Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Grolshek
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2021, 20:33
model samochodu: XCeed

Re: Opony całoroczne

Post autor: Grolshek »

Michelin, Goodyear, Nokian i Dunlop. Jeżdżę na Goodyearach i Nokianach naście lat i w naszej zmiennej jak kobieta aurze wielosezony idealnie się sprawdzają.
Vit
Posty: 42
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:13
model samochodu: Kia XCeed 1.6 T-GDI 7DCT L + AEB

Re: Opony całoroczne

Post autor: Vit »

Imo opony całoroczne nadają się raczej do tico, albo fiata pandy jak ktoś nimi jeździ tylko po mieście.
A nie do samochodu 160/200 koni z oponami nisko profilowymi.
Też myślałem kiedyś nad całorocznymi. Jednak przekonało mnie zdarzenie drogowe w którym już wiedziałem że przywalę w auto z przodu i nic mnie nie uratuje. Nawet się już odruchowo zapierałem o kierownice. Jednak auto zatrzymało się ku mojemu zaskoczeniu 10cm przed.
Parę dni wcześniej zmieniłem opony z zimowych na letnie. Wszystkie zmiany opon, ich koszt, zwróciły się z zapasem. A było to w aucie 140konnym

Proponuje najpierw zapoznać sie z testami, np w auto świat.
Droga hamowania na mokrym przeciętnej opony letniej to 42,6m , a najlepszej całorocznej 46,3m. 4m różnicy to jednak coś.

Nawet te tak zwane opony "kros klimatyczne" to twardsze zimówki.
Sprzedają to z hasłem "mamy teraz łagodne zimy więc nie trzeba zimówek". A tu tak naprawdę chodzi o bezpieczeństwo w lato.
Całoroczne mają zakres od -30 do 40stopni. No to jakie mieliśmy kiedyś te zimy? poniżej -30?
patyk
Posty: 36
Rejestracja: 16 lis 2020, 02:25
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI BL + AEB

Re: Opony całoroczne

Post autor: patyk »

Jak się gna bezrefleksyjnie i nieuważnie, nie dostosowując prędkości do warunków i nie trzymając dystansu, to pewnie i każde 10 cm ma znaczenie, ale nie przy rozsądnym użytkowaniu.

Jaką drogę hamowania będziesz miał na letnich gdy w majówkę spadnie śnieg? :)
Grolshek
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2021, 20:33
model samochodu: XCeed

Re: Opony całoroczne

Post autor: Grolshek »

Vit pisze: 19 wrz 2021, 19:05 Imo opony całoroczne nadają się raczej do tico, albo fiata pandy jak ktoś nimi jeździ tylko po mieście.
A nie do samochodu 160/200 koni z oponami nisko profilowymi.
Też myślałem kiedyś nad całorocznymi. Jednak przekonało mnie zdarzenie drogowe w którym już wiedziałem że przywalę w auto z przodu i nic mnie nie uratuje. Nawet się już odruchowo zapierałem o kierownice. Jednak auto zatrzymało się ku mojemu zaskoczeniu 10cm przed.
Parę dni wcześniej zmieniłem opony z zimowych na letnie. Wszystkie zmiany opon, ich koszt, zwróciły się z zapasem. A było to w aucie 140konnym

Proponuje najpierw zapoznać sie z testami, np w auto świat.
Droga hamowania na mokrym przeciętnej opony letniej to 42,6m , a najlepszej całorocznej 46,3m. 4m różnicy to jednak coś.

Nawet te tak zwane opony "kros klimatyczne" to twardsze zimówki.
Sprzedają to z hasłem "mamy teraz łagodne zimy więc nie trzeba zimówek". A tu tak naprawdę chodzi o bezpieczeństwo w lato.
Całoroczne mają zakres od -30 do 40stopni. No to jakie mieliśmy kiedyś te zimy? poniżej -30?
I wszyscy wstali i klaskali. Pitolenie. Zimówka w Wigilię przy +10 stopniach. Opona letnia w maju przy -2. Obydwie są zabójstwem dla kierowcy i pasażerów. A wielosezon od października do maja jest IDEALNY.
Zbyszek7
Posty: 9
Rejestracja: 09 wrz 2021, 06:59
model samochodu: Xceed

Re: Opony całoroczne

Post autor: Zbyszek7 »

Ostatecznie kupiłem zimowe Nokian Wr Snowproof 235 45 18.Pozdrawiam.
carlos1932
Posty: 19
Rejestracja: 28 sie 2021, 17:13
model samochodu: XCEED

Re: Opony całoroczne

Post autor: carlos1932 »

Mam pytanie w kwestii zakupu nowych felg. Czy orientujecie się czy trzeba dokupić czujniki ciśnienia. Ewentualnie jaki model będzie pasował. Dzięki za pomoc.
wilhelmhell
Posty: 32
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:20
model samochodu: Proceed

Re: Opony całoroczne

Post autor: wilhelmhell »

Jak kiedyś szukałem to był ten numer części: 52940J7000.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Opony całoroczne

Post autor: Fred.X »

Poszukaj na alliexpres , są dedykowane , i dużo tańsze

https://pl.aliexpress.com/item/40009386 ... 4706%22%7D
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Opony całoroczne

Post autor: dj-doc »

carlos1932 pisze: 23 wrz 2021, 08:54 Mam pytanie w kwestii zakupu nowych felg. Czy orientujecie się czy trzeba dokupić czujniki ciśnienia. Ewentualnie jaki model będzie pasował. Dzięki za pomoc.
Dzień dobry, a jesteś pewny że masz czujniki TPMS?
Wersja M i czyste L nie posiada czujników.
Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Opony całoroczne

Post autor: Fred.X »

"L" -ka chyba jednak ma
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”