Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Liquid »

Kupiłem w końcu Vredestein-y Quatrac 5. Może to oczywista oczywistość, w każdym razie ja o tym nie wiedziałem, bieżnik jest podzielony na pół. Od jednej strony do mniej więcej połowy są lamele zimowe i zapewne miększa mieszanka w środku lamele pośrednie a po drugiej stronie opony lamele typowo letnie. Nie wiem czy będą jeszcze warunki do testowania ale gdyby były to napiszę wrażenia z jazdy.
Deepsea
Posty: 187
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Deepsea »

A jak z głośnością? Też myślę wrzucić wielosezonowe bo w aktualnym aucie mam Pirelli Scorpion Verde All Season i jak dla mnie są za głośne w środku.
waldusrelax
Posty: 22
Rejestracja: 24 gru 2021, 17:27
model samochodu: Xceed

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: waldusrelax »

Ja znowu nie jestem przekonany do wielosezonowych. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Zimowe i letnie mają całkiem inne mieszanki gumy i całkiem inny projekt bieżnika wszystko po to żeby optymalnie trzymać się drogi. Poza tym jestem zdania że jak kogoś stać na auto za 100 tys to musi być go stać na dwa komplety opon z felgami. A zmienić samemu na podworzu to niecała godzinka roboty i czysta przyjemność tylko trzeba wybrać w miarę ciepłe dni.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Blues Brothers »

Idąc Twoim tokiem myślenia - niby cię stać na auto za 100k, a żałujesz na coroczne wyważenie kół i przekładkę w profesjonalnym zakładzie.
A na poważnie, zatrzymałeś się przynajmniej na 10 lat. W Niemczech większość sprzedawanych opon to wielosezonowe, zresztą poczytaj aktualne testy, gdzie te opony praktycznie nie ustępują oponom sezonowym. Do poruszania się w normalnych warunkach opony całoroczne wystarczą, a na głęboki śnieg i lód i tak musisz mieć łańcuchy. Jak szukasz wad, tak są takie: cena zakupu i krótsza żywotność.
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Box »

Całoroczne spokojnie do codziennej miejskiej jazdy wystarczą.

Czy mając auto za 100k 200k 300k trzeba mieć dwa komplety ?
Wszystko zależy od tego gdzie jeździmy.

Czy pojechałbym w zimie w Alpy na całorocznych ? Nie.
Mając super szybkie auto też na całorocznych bym nie jeździł gdzie V-MAX 240 jest na takich oponach.

Teraz czy często jeździcie w Alpy i w lecie powyżej 240km/h ? odpowiedź każdy dla siebie już zna.
waldusrelax
Posty: 22
Rejestracja: 24 gru 2021, 17:27
model samochodu: Xceed

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: waldusrelax »

Nie próbuj mi wmówić że jedna mieszanka gumy zachowa się tak samo na zmrożonym do - 20 asfalcie zimą i nagrzanym do +80 latem. Kompletne bzdury. Zresztą niech każdy robi jak uważa moje zdanie jest takie jak napisałem wyżej.
Deepsea
Posty: 187
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Deepsea »

Też miałem takie podejście i uważałem że dwa komplety to must have. Zmieniłem je gdy już któryś raz komplet opon zmieniałem nie z zużycia, a ze starości.
Uważam że dla kogoś kto w większości kręci się po mieście i ma kilka wypadów w roku na wczasy, nie przekracza 15k rocznie, wielosezonowe to złoty środek, bo nie każdy robi 30k w roku i nie każdy jeździ w Alpy na narty.
Statystycznie spora część Polaków jeździ na używanych starych oponach, ale z super bieżnikiem, i ja tak jeździłem gdy się nie przelewało i mogę powiedzieć jedno, że takie opony to sobie można wsadzić, do bagażnika i wywieźć na pszok.
I owszem wielosezonowe nie nadają się do mega upałów jak i do potężnych zim, ale z tego co pamiętam w ostatnich latach w Polsce takich warunków nie było, no może latem z 2 tygodnie przygrzało.
Swoją drogą tacy Francuzi to muszą być nieodpowiedzialni, tam większość ma wielosezonowe ;)
A z oponami to jak z butami, jeden ma adidasy na cały rok, a drugi zmienia zależnie od pogody, jeden i drugi w nich chodzą i jest im z tym dobrze 8-)
Ostatnio zmieniony 08 sty 2022, 10:27 przez Deepsea, łącznie zmieniany 1 raz.
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Liquid »

waldusrelax pisze: 08 sty 2022, 08:51 Nie próbuj mi wmówić że jedna mieszanka gumy zachowa się tak samo na zmrożonym do - 20 asfalcie zimą i nagrzanym do +80 latem. Kompletne bzdury. Zresztą niech każdy robi jak uważa moje zdanie jest takie jak napisałem wyżej.
Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Mi nie chodzi o oszczędności lecz wygodę. OK, możesz napisać że mogę mieć drugi komplet całych kół ale trzeba mieć miejsce do ich trzymania. A co w sytuacji kiedy w październiku lub kwietniu sypnie śniegiem a Ty masz jeszcze/już letnie opony? Tutaj jest przewaga opon całorocznych. Technologia też się bardzo zmieniła przez ostatnie lata. Moje xCeed będzie wykorzystywane w 100% w mieście i opony całoroczne uważam za idealne rozwiązanie.
_snufkin_
Posty: 69
Rejestracja: 14 paź 2021, 20:53
model samochodu: Kia XCeed 1.5 T-GDI 160KM 7DCT BL+AEB

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: _snufkin_ »

Czy ktoś ma może opony Kleber Quadraxer 2 i może coś o nich napisać? Szukam opon do spokojnej jazdy na eskach i autostradach (90% moich tras) i chciałbym zmieścić się w okolicach 2500 zł za komplet. No i żeby nie były zbyt głośne - Klebery z tego co widzę mają 69dB.
Gostek87
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2021, 11:05
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7DCT 160KM (2021)

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Gostek87 »

Hej, ja od września śmigam na https://www.oponeo.pl/model-opony/bridg ... l-a005-evo
I muszę przyznać, że nawet podczas ostatniego jeżdżenia po podhalu w śniegu i częściowym lodzie bez problemu podjeżdżałem pod górkę. A widziałem innych którzy stali w miejscu. A więc ciężko o lepszą recenzję w tak trudnych warunkach.
Co do sprawowania tych oponek latem niestety jeszcze za wcześnie na opinię, ale np. przy +10 i +5 stopniach na mokrym trzymają znakomicie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”