Ubezpieczenie

forum użytkowników modelu Kia XCeed
smogu7
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2021, 18:47
model samochodu: XCeed

Ubezpieczenie

Post autor: smogu7 »

Witam.
Pytanie moze z glupia fanta nie powinno miec miejsca ale jestem ciekaw ile u was wyszlo ubezpieczenie OC, AC, NNW i ASS (po prostu pelen pakiet) bo tydzien temu zamowilem wlasnie XCeeda z silnikiem 1,5 160km w manualu i jestem ciekaw ile orientacyjnie ono wynosi przy pelnych znizkach?

Pozdrawiam

Edit: auto jest w pakiecie M+SMT+A18, wartosc 90600zl
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Konan »

Kwota ubezpieczenia zależy od
- wyposażenia samego auta
- silnika itp
- miejsca zamieszkania/użytkowania
- miejsca parkowania
- historii ubezpieczającego
- zniżek
- pakietów dobranych do ubezpieczenia
- wariantu ubezpieczenia

Sama kwota nic kompletnie nie powie bez uwzględnienia powyższych wytycznych
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ubezpieczenie

Post autor: randri »

W moim przypadku pełen pakiet przy max zniżkach za proceed GT wyszło 2500.
smogu7
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2021, 18:47
model samochodu: XCeed

Re: Ubezpieczenie

Post autor: smogu7 »

Dzieki za odpowiedz. To czyli ze u mnie bedzie granica +/- 2000zl bo w salonie w tej chwili jest 3,5% wartosci auta ale to bez znizek kierowcy
Sid
Posty: 368
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Sid »

Nie mam wprawdzie XCeeda, ale ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne. Nie tylko zależy od zniżek, ale też od agenta. W moim przypadku różnica w tej samej firmie ubezpieczeniowej, na tych samych zasadach, liczona o dwóch agemtów dała różnicę 150 złotych. A to, co salon zaproponował, było droższe od tego, co zapłaciłem od 350 do 575 złotych.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
JQZ
Posty: 78
Rejestracja: 11 lut 2021, 20:31
model samochodu: Ceed III sw 1.5 T-GDI 7DCT L+BL4+AEB
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Ubezpieczenie

Post autor: JQZ »

Mi pakiet dealerski za samochód wart 113 tys wyszedł ok. 3500 zł. Pełny pakiet pod leasing, tj AC serwisowe, bez konsumpcji kwoty ubezpieczenia, bez udziału własnego, franszyza integralna 300 zł, assistance na Europę. Poprzednie auta miałem jakieś 3 lata, w tym zgłoszona szkoda z OC i niestety pakiet dealerski wyszedł taniej niż liczony indywidualnie.
Jak nie masz dużych zniżek to mocno taniej nie wyjdzie.
smogu7
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2021, 18:47
model samochodu: XCeed

Re: Ubezpieczenie

Post autor: smogu7 »

JQZ pisze: 12 mar 2021, 05:39 Mi pakiet dealerski za samochód wart 113 tys wyszedł ok. 3500 zł. Pełny pakiet pod leasing, tj AC serwisowe, bez konsumpcji kwoty ubezpieczenia, bez udziału własnego, franszyza integralna 300 zł, assistance na Europę. Poprzednie auta miałem jakieś 3 lata, w tym zgłoszona szkoda z OC i niestety pakiet dealerski wyszedł taniej niż liczony indywidualnie.
Jak nie masz dużych zniżek to mocno taniej nie wyjdzie.
No akurat ja mam pelne znizki 70%
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Konan »

Dyskusja o niczym. Ja przy wartości auta 130k, pełnym assistance na Europę, ochrona zniżek, bez udziału własnego, na oryginałach zapłaciłem 3200 i nadal nic ci to nie powie bo nie wiesz jakie mam zniżki, gdzie parkuje i jakie miasto - czy to tak trudno skumać ze sama cena i nawet wartość zniżek i kwota auta nic nie daje...?
Grolshek
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2021, 20:33
model samochodu: XCeed

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Grolshek »

Warszawa. Parkowanie pod chmurką. Kierowcy powyżej 25 lat. Xceed 1,5 160 BL+AEB. Wartość 115k. Ubezpieczenie w PZU pełne z ochroną wartości przez rok 2566pln.
PePeL
Posty: 11
Rejestracja: 18 mar 2021, 08:35

Re: Ubezpieczenie

Post autor: PePeL »

Mi też zaproponowali 2400-2600 więc jest nieźle (wieś pod Lublinem).
Czy ktoś ubezpieczył koła, żeby nie przejmować się zapasem? W zaproponowanych nie mam takiej opcji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”