Wady i usterki

forum użytkowników modelu Kia XCeed
boxer133
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2021, 20:07
model samochodu: Xceed

Wady i usterki

Post autor: boxer133 »

Drodzy użytkownicy bardzo proszę o podanie wad i usterek jakie wystąpiły u Was w czasie eksploatacji Xceed. Jak jest z jakością wnętrza, tapicerki, lakieru, zabezpieczenie antykorozyjne itp. Przymierzam się do zakupu ostatniego samochodu na placu w interesującej mnie wersji L+BL+ AEB Quantum Yellow. Mąż zaglądał pod spod samochodu i przeraziła go świecąca tylko polakierowana blacha. Wiem że KAŻDE Auto ma swoje wady i zalety a nie tylko zalety. Samochód nie jest tani a w sumie wyjeżdżając z salonu wypadałoby zrobić konserwację podwozia i nadwozia. Samochód chyba nie jest ocynkowany? I ma cienką warstwę lakieru. Bardzo proszę o rzetelne Państwa opinie i proszę o powstrzymanie od złośliwych komentarzy. Samochód mi się bardzo podoba.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Wady i usterki

Post autor: Fred.X »

A kto powiedział, ze zabezpieczenie jest tylko czarne ?
boxer133
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2021, 20:07
model samochodu: Xceed

Re: Wady i usterki

Post autor: boxer133 »

Wiem że nie jest tylko czarne. Ale tam chyba nie ma ani czarnego ani kolorowego :shock:
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Wady i usterki

Post autor: Fred.X »

Z tego co mi wiadomo coraz więcej producentów ogranicza zabezpieczenie do minimum , nie tylko KIA , miałem Hyundai Tucsona z 2017 i tam tez tylko osłony plastikowe i gdzieniegdzie baranek i tyle
boxer133
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2021, 20:07
model samochodu: Xceed

Re: Wady i usterki

Post autor: boxer133 »

Niestety to się zgadza. Jednak samochody VW skoda są lepiej zabezpieczone. Nie jest tak ze szukam haka na Kię ale po prostu chciałabym wiedzieć jaka jest jskosc tego samochodu po zaledwie 1-2 latach użytkowania czy też przejechaniu x tys km. Samochód podoba mi się bardziej niż VW ale czy jest tak samo trwaly?
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Wady i usterki

Post autor: dj-doc »

Witam.
Za dwa tygodnie minie rok jak użytkuję XCeed'a.
Usterki :
- skrzypiący pedał sprzęgła - wymiana tulejki
- pisk przy opuszczaniu szyby prawy tył - poprawiono ułożenie uszczelki.
Zabezpieczenie antykorozyjne :
Myślę, że to już nie te czasy aby po odbiorze jechać i zabezpieczać podwozie i inne elementy ale jeśli ktoś chce proszę bardzo. Ja tego nie zrobiłem.
Zabezpieczenie lakieru :
Owszem położyłem ceramikę. Współczesne ekologiczne lakiery są dość miękkie i mogą się szybko rysować. Ceramika ewentualnie dobry wosk powinny pomóc w utrzymaniu lakieru w dobrym stanie. Oczywiście pomimo to trzeba się liczyć z możliwością pojawienia się drobnych rysek, odprysków.
Wnętrze :
Nie zauważyłem znacznego zużycia materiałów użytych do wykończenia. Skóra na siedzeniach cała, piano black nie zniszczone. Wszystko działa jak należy.
Silnik, skrzynia, zawieszenie :
1.4 w zupełności mi wystarczacza do miasta i na trasę. Spalanie w granicach 7,8 L. Skrzynia manualna działa idealnie. Zawieszenia świetnie ustawione, nie ma problemów z delikatnymi dziurami, a i szybkie pokonywanie zakrętów sprawia przyjemność.
Koła 18 :
Trzeba pamiętać o delikatnym wjeżdżaniu na wysokie krawężniki, po za tym zero problemów.
Poziom zadowolenia :
Po blisko roku bardzo wysoki. W dalszym ciągu mało jest XCeed'ów na ulicach i auto przyciąga wzrok. W dalszym ciągu mam radochę wsiadając do XCeed'a i ruszając w trasę.
Polecam.

Uważam, że poziom wyposażenia jaki Państwo możecie mieć jest w zupełności wystarczający - ja mam czyste L.
Nie napisaliście Państwo jaki silnik i skrzynia ale jeśli to będzie 1.5 w manualu to wystarczy a i automat będzie dobry.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2021, 22:03 przez dj-doc, łącznie zmieniany 7 razy.
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Wady i usterki

Post autor: Fred.X »

Chyba nawet bardziej trwały ;)
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wady i usterki

Post autor: KaReS »

boxer133 pisze: 11 lip 2021, 20:16 Mąż zaglądał pod spod samochodu i przeraziła go świecąca tylko polakierowana blacha.
Słuszne spostrzeżenie. Dlatego warto po zakupie zrobić konserwację, która na tle kosztów zakupu pojazdu jest marginalnym kosztem (800 - 900PLN).
Pollos
Posty: 28
Rejestracja: 25 paź 2020, 10:35

Re: Wady i usterki

Post autor: Pollos »

Witam,
posiadam xceeda XL+AEB, silnik 1.6 T-GDI. Po niecałym roku i 15tys. km nadal jestem bardzo zadowolony z wyboru auta.

Do tej pory usterki jakie zostały zdiagnozowane to:
- stuki w klapie bagażnika(znany problem, głównie w proceed, dodana tulejka i gumowa uszczelka w odbojnikach),
- zawieszający się system inforozrywki(średnio raz na miesiąc, zamknięcie auta na 20sek. rozwiązuje problem).

W kwestii eksploatacji i zużycia materiałów:
- wnętrze: brak jakichkolwiek oznak zużycia, siedzenia jak nowe, kierownica również, jedynie piano black lekko porysowane, żadne plastiki nie skrzypią.
- karoseria: 2 małe odpryski na masce. Niestety obecnie wykorzystywane lakiery są niezwykle miękkie. Auto jest woskowane od samego początku, natomiast wątpię żeby wosk lub ceramika chroniły lakier przed odpryskami. Najlepszym zabezpieczeniem jest folia przeźroczysta, jednak cena pakietu podstawowego(maska, reflektory, zderzak, lusterka) to około 4tys...

Silnik 1.6 T-GDI z automatem spisują się znakomicie. Auto jest dynamiczne, skrzynia nie szarpnie, biegi wchodzą bardzo płynnie. Średnie spalanie w komputerze wyszło 9,3l, w rzeczywistości około 8,6l/100km. Zawieszenie także bardzo dobrze się spisuje. Nie buja na zakrętach, jeździ się pewnie i komfortowo.

Podsumowując po roku użytkowania uważam auto za bardzo udane i z czystym sumieniem mogę je polecić każdemu.
Pozdrawiam.
tomekkiaceed
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2021, 09:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Wady i usterki

Post autor: tomekkiaceed »

witam

oststno zauważyłem że przy upale skrzypi mi pedał sprzęgla. zauważylem ze już ktos miał taki problem, czy duzo z tym roboty i co dokładnie serwis robi aby to naprawic.
pytam bo mam nedługo przeglad i chcę im wytłumaczyć aby to zrobili. Aby nie powiedzieli ze tak ma byc....

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”