Dołożenie ładowania indukcyjnego i felgi 17 cali.

forum użytkowników modelu Kia XCeed
eng
Posty: 40
Rejestracja: 29 maja 2021, 07:59
model samochodu: Kia Sportage V BL MHEV

Dołożenie ładowania indukcyjnego i felgi 17 cali.

Post autor: eng »

Witam. Mam dwa pytania.

Czy ktoś rozważał czy da się dołożyć tą półeczkę z ładowaniem indukcyjnym do XCeeda, który fabrycznie nie jest w ten bajer wyposażony? Ze zdjęć wynika, że cały moduł wbudowany jest w półkę i wystarczy teoretycznie ją podmienić i wpiąć się w instalację, która być może tam jest? Ktoś coś wie na ten temat?

I druga sprawa. Spotkaliście się ze stosowaniem w XCeedach felg 17 calowych? W salonie uzyskałem informację, że 17 calowe felgi nie mają homologacji do tego modelu (cokolwiek to znaczy)? Zastanawiam się nad zimówkami do XCeeda i pomyślałem, że skoro na lato mam 18 to na zimę byłby miło mieć 17 cali. Co o tym myślicie i jakie parametry musi posiadać felga jak i opona żeby autem można było normalnie się poruszać.

Pozdrawiam
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Dołożenie ładowania indukcyjnego i felgi 17 cali.

Post autor: TomX’d »

Możesz założyć ale jak cos się stanie to ubezpieczyciel może (a zapewne to zrobi) odmówić wypłaty odszkodowania bo nie ma na 17 homologacji czyli brak możliwości wyjazdu na drogi publiczne - wg mnie absurd ale przepis jest przepis i dyskutuje tylko *diota.

Co do ładowania - wszystko się da tylko kwestia $ i możliwości. To nowy model i dziwią mnie takie pytania po zaledwie 1.5 roku od premiery bo takie grzebanie w instalacji może skutkować wiadomo czym. To nie 5-10 letnie auto gdzie ludzie zaczynaja grubo rzeźbić ;)
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Dołożenie ładowania indukcyjnego i felgi 17 cali.

Post autor: Pyjter »

Felgi jak najbardziej możesz zmienić tak długo jak zacisk hamulcowy wchodzi do środka, koło ma porównywalny obwód do seryjnego i nie wystaje poza obrys samochodu. Nie słuchaj wypocin Januszy z internetu co ładowarkę samochodowa w ASO kupują żeby była homologacja producenta :lol:

Wiele marek posiada homologowane opony, np. AO w Audi i bynajmniej nie oznacza to, ze używając innych nie jesteś dopuszczony do ruchu :lol:

Oba towarzystwa odpowiedziały przecząco na zadane pytanie. Oznacza to tyle, że posiadanie felg w rozmiarze większym, niż przewiduje homologacja, nie jest podstawą do odmowy wypłacenia odszkodowania z polisy AC, ani wykonania regresu z tytułu OC. Zaznaczono jednak, że ubezpieczyciel może odmówić wypłacenia odszkodowania, gdy szkodzie ulegną tylko opony. Zależne jest to od rozmiaru opon i ich niskiego profilu. Szczegółowych zapisów trzeba jednak szukać w OWU (ogólne warunki ubezpieczenia).
Chociaż to ma zastosowanie wyłącznie przy naciągach na niskim profilu. W każdym innym przypadku ubezpieczyciel nie jest w stanie udowodnić „rażącego zaniedbania użytkownika”, szczególnie gdy zostanie zastosowana opona o zamiennym obwodzie koła. Dla pewności przejrzyj OWU swojego ubezpieczyciela, ale w Allianz i PZU na 100% nic takiego nie ma.

Wypowiedz Allianz
Cechą ubezpieczenia dobrowolnego Autocasco jest to, iż powinno chronić właściciela pojazdu/osobę ubezpieczającą od zdarzeń również tych uznawanych potocznie za zdarzenia powstałe z tzw. szeroko pojętej lekkomyślności czy też „głupoty”. Możemy sobie zadać pytanie czym różni się szkoda powstała w trakcie wjechania na skrzyżowanie na czerwonym świetle od zdarzenia powstałego wskutek niedostosowania prędkości do warunków jazdy czy przekroczenia prędkości? Trudno wskazać jest różnice.” – mówi Sebastian Pogorel, Koordynator Zespołu Szkód Komunikacyjnych, Allianz Polska.

