Brzmienie zimnego silnika 1.6

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Vit
Posty: 42
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:13
model samochodu: Kia XCeed 1.6 T-GDI 7DCT L + AEB

Brzmienie zimnego silnika 1.6

Post autor: Vit »

Witam
Czy to normalne aby xceed 1.6 pod odpaleniu wydawał dźwięki jak stary rozklekotany 20 letni wrak?
W dodatku przez pierwsze chwile trzyma 2500 obrotów.
Gdy zapytałem przy odbiorze to usłyszałem że "to normalne i że jak się dotrze to się wyciszy".
Czy to prawda? Czy wspomniane "wyciszenie" o znaczą że silnik będzie chodzić normalnie jak przystało na nowy samochód, czy to samo tylko trochę ciszej?
Nie ukrywam, jest to mocno denerwujące. Coś czego nie można sprawdzić przy jeździe próbnej.
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: Brzmienie zimnego silnika 1.6

Post autor: Ryba »

wrzuć filmik
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brzmienie zimnego silnika 1.6

Post autor: Kobil »

Nie wyciszy się :) Ten typ tak ma i nic na to nie poradzisz. Dodatkowo może strzelać z wydechu.
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Brzmienie zimnego silnika 1.6

Post autor: Krzemyczek »

Vit pisze: 31 maja 2021, 17:21 Witam
Czy to normalne aby xceed 1.6 pod odpaleniu wydawał dźwięki jak stary rozklekotany 20 letni wrak?
W dodatku przez pierwsze chwile trzyma 2500 obrotów.
Gdy zapytałem przy odbiorze to usłyszałem że "to normalne i że jak się dotrze to się wyciszy".
Czy to prawda? Czy wspomniane "wyciszenie" o znaczą że silnik będzie chodzić normalnie jak przystało na nowy samochód, czy to samo tylko trochę ciszej?
Nie ukrywam, jest to mocno denerwujące. Coś czego nie można sprawdzić przy jeździe próbnej.
Cześć, nie przesadzaj:) Z pewnością nie jest to klekot ani stuki. Mam prawie 18 tysięcy przebiegu i raczej różnicy względem nowego.... nie widzę. To co słyszysz to prawdopodobnie blacha osłaniająca katalizator, a tak wysokie obroty są podyktowane przez ekologów. Chodzi o jak najszybsze nagrzanie katalizatora.. Byli też tacy co nawet do serwisu z tym lecieli :) Jeśli wydaje Ci się, że ten silnik jest głośny na zimno, to nie słyszałeś chyba innych marek:) Obecnie mamy w miarę fajną temperaturę i szybko schodzi z obrotów, niestety zimą przy -15 długo nie schodzi z obrotów. Ale nie martw się hałasem, jednostka jest pancerna, olej wymieniaj na czas, nie katuj na zimnym i będzie git. Pozdrawiam.
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Brzmienie zimnego silnika 1.6

Post autor: Krzemyczek »

Kobil pisze: 31 maja 2021, 20:23 Nie wyciszy się :) Ten typ tak ma i nic na to nie poradzisz. Dodatkowo może strzelać z wydechu.
Hej! Mój "pyrka-strzela" na zimno, a przy zmianie biegów lekko strzela, szczególnie pomiędzy 1-2 i 2-3 biegiem i to dość w niskim zakresie obrotów. Ogólnie fajnie to brzmi, nie męczy, nie jest głośne więc nie robi obciachu. Chyba jest ok:).
Vit
Posty: 42
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:13
model samochodu: Kia XCeed 1.6 T-GDI 7DCT L + AEB

Re: Brzmienie zimnego silnika 1.6

Post autor: Vit »

Krzemyczek pisze: 31 maja 2021, 21:40 Byli też tacy co nawet do serwisu z tym lecieli :)
miałem zamiar.. Przy starcie też ma lekkie wibracje, czasem jakby zgubił zapłon. Myślałem że to coś nie tak z układem paliwowym bo w miarę szybko przechodzi, np. źle ustawione wtryskiwacze.

