pytanie o wielkość rezerwy

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Malcik12
Posty: 31
Rejestracja: 24 lut 2021, 21:53
model samochodu: KIA XCEED

pytanie o wielkość rezerwy

Post autor: Malcik12 »

witam czy u was też rezerwa zaświeca się przy zużyciu około 40 litrów paliwa? Bak ma podobno 50L więc zostaje jeszcze teoretycznie 10l. pytam bo tankuje przy wskazaniu 0km i wchodzi 40-42l co oznacza że jest jeszcze spory zapas, w żadnym dotychczasowym aucie nie miałem tak dużej rezerwy. Trochę jest to dziwne bo do końca nie wiem czy jeszcze mam paliwo czy już nie, ostatnio na wakacjach jak jechałem przez lasy i nie było stacji w pobliżu od dłuższego czasu to pokazało mi że mam paliwa na 30km (zacząłem sie troszke martwić że zaraz mi się zatrzyma) a potem okazało się ze weszło tylko 37l
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: pytanie o wielkość rezerwy

Post autor: dj-doc »

Witam.
Rzeczywiście, rezerwa zapala się przy około 40 km zasięgu. Jeśli się zapali nie należy od razu panikować, po przejechaniu tego zasięgu pojawiają się kreseczki. Na tych kreskach można jeszcze trochę pojechać ale ile kilometrów tego nie wiem.
Jeśli dobrze pamiętam to mi kiedyś do odbicia weszło prawie 45 litrów.
Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Emske
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2021, 13:04
model samochodu: Kia Xceed

Re: pytanie o wielkość rezerwy

Post autor: Emske »

Ostatnio opróżniłem zbiornik na tyle, że miałem wskazanie poniżej jednej kreski, czyli poniżej 1/8 licznika. Komputer wskazywał, że wciąż jeszcze mogę przejechać na tym paliwie ok. 100 km.

Z dystrybutora udało mi się zatankować niecałe 39 litrów.
Malcik12
Posty: 31
Rejestracja: 24 lut 2021, 21:53
model samochodu: KIA XCEED

Re: pytanie o wielkość rezerwy

Post autor: Malcik12 »

o jakich kreseczkach mówicie? pewnie o jakiś na cyfrowych zegarach?
Awatar użytkownika
matrixzoo
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2019, 11:14
model samochodu: KIA XCEED

Re: pytanie o wielkość rezerwy

Post autor: matrixzoo »

Jak wracałem z Chorwacji to na blacie był zasięg 25km i zero lampki rezerwy
patyk
Posty: 36
Rejestracja: 16 lis 2020, 02:25
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI BL + AEB

Re: pytanie o wielkość rezerwy

Post autor: patyk »

Malcik12 pisze: 26 lip 2021, 22:19 o jakich kreseczkach mówicie? pewnie o jakiś na cyfrowych zegarach?
Gdy przekroczysz granicę rezerwy, to w lewym górnym rogu wyświetlacza między zegarami (obok ikonki dystrybutora), zamiast zasięgu w km pojawiają się kreseczki. U mnie zdarzyło się to już ze dwa razy, potem tankowałem ok 42 litrów.
rah
Posty: 100
Rejestracja: 23 lip 2020, 22:08
model samochodu: KIA XCeed 1.6 T-GDI 204KM 7DCT XL

Re: pytanie o wielkość rezerwy

Post autor: rah »

Nie należy doprowadzać do jazdy poza zasięgiem. To po prostu granica bezpiecznej jazdy, żeby przy hamowaniu, na nierównościach, na zakrętach, pompa nie łapała powietrza. Każde złapanie powietrza to praca na sucho i zacieranie łożysk. Radziłbym więc po przekroczeniu rezerwy jechać bardzo delikatnie. Opiłki z łożysk polecą dalej więc lepiej ich uniknąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”