Przegląd gwarancyjny 15 tys. Czy są widełki ile można przekroczyć ten limit?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
KOGUT
Posty: 56
Rejestracja: 18 lut 2021, 16:17
model samochodu: KIA XCEED

Przegląd gwarancyjny 15 tys. Czy są widełki ile można przekroczyć ten limit?

Post autor: KOGUT »

Witam, wszystkich. Mam pytanie, zbliżam się do pierwszego przeglądu gwarancyjnego po 15 tys i mam pytanie, bo w książce gwarancyjnej nie znalazłam. Jest jakiś margines błędu o ile kilometrów można przekroczyć owe 15 tys? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam :D
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: dj-doc »

Witam.
Na początek napiszę, że przegląd należy wykonać "PRZED" a nie "PO", chyba że.....
posiadasz XCeed'a ze starą książką gwarancyjną zawierającą tzw. widełki.
Jeśli dobrze pamiętam na początku 2020 roku Kia wycofała się z tej możliwości wprowadzając sztywne, nieprzekraczalne terminy.
Ja mam auto z połowy roku 2020 i w książce wyraźnie pisze, że przegląd należy wykonać przed upływem roku lub 15 tys km, w zależności co nastąpi wcześniej.
Nie ma widełek, przekroczenie grozi utratą gwarancji.
Sprawdź jeszcze raz książkę gwarancyjną, przeczytaj pkt 9 Ogólne warunki utrzymania gwarancji ppkt. B
W dalszej części wpisana jest ręcznie informacja o terminie przeglądu. Na dodatek składasz podpis, że zapoznałaś się z warunkami gwarancji.
Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
KOGUT
Posty: 56
Rejestracja: 18 lut 2021, 16:17
model samochodu: KIA XCEED

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: KOGUT »

No tak, w mojej książce gwarancyjnej nic nie jest napisane o tym że mogę przekroczyć w jakimś stopniu te 15 tys, więc będzie to trzeba wycyrklować tak aby nie przekroczyć. :( Trochę to niezrozumiałe ale cóż zrobić. Dzięki za odpowiedź :D
kom361
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2020, 21:48
model samochodu: Xceed BL 1.6 TGDI CP1 quantum yellow

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: kom361 »

Potwierdzam to co napisał dj-doc. Mam xceed z 2019 i w instrukcji mam tolerancje 1 tyś KM z przekroczeniem limitu 15 tyś. Nowsze modele już tak nie miały. W serwisie umówili że trzeba się trzymać sztywno DO 15 tyś.

Przy tej okazji mam do Was klika pytań
1 Drugi raz zalałem Xceed 1.6 t-gdi NESTE 5W30 PRO C2/C3 4L, a wy czym zalewacie. Wszystko jest OK ale może zły wybrałem ?
2. tarcze hamulcowe z przodu kończą się przy 30 tyś.. a u was ?
3. u mnie nie da się zejść z spalaniem poniżej 9,5L nawet jak jade nie spiesząc się. Jak daje w palnik to wiadomo 14 to czasem mało. No ale teraz mam zastępczą kię ceed 1.4 T-Gdi z silnikiem poprzedniej generacji 140km i jak się postaram to mam 6.9L. U was też nie da się zejść poniżej 9,5 w cyklu mieszanym ?
andrzej_gdansk
Posty: 22
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:30
model samochodu: XCEED 1.5 7DCT M+SMART+A18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: andrzej_gdansk »

Potwierdzam słowa kolegów - przed upływem roku lub przed przed przekroczeniem 15 tys km.
W salonie przy odbiorze samochodu miałem to powtórzone kilka razy :-)
Mało tego - nie wystarczy otwarcie zlecenia, trzeba się fizycznie pojawić w ASO, muszą się podłączyć do centralki komputera w samochodzie i zrobić odczyt (żeby się odnotowało gdzieś na serwerach...).
Pollos
Posty: 28
Rejestracja: 25 paź 2020, 10:35

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: Pollos »

kom361 pisze: 06 wrz 2021, 22:11 Potwierdzam to co napisał dj-doc. Mam xceed z 2019 i w instrukcji mam tolerancje 1 tyś KM z przekroczeniem limitu 15 tyś. Nowsze modele już tak nie miały. W serwisie umówili że trzeba się trzymać sztywno DO 15 tyś.

Przy tej okazji mam do Was klika pytań
1 Drugi raz zalałem Xceed 1.6 t-gdi NESTE 5W30 PRO C2/C3 4L, a wy czym zalewacie. Wszystko jest OK ale może zły wybrałem ?
2. tarcze hamulcowe z przodu kończą się przy 30 tyś.. a u was ?
3. u mnie nie da się zejść z spalaniem poniżej 9,5L nawet jak jade nie spiesząc się. Jak daje w palnik to wiadomo 14 to czasem mało. No ale teraz mam zastępczą kię ceed 1.4 T-Gdi z silnikiem poprzedniej generacji 140km i jak się postaram to mam 6.9L. U was też nie da się zejść poniżej 9,5 w cyklu mieszanym ?
1. Również używam 5W30 C2/C3. Olej zalecany przez producenta, wiec wszystko jak najbardziej OK. Przede wszystkim warto się skupić na częstej wymianie oleju(10-15tys. km w zależności od dynamiki jazdy).
2. U mnie około 20tyś km przejechane, wiec nie mogę się wypowiedzieć. Natomiast wydaje mi się, że dużo za szybko. Klocki już wymieniałeś?
3. Komputer pokazuje spalanie,9,4l, również cykl mieszany.
KOGUT
Posty: 56
Rejestracja: 18 lut 2021, 16:17
model samochodu: KIA XCEED

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: KOGUT »

Nie wiem jak Wy Panowie jeździcie? Ja do pracy mam około 30 km ,z czego połowa trasy do S przez którą jeżdżę "trochę" szybciej niż przepisowe 120, a reszta to zakorkowane miasto. Na koniec tego dystansu komputer średnio pokazuje mi 7.2-7.5. Więc patrząc na Wasze spalanie to trochę dużo Wam pali :shock:
kom361
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2020, 21:48
model samochodu: Xceed BL 1.6 TGDI CP1 quantum yellow

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: kom361 »

@Kogut jaki masz silnik ? 1.6 T-GDI 204hp ?

u mnie 204hp spalanie na poziomie 7L jest u mnie niemożliwe!
KOGUT
Posty: 56
Rejestracja: 18 lut 2021, 16:17
model samochodu: KIA XCEED

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: KOGUT »

Aaaa, sorry, mój błąd, źle doczytałem, ja ma 1.5, 160 KM :oops:
patyk
Posty: 36
Rejestracja: 16 lis 2020, 02:25
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI BL + AEB

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: patyk »

KOGUT pisze: 05 wrz 2021, 16:43 No tak, w mojej książce gwarancyjnej nic nie jest napisane o tym że mogę przekroczyć w jakimś stopniu te 15 tys, więc będzie to trzeba wycyrklować tak aby nie przekroczyć. :( Trochę to niezrozumiałe ale cóż zrobić. Dzięki za odpowiedź :D
Nie tylko wycyrklować przebieg, ale też odpowiednio wcześnie zadzwonić do ASO. Ja musiałem zrobić przebieg konkretnego dnia (następnego musiałem gdzieś jechać i bym już 15 tys przekroczył), i nie udało mi się umówić do najbliższego ASO mimo, że zadzwoniłem 2 tygodnie wcześniej!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”