Koła zimowe

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: Koła zimowe

Post autor: Liquid »

Grolshek pisze: 17 lis 2021, 13:30
Liquid pisze: 14 lis 2021, 12:05
Grolshek pisze: 14 lis 2021, 11:37

Kupiłem dokładnie te same. Rewelacja. 69db robi robotę.
Mam taki sam plan jak dojedzie moje. Zdjąć i opędzlować letnie Continentale (zapewnie takie będą) i założyć właśnie te Nokiany
Trochę to bez sensu. W naszych warunkach klimatycznych o wiele lepszą metodą jest jeździć na wielosezonie klasy premium połowę roku i drugą połowę na porządnych letnich. Pogoda typu -2 w nocy i +15 w dzień im niestraszna, hamowanie zawsze takie samo, święty spokój. Co do Continentali strasznie na nie na początku psioczyłem dopóki nie zaliczyłem trasy w ulewie. ZAJEBISTE opony pal licho że głośne.
Jak dla mnie to Twój pomysł jest totalnie bez sensu. Po to jeden komplet opon aby właśnie uniknąć dwóch przekładek rocznie (koszty, kolejki) oraz nie być zaskoczonym podczas sezonu przejściowego. W moim przypadku samochód jeździ wyłącznie po mieście, jak to się mówi "wokół komina" 8-)
Grolshek
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2021, 20:33
model samochodu: XCeed

Re: Koła zimowe

Post autor: Grolshek »

No właśnie wielosezon jest na okres przejściowy. Wielosezonówki nowej generacji świetnie działają w zimie i w okresie przejściowym natomiast na okres wiosenno-letni o wiele lepsze są porządne letnie.
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: Koła zimowe

Post autor: Liquid »

Grolshek pisze: 17 lis 2021, 14:38 No właśnie wielosezon jest na okres przejściowy. Wielosezonówki nowej generacji świetnie działają w zimie i w okresie przejściowym natomiast na okres wiosenno-letni o wiele lepsze są porządne letnie.
Każdy jeździ w innych warunkach. Zgodzę się z Tobą pod warunkiem gdybym jeździł dużo ale zaznaczam, samochód przeznaczony do jazdy "wokół komina". A użytkownicy którzy skorzystali z rozwiązania jedna opona na cały rok je chwalą. Ciche, trwałe, z dobrą drogą hamowania latem. Kiedyś cały sezon jeżdżono wyłącznie na D-123 i kierowcy dawali jakoś radę. Potem "wmówiono" nam że przy 7 stopniach na plusie opona letnia staje się bezużyteczna. Trudno powiedzieć ile w tym racji a ile naciągania na podwójne koszty. Ja już podjąłem decyzję.
Grolshek
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2021, 20:33
model samochodu: XCeed

Re: Koła zimowe

Post autor: Grolshek »

Liquid pisze: 17 lis 2021, 14:56
Grolshek pisze: 17 lis 2021, 14:38 No właśnie wielosezon jest na okres przejściowy. Wielosezonówki nowej generacji świetnie działają w zimie i w okresie przejściowym natomiast na okres wiosenno-letni o wiele lepsze są porządne letnie.
Każdy jeździ w innych warunkach. Zgodzę się z Tobą pod warunkiem gdybym jeździł dużo ale zaznaczam, samochód przeznaczony do jazdy "wokół komina". A użytkownicy którzy skorzystali z rozwiązania jedna opona na cały rok je chwalą. Ciche, trwałe, z dobrą drogą hamowania latem. Kiedyś cały sezon jeżdżono wyłącznie na D-123 i kierowcy dawali jakoś radę. Potem "wmówiono" nam że przy 7 stopniach na plusie opona letnia staje się bezużyteczna. Trudno powiedzieć ile w tym racji a ile naciągania na podwójne koszty. Ja już podjąłem decyzję.
Ale to żaden problem. W drugim samochodzie mam wielosezon na cały rok bo jeżdżę wyłącznie po Warszawie do pracy, do klientów, do domu i raz w tygodniu do Aldi. Wtedy faktycznie nie ma sensu przepłacać. Niestety 4000km do Chorwacji i nazad w 30+ stopniach wymagają już letniej opony. Dokładnie jak piszesz dla każdego co innego bo każdy ma inny styl jazdy i wymagania.
Limpingman
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2021, 17:52
model samochodu: Xceed