Przez wyborem xceeda jeździłem 6 różnymi autami testowymi. Żaden nie miał czegoś podobnego. W tym tylko xceed mógłby być "przygotowany" bo resztę jazd miałem bez wcześniejszej zapowiedzi. A 2 auta stały minimum dzień, no i było to w zimę. Testowy xceed był cichy. Możliwe że sprzedawca wcześniej go podgrzał.
Silniki 1,5 też tak mają?
Grolshek
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2021, 20:33
model samochodu: XCeed

Re: Brzmienie zimnego silnika 1.6

Post autor: Grolshek »

Vit pisze: 31 maja 2021, 23:48
Krzemyczek pisze: 31 maja 2021, 21:40 Byli też tacy co nawet do serwisu z tym lecieli :)
miałem zamiar.. Przy starcie też ma lekkie wibracje, czasem jakby zgubił zapłon. Myślałem że to coś nie tak z układem paliwowym bo w miarę szybko przechodzi, np. źle ustawione wtryskiwacze.

Przez wyborem xceeda jeździłem 6 różnymi autami testowymi. Żaden nie miał czegoś podobnego. W tym tylko xceed mógłby być "przygotowany" bo resztę jazd miałem bez wcześniejszej zapowiedzi. A 2 auta stały minimum dzień, no i było to w zimę. Testowy xceed był cichy. Możliwe że sprzedawca wcześniej go podgrzał.
Silniki 1,5 też tak mają?
Mój 1,5 nie ma. Gładziutko od pierwszego obrotu. A jestem przewrażliwiony na tym punkcie bo ostatnie dwa Focusy 1,6 telepały na zimnym w sposób niezwykle drażniący.
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brzmienie zimnego silnika 1.6

Post autor: Kobil »

Vit pisze: 31 maja 2021, 23:48
Krzemyczek pisze: 31 maja 2021, 21:40 Byli też tacy co nawet do serwisu z tym lecieli :)
miałem zamiar.. Przy starcie też ma lekkie wibracje, czasem jakby zgubił zapłon. Myślałem że to coś nie tak z układem paliwowym bo w miarę szybko przechodzi, np. źle ustawione wtryskiwacze.

Przez wyborem xceeda jeździłem 6 różnymi autami testowymi. Żaden nie miał czegoś podobnego. W tym tylko xceed mógłby być "przygotowany" bo resztę jazd miałem bez wcześniejszej zapowiedzi. A 2 auta stały minimum dzień, no i było to w zimę. Testowy xceed był cichy. Możliwe że sprzedawca wcześniej go podgrzał.
Silniki 1,5 też tak mają?
Mój ma tak samo. Wibracje i wypadanie zapłonów oraz prychanie z wydechu po odpaleniu zimnego. Nie mam tu na myśli ssania i wiem jak to działa. Te wibracje i prychanie pojawiły się po jakimś czasie i nie było tak od początku. Wygląda to na zbyt dużą dawkę paliwa po odpaleniu zimnego.
gratefullde
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2020, 21:41
model samochodu: xceed 1.6 TGDI 7DCT XL

Re: Brzmienie zimnego silnika 1.6

Post autor: gratefullde »

U mnie notuję wysokie obroty przez jakieś 2-3 min po uruchomieniu auta, ale są na tyle kulturalne brzmieniowo, że zupełnie mi to nie przeszkadza. Przebieg ok 28 tyś i nie słyszę różnicy w stosunku do nowego gdy odbierałem z salonu.
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brzmienie zimnego silnika 1.6

Post autor: Kobil »

gratefullde pisze: 03 cze 2021, 20:38 U mnie notuję wysokie obroty przez jakieś 2-3 min po uruchomieniu auta, ale są na tyle kulturalne brzmieniowo, że zupełnie mi to nie przeszkadza. Przebieg ok 28 tyś i nie słyszę różnicy w stosunku do nowego gdy odbierałem z salonu.
Wysokie obroty to akurat normalne. Ssanie działa. U mnie w trakcie tego dodatkowo strzela z wydechu i trzęsie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”