Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Opony całoroczne

Post autor: dj-doc »

Czyste L nie ma czujników TPMS, ale już L z pakietem BL2 ma czujniki. Taka historia 😁
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Opony całoroczne

Post autor: Fred.X »

https://www.kia.com/pl/sprzedaz/konfigu ... ba#/wersja

Jednak ma, nie kłóć się , zamierzałem zamówić wersję L , finalnie kupiłem L+BL, tylko M nie ma w standardzie
carlos1932
Posty: 19
Rejestracja: 28 sie 2021, 17:13
model samochodu: XCEED

Re: Opony całoroczne

Post autor: carlos1932 »

Jeśli dobrze rozumiem, wersja wyposażenia M nie posiada czujników ciśnienia , więc przy zakupie nowych felg nie ma potrzeby ich zakupu i montażu bo i tak nie będą działać ?
Sprotek
Posty: 33
Rejestracja: 23 wrz 2021, 20:27
model samochodu: Xceed

Re: Opony całoroczne

Post autor: Sprotek »

Od 1 listopada 2014 roku wszystkie samochody sprzedawane w UE muszą mieć czujniki ciśnienia w oponach. Wymóg bezpieczeństwa. Każdy samochód ma czujniki ciśnienia niezależnie od wersji.
_____________________
KIA XCeed 1.5 T-GDi
Obrazek
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Opony całoroczne

Post autor: dj-doc »

Fred.X pisze: 23 wrz 2021, 19:54 https://www.kia.com/pl/sprzedaz/konfigu ... ba#/wersja

Jednak ma, nie kłóć się , zamierzałem zamówić wersję L , finalnie kupiłem L+BL, tylko M nie ma w standardzie
Oczywiście, że kłócić się nie mam zamiaru. W specyfikacji - do której wstawiłeś link - przy każdym poziomie wyposażenia jest napisane: "funkcja pomiaru ciśnienia w oponach - S". Nie oznacza to jednak obecność czujników. Funkcja ta jest realizowana dwoma metodami.
Pierwsza tzw.bezpośrednia w oparciu o czujniki TPMS druga tzw. pośrednia w oparciu o dane z systemu ABS i ESP. Mam XCeed'a z 2020 roku poziom wyposażenia L i nie mam czujników. Jeśli w nowych wersjach modelowych MY22, są już czujniki to przepraszam i zwracam honor.

Link do artykułu:
https://autokult.pl/10757,czujniki-cisn ... -dzialania
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2021, 21:04 przez dj-doc, łącznie zmieniany 4 razy.
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Opony całoroczne

Post autor: dj-doc »

carlos1932 pisze: 23 wrz 2021, 20:30 Jeśli dobrze rozumiem, wersja wyposażenia M nie posiada czujników ciśnienia , więc przy zakupie nowych felg nie ma potrzeby ich zakupu i montażu bo i tak nie będą działać ?
Tak przypuszczam, ale lepiej upewnić się w ASO, może coś w modelach na ten rok zmienili.
W mojej czystej L z 2020 roku. system monitorowania oparty jest o dane z systemu ABS i ESP.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2021, 21:03 przez dj-doc, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Opony całoroczne

Post autor: dj-doc »

Sprotek pisze: 23 wrz 2021, 20:30 Od 1 listopada 2014 roku wszystkie samochody sprzedawane w UE muszą mieć czujniki ciśnienia w oponach. Wymóg bezpieczeństwa. Każdy samochód ma czujniki ciśnienia niezależnie od wersji.
Ja bym raczej napisał, że muszą mieć system monitorowania ciśnienia w oponach. I mają - wyjaśnienie systemów i ich działania napisałem wyżej - jednak to czy są czujniki lub nie zależy od producenta.
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Opony całoroczne

Post autor: Fred.X »

dj-doc pisze: 23 wrz 2021, 20:53
Fred.X pisze: 23 wrz 2021, 19:54 https://www.kia.com/pl/sprzedaz/konfigu ... ba#/wersja

