Za kilka dni odbieram xceed,kilka pytan

forum użytkowników modelu Kia XCeed
83piotrek
Posty: 21
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:31

Re: Za kilka dni odbieram xceed,kilka pytan

Post autor: 83piotrek »

Dziś odebrałem xceed m smart z alu 18. Ogolnie jestem zadowolony. Serwis potwierdzi, ze olej to total 0w20(porazka). Ale sa tez minusy: podlokietnik beznadziejny bez regulacji i przedni zderzak w kolorze lunar silver wyglada na ciemniejszy od reszty auta. Myslalem, ze nie odbiore nawet auta przez to, ale wkoncu mi nerwy puscily... Ale ogolnie usmiech na twarzy jest, silnik bajka.

Zastanawia mnie zima. Stad pytanie: czy w kolach sa czujniki cisnienia ?
Czy ktos postawil xceeda na zime na stalowkach 16?? Wiem, hardcore ale moze nie bedzie az tak zle.
Te jezdzenie na przekladki denerwuje mnie.
Nie moge pojac jednego, dlaczego serwis kia jest 50% drozszy od hyundai. W aso za wymiane oleju w tucson 1.6gdi placilem 220zl...
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Za kilka dni odbieram xceed,kilka pytan

Post autor: dj-doc »

Witam.
Niestety ale czasami bardziej a czasami mniej są widoczne różnice w odcieniu lakieru położonego na blachę i plastik.
Wersja M nie ma czujników TPMS.
Na faecbooku jest grupa XCeeda i kilka tematów dotyczących opon zimowych i felg. Jeden z właścicieli wrzucał zdjęcia XCeed'a na stalowych 16".
Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
patyk
Posty: 36
Rejestracja: 16 lis 2020, 02:25
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI BL + AEB

Re: Za kilka dni odbieram xceed,kilka pytan

Post autor: patyk »

83piotrek pisze: 27 cze 2021, 09:37 1. Jak z komfortem w zimę na oponach 235 45 18? Zimowe 18 są dość drogie(średnia półka od 600/sztuka). Ma ktoś te auto na budżetowych zimówkach typu viking,kormoran? Ogólnie boje się że 235 na śnieg są za szerokie..
No ja zimą na przy oponach w tych wymiarach nie narzekałem ani na komfort, ani na stabilność jazdy. Czasem ESP reagowało przy ruszaniu, czasem lekko zarzuciło tyłem przy zakręcaniu, ale nic wielkiego. Inna rzecz, że nie mam porównania. :)
4. Z tego co czytam to serwis jest dość drogi. Do tej pory miałem tucsona, olej 220zl w ASO a duży przegląd 800 po rabatach. Prawda jest że kia za olej chce 500 a duży przegląd 1200? Czyli dużo więcej jak Hyundai..
220zł za olej + wymianę?

Ja w grudniu za wymianę oleju zapłaciłem 450zł, z czego 230zł robocizna. Trzeba też wziąć pod uwagę, że teraz będzie już tylko drożej przez inflację.
andrzej_gdansk
Posty: 22
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:30
model samochodu: XCEED 1.5 7DCT M+SMART+A18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Za kilka dni odbieram xceed,kilka pytan

Post autor: andrzej_gdansk »

Spróbuj pojechać na wymianę oleju do serwisu niemieckiej marki dla ludu - za samą wymianę oleju zapłacisz tyle co w KIA za cały przegląd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”