Co Was przekonało do XCeed

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Piterek
Posty: 16
Rejestracja: 15 sie 2020, 02:06
model samochodu: Xceed

Re: Co Was przekonało do XCeed

Post autor: Piterek »

Ja mogę dodać że jak miałem jazdę testową xceedem to jeździłem także ceedem sw i z mojej perspektywy wygląda to tak pierwsza pozycja za kierownicą lepiej leżał mi ceed sw (może dlatego że wcześniej nie miałem crossovera czy suwa) zawieszenie zdecydowanie lepsze w xsie przód nie nurkował tak przy wjeżdżaniu na rondo (odczułem to mocno, zwłaszcza że jechałem jednym po drugim tą samą trasą) i co mnie zdziwiło to że w xsie jest więcej miejsca z tyłu (sprawdzałem to dokładnie bo mam małe dzieci które jeszcze jeżdżą w fotelikach i było to ważne kryterium)
Horpen
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2020, 16:17
model samochodu: XCEED M 1,4 manual

Re: Co Was przekonało do XCeed

Post autor: Horpen »

Czysty spontan, wszedłem do KIA zobaczyłem xceed pierwszy raz, nie wiedziałem nawet, że taki jest w ofercie. Wpadł w oko, powiedziałem poproszę. 2 tygodnie później stał pod domem. Nawet nie było jazdy próbnej. Zakup, jak w biedronce bułek :lol:
jarro
Posty: 7
Rejestracja: 11 mar 2021, 18:43
model samochodu: xceed 1,4 gdi manual

Re: Co Was przekonało do XCeed

Post autor: jarro »

Mnie przekonał brak konkurencji. Chciałem auto o wymiarach hatchbacka, ale lekko podwyższonego. Ważne, by dało się siedzieć w miarę nisko. I tutaj to mam. Konkurencja w tej klasie cenowej jest niewielka. Nie porównywałbym xceed z t-roc czy skodami, bo tam nie da się siedzieć nisko. Poza tym boję się silników TSI, mamy je w pracy jako służbówki i z tego co wiem są jednak z nimi problemy. Mazda odpadła ze względu na chory cennik. Pod uwagę brałem c-hr, głównie ze względu na to, że miałem dwie toyoty i mam o nich bardzo dobre zdanie. Jednak silnik 1.2 jest trochę za słaby do tego modelu, poza tym cena jednak zauważalnie wyższa. Francuzów nie brałem pod uwagę. Póki co jestem zadowolony, chociaż jest w tym aucie sporo do poprawienia np. podczas liftingu. Brak uszczelnienia na styku drzwi i progów, malutkie schowki w drzwiach, brak "rączki cykora" u kierowcy (bywa niezbędna przy wysiadaniu gdy kręgosłup nawala), zbyt mało wystające pokrętła nawiewu. Niby drobnostki, ale jednak na minus. Zaskakująco dobry jest jednak silnik, 140 KM to dziś niewiele, ale w połączeniu z manualem tutaj są wyjątkowo wydajne. Mam wrażenie, że automat wyraźnie poskramia temperament tego silnika. Oby tylko okazał się niezawodny.
getinuk
Posty: 11
Rejestracja: 20 maja 2022, 11:42
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI

Re: Co Was przekonało do XCeed

Post autor: getinuk »

Kod: Zaznacz cały

Trzy walizki wchodzą bez problemu. Wokół koła zapasowego jest wolna przestrzeń ale nie ma tam schowków, coś jednak można tam wrzucić. 
A może jest dostępny jakiś organizerek który możana włożyć w miejsce koła zapasowego aby zagospodarować tą przestrzeń, lepiej niż to fabrycznie jest zrobione ?
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: Co Was przekonało do XCeed

Post autor: Aviator »

Horpen pisze: 09 mar 2021, 10:57 Czysty spontan, wszedłem do KIA zobaczyłem xceed pierwszy raz, nie wiedziałem nawet, że taki jest w ofercie. Wpadł w oko, powiedziałem poproszę. 2 tygodnie później stał pod domem. Nawet nie było jazdy próbnej. Zakup, jak w biedronce bułek :lol:
Jak to by powiedział Pacześ: „Rokefeler k….a” albo „j***c biedę” :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”