śmierdzi nowością ?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Malcik12
Posty: 31
Rejestracja: 24 lut 2021, 21:53
model samochodu: KIA XCEED

śmierdzi nowością ?

Post autor: Malcik12 »

witam
Mam pytanko czy u was też śmierdziało w aucie "nowością"jak odbieraliście xceeda dla mnie to taki dziwny zapach troche jakby gumą wali albo jak to inni mówią zepsutą rybą. Czy może to taki zapach nowości w aucie bo samochód ma 5mcy. Jeżeli tak to jak się go pozbyć ewentualnie kiedy wywietrzeje?
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: śmierdzi nowością ?

Post autor: randri »

Ozonowanie pomaga
Emske
Posty: 41
Rejestracja: 23 mar 2021, 13:04
model samochodu: Kia Xceed

Re: śmierdzi nowością ?

Post autor: Emske »

Ten zapach "nowości" przez wielu jest uważany za bardzo miły:)

Co do pozbywania się zapachu, to wg mnie sam w końcu zniknie, czas jaki na to jest potrzebny jest uzależniony od intensywności użytkowania auta - przynajmniej do tej pory u mnie tak było. Możesz ewentualnie kupić jakiś zapach do zawieszania na kratce wentylacyjnej.
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: śmierdzi nowością ?

Post autor: Ksebki »

Jeśli garażujesz to zostawiaj otwarte/uchylone szyby w aucie, powinno się szybciej wywietrzyć jeśli pod chmurką to nie jest porada dla Ciebie :-)
Pollos
Posty: 28
Rejestracja: 25 paź 2020, 10:35

Re: śmierdzi nowością ?

Post autor: Pollos »

Najlepszym pochłaniaczem zapachów jest soda.
Najlepiej wsypać sporą porcję do bawełnianego woreczka czy nawet skarpetki i włożyć w niewidoczne miejsca np schowki w drzwiach. Efekt gwarantowany.
grzecho10
Posty: 7
Rejestracja: 04 mar 2021, 19:02
model samochodu: XCeed 1.4 T-GDI 7DCT L + BL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: śmierdzi nowością ?

Post autor: grzecho10 »

Na jazdach próbnych nie czułem w środku żadnych nieprzyjemnych zapachów natomiast teraz tak. Obstawiam gumową matę bagażnika dorzuconą przez sprzedawcę.
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: śmierdzi nowością ?

Post autor: Ksebki »

Ze też najprostsze rozwiązania nie przychodzą do głowy od razu, Grzecho10 może mieć rację, że najczęściej w nowym aucie niepożądane zapachy świeżości mogą pochodzić od dodawanych dywaników czy maty bagażnika a nie pochodzą z samego wnętrza.
Znając skąpstwo dealerów może być tak, że maty i dywaniki kupują za najniższą kasę a co za tym idzie może mieć to zapach plastików z chińskiego centrum handlowego.
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: śmierdzi nowością ?

Post autor: dj-doc »

grzecho10 pisze: 14 maja 2021, 23:55 Na jazdach próbnych nie czułem w środku żadnych nieprzyjemnych zapachów natomiast teraz tak. Obstawiam gumową matę bagażnika dorzuconą przez sprzedawcę.
Witam. Możesz napisać czy na macie jest jakaś nazwa firmy czy tylko napis XCeed. Mam oryginalną matę z napisem XCeed od dealera i nic mi nie śmierdzi.
Ksebki pisze: 15 maja 2021, 15:19 Ze też najprostsze rozwiązania nie przychodzą do głowy od razu, Grzecho10 może mieć rację, że najczęściej w nowym aucie niepożądane zapachy świeżości mogą pochodzić od dodawanych dywaników czy maty bagażnika a nie pochodzą z samego wnętrza.
Znając skąpstwo dealerów może być tak, że maty i dywaniki kupują za najniższą kasę a co za tym idzie może mieć to zapach plastików z chińskiego centrum handlowego.
Do auta dostałem oryginalne gumowe dywaniki od dealera i wcale ich nie czuć. Nie uważam, żeby były kiepsko wykonane.
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
grzecho10
Posty: 7
Rejestracja: 04 mar 2021, 19:02
model samochodu: XCeed 1.4 T-GDI 7DCT L + BL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: śmierdzi nowością ?

Post autor: grzecho10 »

Mam matę bagażnika firmy Pro-Line. Nie sprawia wrażenia kiepskiej jakości. Dzisiaj postanowiłem "zwęszyć" temat dokładniej i podejrzewam nowe dywaniki welurowe (nie tekstylne). Samochód dostałem z dywanikami gumowymi (była wtedy zima) ale niedawno wymieniłem je na oryginalne KIA. Mają trochę nieprzyjemny zapach. Jak zrobi się cieplej to je upiorę i okaże się czy to jest źródło smrodu. Odrębną kwestią jest fakt, że plastiki w samochodzie zawsze będą wydzielały intensywniejszy zapach gdy auto stoi w ciepły dzień na słońcu.
Malcik12
Posty: 31
Rejestracja: 24 lut 2021, 21:53
model samochodu: KIA XCEED

Re: śmierdzi nowością ?

Post autor: Malcik12 »

czyli to nie tylko u mnie śmierdzi. samochód stoi na parkingu więc szyb nie otworzę, natomiast zapach pojawił się jakoś od marca czyli można powiedzieć że po zimie jak sie zrobiło troszkę cieplej i trwa niestety do tej pory. muszę wypróbować sposób z sodą
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”