Wymiana silnika w xceed:(

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Patrycja
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2021, 20:59
model samochodu: Xceed

Wymiana silnika w xceed:(

Post autor: Patrycja »

Witam, ja swojego xceeda zakupiłam w grudniu 2020roku, jeździłam nim prawie 3 miesiące. Do serwisu trafił z powodu wycieku oleju, po wymianie uszczelek ( ok 3 razy ta sama) podobno dalej wyciek sie pojawial...
Będzie wymieniany silnik z powodu pękniętego bloku..
Czy ktoś z Panstwa mial moze w tym modelu taki problem?
Xceed 2020rok, 1.6 diesel 140KM, przebieg 3400km :|

Pozdrawiam
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Wymiana silnika w xceed:(

Post autor: Konan »

Nie słyszałem o takim problemie ale jeśli będzie wymieniony na nowy to nie ma się czym przejmować :) ważne ze wymianią na gwarancji
Patrycja
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2021, 20:59
model samochodu: Xceed

Re: Wymiana silnika w xceed:(

Post autor: Patrycja »

Tak jak najbardziej gwarancja uznana, ale martwię się że to już nie będzie takie samo auto bo już jest ingerencja, może się mylę, nie wiem nie znam się..
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 80
Rejestracja: 10 sie 2020, 13:40
model samochodu: Xceed 1.6 TGDI 7DCT XL
Lokalizacja: WJ

Re: Wymiana silnika w xceed:(

Post autor: Dezet »

Tutaj trzeba się raczej cieszyć. Otrzyma Pani nowy zespół elementów, a nie nową część dużego zespołu. Przejechała Pani 3400 km a silnik jak nowy! :D
Patrycja
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2021, 20:59
model samochodu: Xceed

Re: Wymiana silnika w xceed:(

Post autor: Patrycja »

Tak to mnie w jakiś sposób pociesza, że lepiej cały niż pozniej jechać wymieniać znowu coś... ale nowe auto z salonu z wadą aż taką ze silnik do wymiany.. :shock:
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wymiana silnika w xceed:(

Post autor: randri »

Mnie też parę dni temu spotkała niemiła przygoda w nowym Proceedzie GT - przebieg ok 5 tys km- samochód stracił moc - winny rzekomo czujnik ciśnienia paliwa - oczywiście tylko wykasowali błąd i kazali dalej jeździć a jak znowu się to stanie w trakcie jazdy??? - nie przejmują się tym. Ma więc Pani szczęście w nieszczęściu :)
piotrk73
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:52
model samochodu: CEED GT 2019

Re: Wymiana silnika w xceed:(

Post autor: piotrk73 »

Nie tylko w kia si8 zdarzają takie sytuacje.Znajomy w volvo miał wymieniany silnik.Oczywiscie w nowym
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wymiana silnika w xceed:(

Post autor: randri »

Tu nie chodzi o to że takie sytuacje występują - tylko z większą częstotliwością a samochody przecież nie tanieją - za pieniędzmi nie idzie jakość - tak jak i w innym sprzęcie.
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Wymiana silnika w xceed:(

Post autor: Konan »

Patrycja pisze: 10 mar 2021, 23:33 Tak jak najbardziej gwarancja uznana, ale martwię się że to już nie będzie takie samo auto bo już jest ingerencja, może się mylę, nie wiem nie znam się..
Żadna ingerencja. Tysiace aut ma wymieniany silnik i nic się nie dzieje. Kilka śrubek i silnik wychodzi wiec mie ma co się martwić.
Patrycja
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2021, 20:59
model samochodu: Xceed

Re: Wymiana silnika w xceed:(

Post autor: Patrycja »

Dzis dostalam informację że na silnik należy czekać, nie ma narazie takiego :o mam czekać miesiąc dwa, wielka niewiadoma.......... :twisted: :twisted: :twisted:

Chyba należy uruchomić procedurę wymiany auta...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”