Ochrona progów

forum użytkowników modelu Kia XCeed
jarro
Posty: 7
Rejestracja: 11 mar 2021, 18:43
model samochodu: xceed 1,4 gdi manual

Ochrona progów

Post autor: jarro »

Dzień dobry, czy ktoś z Państwa montował uszczelki na dole drzwi, których zadaniem jest osłona progów. Samochody, które dotychczas posiadałem miały fabrycznie zamontowane takie uszczelki, czego efektem były zawsze czyste progi. W moim xceed już po kilku dniach od umycia gromadzi się brud, który powoduje brudzenie się nogawek no. Drugim znanym mi pojazdem, który ma ten problem to astra III. Jeśli ktoś poprawiał już fabrykę proszę o podzielenie się uwagą jaki rodzaj uszczelek został zastosowany oraz czy nie wystąpiły efekty uboczne, np. w postaci ciężkiego zamykania drzwi na skutek odpychania.
Druga sprawa to chciałem zamontować tzw. rączkę cykora nad drzwiami kierowcy. Zakładam że pod tapicerką znajduję się fabryczne otwory (dla wersji angielskich) ale wolałbym się upewnić. Zatem jeśli ktoś już to robił proszę o podzielenie się doświadczeniami.
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ochrona progów

Post autor: marimach77 »

A co to jest rączka cykora???

Edit: już wiem
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Ochrona progów

Post autor: Fred.X »

Czegoś nie kumam , przecież Xceed ma progi osłonięte drzwiami :shock:
jarro
Posty: 7
Rejestracja: 11 mar 2021, 18:43
model samochodu: xceed 1,4 gdi manual

Re: Ochrona progów

Post autor: jarro »

Rzecz nie w osłonięciu tylko w uszczelnieniu. Większość samochodów posiada przy dolnej krawędzi drzwi uszczelkę, która uniemożliwia przedostaniu się brudu na powierzchnię progu, tę która w xceed wyłożona jest czarnym tworzywem. Ze względów oszczędnościowych nie mają tego samochody najtańsze. Widziałem też auta, w których uszczelka byłą na części progowej lecz nie pamiętam o jakie modele chodzi. Poprzednio miałem vw borę, ciągle też mam corolle e12 i tam problemu nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”