Wygluszenie nadkoli / opony Continental 18”

forum użytkowników modelu Kia XCeed
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Wygluszenie nadkoli / opony Continental 18”

Post autor: hefajstos »

Hej

Przymierzam sie do drugiej Kii

Mam na weekend Xceeda z 18” i oponami Continental (ale nie udalo mi sie odczytac modelu)

Jedyna zauwazalna wada jaka odczuwam jest halas z nadkoli - zastanawiam sie czy to wina tych opon (dla przykladu w innym aucie Michelin Primacy 4 sa praktycznie bezglosnie - prawie 3dBa mniej od innych konkurencyjnych) czy ogolnie Xceed tak ma i najlepiej sobie dodatkowo wyciszyc nadkola?

Opony sa 18”, z tego co widze 16” sa tylko w podstawie - a szkoda, obyloby sie bez tych 18” w pakiecie XL.

Jak jest u was? Poza tym mankamentem jestem mile zaskoczony - nisko fotel, zawieszenie sprezyste.

Moze w sierpniowym pakiecie Prestige pojawi sie kompromis i 17” :D
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Wygluszenie nadkoli / opony Continental 18”

Post autor: Fred.X »

Jeżdziłem na testówce , i z tym hałasem z nadkoli to jakaś przesada , miałem Tucsona , który ma piankowane nadkola , i momentami miałem wrażenie , ze chyba w Xceed jest ciszej, a w ostateczności położenie pianki na nadkola to żadna filozofia, mozna to samemu zrobić
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Wygluszenie nadkoli / opony Continental 18”

Post autor: hefajstos »

Wychodzi na to, ze opony tez duzo robia. Continentale sa glosne, Primacy 4 sa prawie o 3dba cichsze wiec w odczuciu dla czlowieka to roznica kolosalna.

Szumy wiatru jakos nie rzucily mi sie w uszy wiec caloksztalt jest pozytywny. Poza marka DS dzis wszyscy oszczedzaja na wygluszeniu.
ryj3k
Posty: 69
Rejestracja: 12 kwie 2021, 11:25
model samochodu: CEED 1.5 TGDI DCT

Re: Wygluszenie nadkoli / opony Continental 18”

Post autor: ryj3k »

Mam Primacy 4 w ceed. Wygluszony bagaznik + wszystkie nadkola. Opony jak wyły tak wyją. Także nie wiem czy ten Primacy będą cichsze od Continentali...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”