„Mając na uwadze powyższe, w ogólnych warunkach ubezpieczeń Autocasco Allianz nie przewiduje uwolnienia się od odpowiedzialności od szkód powstałych wskutek nadmiernej prędkości, rozmowy przez telefon lub wjechania z boksem dachowym do zbyt niskiego pomieszczenia.
Czyli za prędkość i czerwone światło wyplacaja, ale za zmianę felgi na jeden cal mniejsza według niektórych już nie :lol: Internetowi specjaliści
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Dołożenie ładowania indukcyjnego i felgi 17 cali.

Post autor: TomX’d »

To daj koledze na piśmie ze jak włoży inne niż 18 lub 16 i w przypadku odmowy wypłaty ubezpieczenia po szkodzie pokryjesz koszty i skończ pier… takie brednie.
StonicScross
Posty: 716
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Dołożenie ładowania indukcyjnego i felgi 17 cali.

Post autor: StonicScross »

Ciekawostka- może po lifcie wprowadza 17". W Stonic były tylko 17 i 15, po lifcie 17 i 16. Ale przedliftowe egzemplarze nie miały homologacji na 16". Podobna sprawa w Mazdzie- cx5 tylko 19 i 17, cx3 tylko 18 i 16.
StonicScross
Posty: 716
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Dołożenie ładowania indukcyjnego i felgi 17 cali.

Post autor: StonicScross »

Ale co do zimy - te 16 nieźle wyglądają nawet. Sprawiają wrażenie większych niż 16.
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Dołożenie ładowania indukcyjnego i felgi 17 cali.

Post autor: Pyjter »

TomX’d pisze: 29 maja 2021, 22:45 To daj koledze na piśmie ze jak włoży inne niż 18 lub 16 i w przypadku odmowy wypłaty ubezpieczenia po szkodzie pokryjesz koszty i skończ pier… takie brednie.
Na piśmie to ma w OWU od ubezpieczyciela. Masz homologację na swoje LEDy w tablicy rejestracyjnej? Nie, bo żadne oświetlenie LED w Polsce takiej nie ma, więc nie dostaniesz pieniędzy z AC. A mimo to polecasz i sam wymieniłeś żarówki na niehomologowane. Dobry deal zrobiłeś, dla spójnego oświetlenia LED z tyłu pojazdu jeździsz bez ubezpieczenia. Taka wasza logika internetowi znawcy :lol:
eng
Posty: 40
Rejestracja: 29 maja 2021, 07:59
model samochodu: Kia Sportage V BL MHEV

Re: Dołożenie ładowania indukcyjnego i felgi 17 cali.

Post autor: eng »

Dziękuję wszystkim za info.

Przy okazji mam pytanie do tych, co kupili XCeeda na letnich 18. Gdzie szukaliście zimówek do tego auta? Kupiliście po prostu zwykłe alusy 16 z oponami zimowymi o wymaganych parametrach? Czy w drugim komplecie kół (zimówkach) muszą być czujniki ciśnienia czy czujnik jest w ABS (w salonie sprzedawca coś takiego wspominał).

Najlepiej by było kupić oryginalne 16 na zimówkach z czujnikami, ale na znanym portalu aukcyjnym coś ciężko to znaleźć. Może z jakiegoś innego KIA pasują koła 16 calowe?
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Dołożenie ładowania indukcyjnego i felgi 17 cali.

Post autor: dj-doc »

🤭
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Dołożenie ładowania indukcyjnego i felgi 17 cali.

Post autor: dj-doc »

eng pisze: 30 maja 2021, 08:55 Dziękuję wszystkim za info.

Przy okazji mam pytanie do tych, co kupili XCeeda na letnich 18. Gdzie szukaliście zimówek do tego auta?

Dzień dobry.
Ja kupiłem opony zimowe na Allegro, felgi oryginały 18" dealera.
Czy w drugim komplecie kół (zimówkach) muszą być czujniki ciśnienia czy czujnik jest w ABS (w salonie sprzedawca coś takiego wspominał).

To zależy od wersji, i tak wersja M i czyste L nie ma czujników TPMS, wersja L plus pakiet BL2 oraz XL ma czujniki TPMS.
Najlepiej by było kupić oryginalne 16 na zimówkach z czujnikami, ale na znanym portalu aukcyjnym coś ciężko to znaleźć. Może z jakiegoś innego KIA pasują koła 16 calowe?
Zapytaj u dealera mogą coś mieć w wyprzedaży. Jeśli nie to kup gdziekolwiek takie felgi jakie Ci będą pasować do tego opony zimowe ewentualnie czujniki i masz komplet.
Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”