Wady i usterki

forum użytkowników modelu Kia XCeed
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Wady i usterki

Post autor: dj-doc »

tomekkiaceed pisze: 14 lip 2021, 13:25 witam
oststno zauważyłem że przy upale skrzypi mi pedał sprzęgla.
Witam.
W moim przypadku pedał sprzęgła skrzypiał przy wciskaniu, bez względu na temperaturę. Naprawa polegała na wymianie bodajże tulejki. Jedź do serwisu wcześniej, niech zdiagnozują czy to jest to co u mnie. Jeśli tak to pewnie będą musieli ściągnąć tą część, no chyba że mają to wymiana trwa niecałą godzinę.
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
rah
Posty: 100
Rejestracja: 23 lip 2020, 22:08
model samochodu: KIA XCeed 1.6 T-GDI 204KM 7DCT XL

Re: Wady i usterki

Post autor: rah »

U mnie pojawiło się jakieś stukanie, które słyszałem z tyłu z prawej strony, jakby w drzwiach, zawieszeniu, ale zweryfikowałem że to tylne prawe oparcie siedzenia stuka. Jak je opuściłem to stukanie zniknęło. Dalej mi się już nie chciało sprawdzać, na którym mocowaniu oparcia jest stuk, bo mi to wystarczyło, że to nie z zawieszenia. W wolnej chwili wrócę do tego.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Wady i usterki

Post autor: Fred.X »

Może miałeś niedomknięte zapięcie oparcia ?
rah
Posty: 100
Rejestracja: 23 lip 2020, 22:08
model samochodu: KIA XCeed 1.6 T-GDI 204KM 7DCT XL

Re: Wady i usterki

Post autor: rah »

Nie, jakbym tego nie zatrzasnął to stuk wraca. Jest tam gdzieś luz, a praca nadwozia na nierównościach powoduje, że tam puka.
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wady i usterki

Post autor: Krzemyczek »

Owiń mocowanie zamka oparcia (rygiel - taki ocynkowany pręt przymocowany do karoserii) kilka razy taśmą izolacyjną, materiałową, dostaniesz w "elektryku"... To wszystko. Nie analizuj, ktoś dał ciała z obliczeniami i jest tam luz, który mnie też doprowadzał do szału. Owinąłem i cisza :shock: . Pozdrawiam.
rah
Posty: 100
Rejestracja: 23 lip 2020, 22:08
model samochodu: KIA XCeed 1.6 T-GDI 204KM 7DCT XL

Re: Wady i usterki

Post autor: rah »

Masz rację. Owinąłem i jest cisza. Nie będę wnikał, czy da się to jakoś wyregulować, czy się coś zużywa.
andrzej_gdansk
Posty: 22
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:30
model samochodu: XCEED 1.5 7DCT M+SMART+A18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wady i usterki

Post autor: andrzej_gdansk »

Ja też owinąłem taśmą izolacyjną i cisza :-)
wilhelmhell
Posty: 32
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:20
model samochodu: Proceed

Re: Wady i usterki

Post autor: wilhelmhell »

Jakby co to da się to regulować bo ja zgłaszałem w aso przy okazji wymiany oleju i też na razie cisza a taśmą nie owijali.
LucekBR
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2020, 09:51
model samochodu: Kia XCeed 1.4 TGDI 7 DCT

Re: Wady i usterki

Post autor: LucekBR »

U mnie odpukac w 1.4 T DSG 2020r. na szczescie nic oprocz malej roznicy w geometrii po zmianach kol. Male skrzypienie plastkow pod ekranem ale to wina swietnego dzialania naglosnienia JBL :) 15 tys km po roku
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wady i usterki

Post autor: marimach77 »

Jeśli chodzi o jakieś trzeszczenia/skrzypienia to w moim 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB (aktualnie 24 000 km) jest obecnie tak:

1. Trzeszczenie z okolicy prawego tylnego siedzenia, gdzieś przy słupku jak leci muza z basami o określonej częstotliwości, nie musi być wcale aż bardzo głośno. Na razie nie znalazłem przyczyny, ale aż tak bardzo póki co nie szukałem.

2. Trzeszczenie plastików gdzieś w okolicy ekranu, chyba gdzieś pod nim przy pokrętle temperatury dla pasażera. Tylko przy określonej prędkości, nie zawsze, coś tam musi rezonować.

3. Ostatnio pojawił się jakiś "dziwny" odgłos "szurania" przy kręceniu kierownicą, wydaje mi się, że na początku tak nie było.

4. Trzeszczenie/skrzypienie z podłokietnika. Tutaj podkleiłem małe okrągłe gumki i problem zniknął.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”