Re: Koła zimowe

Post autor: Limpingman »

Kupiłem w ASO w Warszawie z oferty Kia Falkeny 16tki na zimę (z oryginalnymi felgami).Wyważyli, założyli, wieczorem jadę na ekspresówkę i przy 120-140 kierownica drga, podwozie drga. :cry:
Wróciłem do garażu, oglądam i liczę ciężarki. I nie wierzę. Prawy przód 6, prawy tył 6, lewy tył 10, prawy przód 12. Nawrzucali tego tyle a koła dalej nie wyważone. :(
A najbardziej irytuje mnie stracony czas na kolejną wizytę...
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Koła zimowe

Post autor: Fred.X »

Limpingman pisze: 01 gru 2021, 23:06 Kupiłem w ASO w Warszawie z oferty Kia Falkeny 16tki na zimę (z oryginalnymi felgami).Wyważyli, założyli, wieczorem jadę na ekspresówkę i przy 120-140 kierownica drga, podwozie drga. :cry:
Wróciłem do garażu, oglądam i liczę ciężarki. I nie wierzę. Prawy przód 6, prawy tył 6, lewy tył 10, prawy przód 12. Nawrzucali tego tyle a koła dalej nie wyważone. :(
A najbardziej irytuje mnie stracony czas na kolejną wizytę...
Sprawdź czy masz kolorowe kropki na oponach i felgach , jeśli są to jak są ułożone wobec siebie ... powinny się zgrywać lub być mniej więcej w linii prostej po przeciwnej stronie
Limpingman
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2021, 17:52
model samochodu: Xceed

Re: Koła zimowe

Post autor: Limpingman »

Dzięki. Przeraża mnie czasem że oddając samochód do warsztatu za każdym razem trzeba się dokształcać. Sprawdzę kropki, a póki co dzwonię reklamować usługę wyważenia. :)
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: Koła zimowe

Post autor: Bartosz »

czasami przy wyważeniu wystarczy spuścić jeszcze raz powietrze i napompować od nowa inaczej ustawi się opona na feldze
Limpingman
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2021, 17:52
model samochodu: Xceed

Re: Koła zimowe

Post autor: Limpingman »

Narzekałem na dużo ciężarków. :D Byłem, żeby poprawili wyważenie. Szybko się uporali. Jadę na ekspresówkę - dalej kierownica drga. Może cały samochód trochę mniej trzęsie, ale wciąż daleko do komfortu na 18tkach letnich.
Patrzę i tym razem na lewym tyle jest jakieś 25 naklejek. Razem prawie 150g i do tego część naprzeciwko siebie. Albo felgi/opony wyprodukowane zupełnie poza standardem jakości albo jakiś praktykant wyważał. Jadę jutro do specjalisty od wyważania, bo nie ma co się chyba dalej z tym ASO bujać. Mam tylko nadzieję, że to kwestia wyważenia, a nie słabych felg czy opon. Nie uśmiecha mi się proces reklamacji... :(
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: Koła zimowe

Post autor: bejker1989 »

Limpingman pisze: 06 gru 2021, 14:16 Narzekałem na dużo ciężarków. :D Byłem, żeby poprawili wyważenie. Szybko się uporali. Jadę na ekspresówkę - dalej kierownica drga. Może cały samochód trochę mniej trzęsie, ale wciąż daleko do komfortu na 18tkach letnich.
Patrzę i tym razem na lewym tyle jest jakieś 25 naklejek. Razem prawie 150g i do tego część naprzeciwko siebie. Albo felgi/opony wyprodukowane zupełnie poza standardem jakości albo jakiś praktykant wyważał. Jadę jutro do specjalisty od wyważania, bo nie ma co się chyba dalej z tym ASO bujać. Mam tylko nadzieję, że to kwestia wyważenia, a nie słabych felg czy opon. Nie uśmiecha mi się proces reklamacji... :(
U mnie tez nawalili tego jak cukierkow ale poki co nie drga nic (jechalem max 125kmh-docieram)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”