Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Pulares »

Pierwsze i jak dotąd jedyne opony "całoroczne" kupiłem w połowie 2017 i jeździłem na nich do końca 2019 r., do sprzedaży samochodu. To były Micheliny Crossclimate w wymiarze 205/60 R16 (tak na marginesie wtedy te opony opisywano nie jako całoroczne, tylko jako letnie z homologacją zimową, taki czwarty twór po letnich, zimowych i całorocznych, wówczas niejaki Hołowczyc reklamował je na YT) Jeździły w Lancerze 1.8 Sportback (140 koników), więc moc auta średnia ale kasta duża, dość ciężka i długa. Byłem z nich bardzo zadowolony były ciche, dobrze trzymały się drogi zarówno w mieście jak i na drogach "krajowo-powiatowo-gminnych, w okresie lato, jesień, zima, w warunkach deszczowych oraz śnieżnych. Miałem porównanie z letnimi Yokohama (twarde i głośne) i zimowymi Falkenami (takie średniaki - dobre ale bez szału), na których jeździłem kilka sezonów. Jeżeli chodzi o komfort jazdy to bez porównania. Jak je założyłem to było tak cicho w samochodzie jak nigdy dotąd. 6-5 lat temu takie rozwiązanie było mało popularne. Od tamtej pory w takim rodzaju opon nastąpił technologiczny rozwój i jest coraz więcej modeli z różnych klas. Jeżeli ktoś chce się decydować na kupno opon całorocznych to polecam to rozwiązanie, oczywiście przy założeniu, że samochód będzie używany w standardowych warunkach (nie mam na myśli "ekstremalnych warunków alpejskich" :lol:), no i sama opona też musi prezentować jakąś jakość. Konkretnych modeli nie polecam jednakże według mnie idea jest słuszna. Obecnie mój "staruszek" jeździ na całorocznych Yokohamach (Skoda Yeti ) i twierdzi, że nigdy nie wróci do dwóch kompletów (letnich/zimowych).
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Liquid »

Pulares, w pełni się zgadzam. Dobrze napisane. Dodam jeszcze że są marki, modele, nie wiem dlaczego w pełni elektryczne, które już z fabryki zjeżdżają na uniwersalnym ogumieniu.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: shider »

Liquid pisze: 11 sty 2022, 11:02 Pulares, w pełni się zgadzam. Dobrze napisane. Dodam jeszcze że są marki, modele, nie wiem dlaczego w pełni elektryczne, które już z fabryki zjeżdżają na uniwersalnym ogumieniu.
Opony wielosezonowe na elektrykach to po prostu idealnie dobrany duet - jedno i drugie najlepiej sprawdza się w mieście.
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: rabi22 »

Nigdy wielosezonowe nie będą lepsze od dwóch kompletów. Chyba, że ktoś ma wielosezonowe PREMIUM a letnie i zimowe z gorszej półki. wtedy można próbować porównywać właściwości.
Używanie wielosezonowych to po prostu obniżenie kosztów i wygoda, bo brak konieczności ciągłej wymiany.
Chociaż osobiście jestem zwolennikiem posiadania dwóch kompletów kół: zimowe i letnie.
Oczywiście jeżeli ktoś nie ma garażu i samodzielnie ich nie może zmieniać wtedy można rozważać wielosezonowe.
Po prostu wygoda i koszty.
Zimy teraz są u nas słabe więc dają spokojnie radę i jeżeli po zakupie uda się komuś dobrze sprzedać nowe opony letnie z kupionego auta (co widzę nałogowo jest teraz robione) to dlaczego nie.
Przy częstej zmianie samochodu kupowanie drugiego kompletu felg niestety nie opłaca się. Ale już przy dłuższym okresie felgi się zwrócą i są dodatkowym atutem przy sprzedaży.
Kupiłem jakiś czas temu mojemu tacie Nokiany wielosezonowe i są w porządku. Ciche. Mam bardzo pozytywne odczucia. A kłopotu ze zmianą zero.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Bugaloo »

Wygoda tak. Ale koszty? Wychodzi na to samo (może zaoszczędzisz 200 pln przy całorocznych).
Jeżeli ktoś jeździ po mieście i zimy nie widuje, to całoroczne opony są lepszym wyborem. Przy zimie jaką ja widuję (Trójmiasto), wolę opony całoroczne.
Grolshek
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2021, 20:33
model samochodu: XCeed

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Grolshek »

rabi22 pisze: 11 sty 2022, 13:50 Nigdy wielosezonowe nie będą lepsze od dwóch kompletów. Chyba, że ktoś ma wielosezonowe PREMIUM a letnie i zimowe z gorszej półki. wtedy można próbować porównywać właściwości.
Używanie wielosezonowych to po prostu obniżenie kosztów i wygoda, bo brak konieczności ciągłej wymiany.
Chociaż osobiście jestem zwolennikiem posiadania dwóch kompletów kół: zimowe i letnie.
Oczywiście jeżeli ktoś nie ma garażu i samodzielnie ich nie może zmieniać wtedy można rozważać wielosezonowe.
Po prostu wygoda i koszty.
Zimy teraz są u nas słabe więc dają spokojnie radę i jeżeli po zakupie uda się komuś dobrze sprzedać nowe opony letnie z kupionego auta (co widzę nałogowo jest teraz robione) to dlaczego nie.
Przy częstej zmianie samochodu kupowanie drugiego kompletu felg niestety nie opłaca się. Ale już przy dłuższym okresie felgi się zwrócą i są dodatkowym atutem przy sprzedaży.
Kupiłem jakiś czas temu mojemu tacie Nokiany wielosezonowe i są w porządku. Ciche. Mam bardzo pozytywne odczucia. A kłopotu ze zmianą zero.
Jak na ostatnie lata to słaby pomysł. W grudniu 2021 było -10 i +10 i wtedy moje wielosezony były IDEALNE. Na zimówkach na S8 sporo samochodów na warszawskim łuku zaliczyło gonga. Deszcz i plus 10 to zabójstwo. A na lato mam standardowe Continentale z których jestem przezadowolony.
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: rabi22 »

Ja na zimówkach Continentala nie mam najmniejszych problemów nawet + 10 dają spokojnie radę, a jak spadnie śnieg to jeszcze lepiej. A po co powielać zbliżone opony letnie i wielosezonowe które bardziej są jednak w kierunku letnich niż zimowych. Szkoda kasy. Rozumiem, że ktoś ma tylko wielosezonowe. Wtedy jest jakiś sens w tym. Tego to jeszcze nie słyszałem nigdzie że ktoś ma jeden komplet wielosezonowych a drugi letnich. Miałem kilka marek samochodów i na żadnym z forów nikt się nie pochwalił taką kombinacją. Letnie też polecam Conti. Miałem już w życiu wszystkie marki premium opon zimowych i letnich. Wybieram Continentale. Zarówno zimowe jak i letnie.
Grolshek
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2021, 20:33
model samochodu: XCeed

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: Grolshek »

No jak ci zimówki przy +10 i padającym deszczu "dają radę" to wyjrzyj za okno i zrób fotkę tego smoka idącego pod pachę z jednorożcem. To równie rzadkie przypadki :lol:
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: rabi22 »

Continentale dają radę
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Co sądzicie o oponach całorocznych do Xceeda?

Post autor: rabi22 »

A odnośnie jednorożca to nikogo takiego jak Ty nie znam od 30 lat kto miałby wielosezonowe na zimę i osobno komplet letnich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”