Jednak ma, nie kłóć się , zamierzałem zamówić wersję L , finalnie kupiłem L+BL, tylko M nie ma w standardzie
Oczywiście, że kłócić się nie mam zamiaru. W specyfikacji - do której wstawiłeś link - przy każdym poziomie wyposażenia jest napisane: "funkcja pomiaru ciśnienia w oponach - S". Nie oznacza to jednak obecność czujników. Funkcja ta jest realizowana dwoma metodami.
Pierwsza tzw.bezpośrednia w oparciu o czujniki TPMS druga tzw. pośrednia w oparciu o dane z systemu ABS i ESP. Mam XCeed'a z 2020 roku poziom wyposażenia L i nie mam czujników. Jeśli w nowych wersjach modelowych MY22, są już czujniki to przepraszam i zwracam honor.

Link do artykułu:
https://autokult.pl/10757,czujniki-cisn ... -dzialania
To troche lipa , tym bardziej , ze dzisiaj nie jest to za bardzo skomplikowane ani super drogie
Vit
Posty: 42
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:13
model samochodu: Kia XCeed 1.6 T-GDI 7DCT L + AEB

Re: Opony całoroczne

Post autor: Vit »

dj-doc pisze: 23 wrz 2021, 20:57
Sprotek pisze: 23 wrz 2021, 20:30 Od 1 listopada 2014 roku wszystkie samochody sprzedawane w UE muszą mieć czujniki ciśnienia w oponach. Wymóg bezpieczeństwa. Każdy samochód ma czujniki ciśnienia niezależnie od wersji.
Ja bym raczej napisał, że muszą mieć system monitorowania ciśnienia w oponach. I mają - wyjaśnienie systemów i ich działania napisałem wyżej - jednak to czy są czujniki lub nie zależy od producenta.
Tylko że nowe xceedy produkowane w tym roku (choć podobno nie wszystkie) nie mają czujników ciśnienia w oponach.
Poziom ciśnienia w kołach mierzony jest pośrednio przez abs.
Można poznać taki wariant po przycisku resetowania kontrolki ciśnienia.
Podobno jest to system bardziej dokładny, mniej upierdliwy (bo nie ma psujących się i kosztownych czujników), oraz bardziej niezawodny.
Minus jest tylko taki że nie ma fajnego wskaźnika z odczytami ciśnienia, choć podobno różnie było z ich dokładnością
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Opony całoroczne

Post autor: dj-doc »

Dzień dobry
Na wstępie przepraszam autora tego tematu za OT.
Vit pisze: 25 wrz 2021, 14:33 Tylko że nowe xceedy produkowane w tym roku (choć podobno nie wszystkie) nie mają czujników ciśnienia w oponach.
Napiszę jeszcze raz.
Obecność czujników była i - jeśli się nie mylę, również dla modeli z tego roku - jest uzależniona od poziomu wyposażenia. Wersja M i czyste L nie ma czujników ale już wersja L z pakietem BL i wyższe mają czujniki TPMS.
Vit pisze: 25 wrz 2021, 14:33 Poziom ciśnienia w kołach mierzony jest pośrednio przez abs.
Można poznać taki wariant po przycisku resetowania kontrolki ciśnienia.
Przez system ABS i ESP. Obecność czujników można również rozpoznać po kolorze wentyla, który jest szary jeśli są czujniki.
Vit pisze: 25 wrz 2021, 14:33 Podobno jest to system bardziej dokładny, mniej upierdliwy (bo nie ma psujących się i kosztownych czujników), oraz bardziej niezawodny.
Minus jest tylko taki że nie ma fajnego wskaźnika z odczytami ciśnienia, choć podobno różnie było z ich dokładnością
Nie zgadzam się z Tobą.
Zapoznaj się proszę z tym artykułem, który już raz wstawiłem kilka postów wyżej.
https://autokult.pl/10757,czujniki-cisn ... -dzialania

Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”