czy ktoś wie jak wyjąć żarówkę podświetlania rejestracji

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Malcik12
Posty: 31
Rejestracja: 24 lut 2021, 21:53
model samochodu: KIA XCEED

czy ktoś wie jak wyjąć żarówkę podświetlania rejestracji

Post autor: Malcik12 »

czy ktoś wie jak wyjąć żarówkę podświetlania rejestracji zwłaszcza prawą choć i lewa ma krótki przewód?
Malcik12
Posty: 31
Rejestracja: 24 lut 2021, 21:53
model samochodu: KIA XCEED

Re: czy ktoś wie jak wyjąć żarówkę podświetlania rejestracji

Post autor: Malcik12 »

czy ktoś wymieniał u siebie? i wie jak wyjąć tą oprawke z prawej strony, z lewej jakoś wyjąłem ale miałem problem żeby to złożyć z powrotem, ale udało się natomiast z prawej nie mam pojęcia jak to wyjąć a o złożeniu z powrotem to nawet nie myślę bo chyba się nie da. Dlatego jestem pod wielkim wrażeniem jak piszecie że zrobiliście to w swoich xceedach. Jeżeli ktoś to zrobił niech napisze podpowie jakich użył metod, narzędzi czy magii
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: czy ktoś wie jak wyjąć żarówkę podświetlania rejestracji

Post autor: TomX’d »

Dużo cierpliwości i długie szczypce - tyleż oczywiście ramka do demontażu i osłonić czymś lakier.
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: czy ktoś wie jak wyjąć żarówkę podświetlania rejestracji

Post autor: dj-doc »

Malcik12 pisze: 16 maja 2021, 18:39 czy ktoś wymieniał u siebie? i wie jak wyjąć tą oprawke z prawej strony, z lewej jakoś wyjąłem ale miałem problem żeby to złożyć z powrotem, ale udało się natomiast z prawej nie mam pojęcia jak to wyjąć a o złożeniu z powrotem to nawet nie myślę bo chyba się nie da. Dlatego jestem pod wielkim wrażeniem jak piszecie że zrobiliście to w swoich xceedach. Jeżeli ktoś to zrobił niech napisze podpowie jakich użył metod, narzędzi czy magii
Witam, mi się udało :D choć łatwo nie było.
Do wymiany zdemontowałem tablicę rejestracyjną, ramki nie demontowałem. Miej pod ręką żarówkę, którą chcesz zamontować.
Po wykręceniu śrubki prawa lampka wysuwa się minimalnie w dół. Odchyl ją i wsuń za nią palec tak żeby dostać się w okolice oprawki, możesz delikatnie spróbować naciągnąć ale uważaj żeby nie urwać przewodów :shock: . Następnie przytrzymaj palcem oprawkę i obrócić lampkę. Po obróceniu powinno się udać zsunąć ją z oprawki.
UWAGA :!: Nie puszczaj oprawki po zdjęciu lampki :!: Dociskaj ją cały czas palcem. Wymień, żarówkę. Trzymając palcem oprawkę wsuń na nią lampkę i obróć w celu zablokowania. Przed skręceniem sprawdź czy działa. Mniej więcej w ten sposób sobie poradziłem. Powodzenia.
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Malcik12
Posty: 31
Rejestracja: 24 lut 2021, 21:53
model samochodu: KIA XCEED

Re: czy ktoś wie jak wyjąć żarówkę podświetlania rejestracji

Post autor: Malcik12 »

kurcze ale wymyślili co? miałem już kilka aut ale coś takiego widzę pierwszy raz żeby tak kombinować z wymianą żarówki rejestracji
Malcik12
Posty: 31
Rejestracja: 24 lut 2021, 21:53
model samochodu: KIA XCEED

Re: czy ktoś wie jak wyjąć żarówkę podświetlania rejestracji

Post autor: Malcik12 »

A chociaż WARTO?????????
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: czy ktoś wie jak wyjąć żarówkę podświetlania rejestracji

Post autor: Pyjter »

Co masz na myśli mówiąc warto? Po co to robisz? W oświetleniu tablic każdy producent pcha zwykłe żarówki, bo takie są przepisy i praktycznie wyłącznie oświetlenie z żarnikiem je spełnia. A według przepisów każde widoczne oświetlenie z większej odległości niż 25m jest nielegalne i powoduje utratę dowodu rejestracyjnego. Stąd właśnie montaż słabych, bardzo ciepłych barwowo, nieoślepiających w nocy świateł o niewysokiej jasności.
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: czy ktoś wie jak wyjąć żarówkę podświetlania rejestracji

Post autor: dj-doc »

Malcik12 pisze: 17 maja 2021, 21:48 kurcze ale wymyślili co? miałem już kilka aut ale coś takiego widzę pierwszy raz żeby tak kombinować z wymianą żarówki rejestracji

Dzień dobry, do prawej lampki jest po prostu za krótki przewód. W fabryce pewnie jest montowana inaczej i dojście może być łatwiejsze po zdemontowanou osłony klapy bagażnika.
Malcik12 pisze: 17 maja 2021, 21:49 A chociaż WARTO?????????
Jeśli nie zamontujesz żarówek o takiej mocy, żeby jadący za tobą nie pomyślał, że jedzie na czołówkę to myślę, że warto. Oświetlenie XCeed'a nabiera wtedy spójności.
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Malcik12
Posty: 31
Rejestracja: 24 lut 2021, 21:53
model samochodu: KIA XCEED

Re: czy ktoś wie jak wyjąć żarówkę podświetlania rejestracji

Post autor: Malcik12 »

kurcze nie mam siły do tej lampki ledwo palec tam wchodzi chyba se podaruje. obawiam się że nawet jak jakimś cudem wyjmę oprawkę to potem jej nie złoże z powrotem. przydał by się jakiś filmik instruktażowy
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: czy ktoś wie jak wyjąć żarówkę podświetlania rejestracji

Post autor: TomX’d »

Tam ledwo się da to rozpiąć a Ty chcesz jeszcze filmik instruktażowy? Każdy kto zmieniał żarówkę z tym walczył. Instrukcje masz. Ja za drugim razem zrobiłem to w 10 minut. Ale każdy ma inną rękę więc też nie łatwo z dużymi dłońmi…
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”