Chlapacze, progi, schowek na okulary, oświetlenie kabiny

forum użytkowników modelu Kia XCeed
eng
Posty: 40
Rejestracja: 29 maja 2021, 07:59
model samochodu: Kia Sportage V BL MHEV

Chlapacze, progi, schowek na okulary, oświetlenie kabiny

Post autor: eng »

Witam.

Proszę o informację czy w każdym XCeed, który wyjeżdża z salonu są od nowości zamontowane chlapacze? Pytam o to dlatego, że w konfiguratorze można je dodać jako opcje, a ze zdjęć wynika, że nawet w podstawowych wersjach chlapacze występują. Skoro są w każdej wersji to po, co je dodawać w konfiguratorze i dopłacać po 124 zł (bo tyle kosztują)?

Drugie pytanie dotyczy progów wewnętrznych. W niektórych wersjach XCeed wewnętrzne progi mają taką aluminiową listwę. Na zdjęciach z różnych portali widać, że niektóre wersje mają zwykłą czarną listwę, a inne mają aluminiową. Być może takie ze wstawką aluminiową zaczynają się od jakieś wersji jeśli tak to od jakiej? Fotka poglądowa w załączeniu.

Trzecie pytanie. W jakich wersjach schowek na okulary z lampką występuje w kolorze czarnym (do białej podsufitki). Znów na aukcjach widać, że czarne schowki są w wersjach z czarną (co oczywiste), ale występują też z jasną podsufitką. Są też zwykłe jasne schowki z jasną podsufitką. Myślicie, że ten schowek jest identyczny w Ceed i XCeed? Wygląda tak samo. Fotka poglądowa w załączeniu (te są akurat do wersji z otwieranym dachem, ale można znaleźć zdjęcia czarnych i jasnych bez tego środkowego guzika).

Czwarte i ostatnie pytanie. W jakich wersjach występuje oświetlenie na nogi? W katalogu można to dodać, ale być może jest jak z chlapaczami i jest to w każdym XCeed? Ew jest tak jak w Fordach: instalacja jest i wystarczy tylko włożyć żarówki by działało. Osobiście tak miałem w mondeo MK3.

Pytam o to wszystko bo oczekuję na XCeeda i nie wiem, które z tych elementów będę miał już na starcie. Brałem czystą L - ke na 18 w kolorze Delux White. Jest tam w środku ten pakiet premium, ale to chyba standard w wersjach L (brałem, co było). Niestety w żadnych specyfikacjach nie ma wymienionych rzeczy o które pytam, a sprzedawca w salonie nie jest w stanie mi nic powiedzieć bo auta jeszcze fizycznie tam nie ma.

Ew istnieje może jakiś bardzo rozbudowany spis wyposażenia w zależności od wersji pojazdu? Ten z katalogu i cennika mam, ale tam nie ma słowa o chlapaczach, wersji progów ani kolorze schowka na okulary. Ew jakiś dekoder VIN, który rozwieje moje wątpliwości?

Pozdrawiam
Załączniki
Schowek
Schowek
Zaznaczono na czerwono o którą listwę chodzi
Zaznaczono na czerwono o którą listwę chodzi
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Chlapacze, progi, schowek na okulary, oświetlenie kabiny

Post autor: dj-doc »

Dzień dobry, zanim odpowiem na pytania napiszę, że mam czystą wersję L z ubiegłego roku. Z tego co widziałem porównując cenniki, wyposażenie i opcje raczej się nie zmieniły.
1. Chlapacze - mam
2. Nakładki progów srebrne - mam
3. Czarny schowek z białą podsufitką - mam
4. Oświetlenie na nogi - mam, ale jest to jedna lampka (mniej więcej taka jak schowku pasażera) tylko po stronie kierowcy. To oświetlenie dostepne w katalogu z akcesoriami jest inne.

Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Emske
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2021, 13:04
model samochodu: Kia Xceed

Re: Chlapacze, progi, schowek na okulary, oświetlenie kabiny

Post autor: Emske »

W wersji "M" z br. mam chlapacze.

Tapicerkę siedzień mam w kolorze czarnym (ta podstawowa), podsufitkę mam jasną, a ten schowek na okulary - czarny. Kolor nadwozia - pomarańcz.
eng
Posty: 40
Rejestracja: 29 maja 2021, 07:59
model samochodu: Kia Sportage V BL MHEV

Re: Chlapacze, progi, schowek na okulary, oświetlenie kabiny

Post autor: eng »

Witam.

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Jak tylko odbiorę auto napiszę co jest u mnie.

Pozdrawiam
eng
Posty: 40
Rejestracja: 29 maja 2021, 07:59
model samochodu: Kia Sportage V BL MHEV

Re: Chlapacze, progi, schowek na okulary, oświetlenie kabiny

Post autor: eng »

Witam.

Zgodnie z obietnicą napiszę, co jest w odebranej gołej wersji "L".

Chlapacze oczywiście są, czarny schowek jest i alu listwy na progacj są. Oświetlenie na nogi muszę dopiero sprawdzić nocą. Także wszystko to o co pytałem jest od nowości.

Proszę was jeszcze o info w sprawie instrukcji do samochodu. Dostaliście instrukcje w takim skórzanym etui? U mnie tego nie było więc podczas odbioru zapytałem o to sprzedawcę i stwierdził, że teraz tego nie dają, ale poszukał gdzieś na zapleczu i dał mi taki oryginalny pularys gratis. Dodatkowo zaskoczyło mnie to, że instrukcja jest od CEED (taki napis jest na okładce), a nie od XCEED. Jak jest u was?

Pozdrawiam

eng
Załączniki
2.jpg
1.jpg
Emske
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2021, 13:04
model samochodu: Kia Xceed

Re: Chlapacze, progi, schowek na okulary, oświetlenie kabiny

Post autor: Emske »

Skórzane etui - tak, dostałem takie. Instrukcja "CEED" - tak, jest to instrukcja dla wszystkich Ceed-ów, uniwersalna.
eng
Posty: 40
Rejestracja: 29 maja 2021, 07:59
model samochodu: Kia Sportage V BL MHEV

Re: Chlapacze, progi, schowek na okulary, oświetlenie kabiny

Post autor: eng »

Oświetlenie na nogi w gołej L - ce występuje, ale tylko dla kierowcy i bardzo delikatne. Dodatkowo odkryłem, że w L - ce działa domykanie szyb z pilota ;)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”