Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

forum użytkowników modelu Kia XCeed
vivapiniata
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2021, 11:57

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: vivapiniata »

Hejka
z góry przepraszam, że dużo tu nie wniosę, bo o tym aucie myślę jako potencjalnej opcji zakupu na priv, gdy minie okres używania auta firmowego.
Mam jednak zagwozdkę, bo ta firmówka to rav4 4x4 i zastanawiam się, czy po zakupie xceed, który mi się mega podoba, ten brak 4x4 byłby dla mnie dramatem życiowym, czy nie...
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym zakresie?
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Fred.X »

Badanie rynku pokazało, że zamawianych aut z napędem 4X4 jest 5% , stąd sporo marek wycofało z oferty, a czy będzie brakować , hmm w normalnych warunkach eksploatacji nie odczujesz czy jedziesz AWD czy FWD , po drugie to 4X4 też jest nieco oszukane , po trzecie zależy do czego i w jakich warunkach jeżdzisz
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: bejker1989 »

vivapiniata pisze: 31 paź 2021, 12:05 Hejka
z góry przepraszam, że dużo tu nie wniosę, bo o tym aucie myślę jako potencjalnej opcji zakupu na priv, gdy minie okres używania auta firmowego.
Mam jednak zagwozdkę, bo ta firmówka to rav4 4x4 i zastanawiam się, czy po zakupie xceed, który mi się mega podoba, ten brak 4x4 byłby dla mnie dramatem życiowym, czy nie...
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym zakresie?

4x4 wymaga wiecej uwagi od kierowcy w kontekscie dbania o naped - inaczej szybko okaze sie droga zabawką (byc moze finalnie zupelnie niepotrzebna)
evo1
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2019, 10:07
model samochodu: Ceed GT prawdopodobnie...

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: evo1 »

Czy ktoś z szanownych posiada lub jeździł 1.5 mhev 7dtc? Waham się miedzy takim konfigiem a 1.6.
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: bejker1989 »

evo1 pisze: 22 lis 2021, 16:26 Czy ktoś z szanownych posiada lub jeździł 1.5 mhev 7dtc? Waham się miedzy takim konfigiem a 1.6.
Szczerze....1.5 mhev jest "wolniejszy" od 1.5tgdi...a 1.6 tgdi daje mnostwo frajdy z jazdy...ja mam 1.5tgdi i troche zaluje, ze 1.6 nie wzialem
evo1
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2019, 10:07
model samochodu: Ceed GT prawdopodobnie...

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: evo1 »

A z czego wynika że mhev jest wolniejszy od 1.5? Myślałem że elektryk tylko może poprawić osiągi, że start jest wspomagany silnikiem elektrycznym? Tak wynika z nielicznych relacji na YT, co prawda dotyczą i30, ale myślałem że to jest to samo?
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: adam12116 »

tylko co tu poprawić do mocy z silnika 1.6 którą i tak przenieść ciężko na asfalt, mocne przyspieszanie to walka z trakcją nawet na suchym
Vit
Posty: 42
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:13
model samochodu: Kia XCeed 1.6 T-GDI 7DCT L + AEB

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Vit »

evo1 pisze: 22 lis 2021, 16:26 Czy ktoś z szanownych posiada lub jeździł 1.5 mhev 7dtc? Waham się miedzy takim konfigiem a 1.6.
Najpierw posłuchaj jak ten silnik pracuje i pogadaj z właścicielem. Mam na myśli silnik 1.6 Właśnie widziałem pod marketem xceeda i jeszcze gorzej chodzi niż mój.
Nowy samochód a brzmi jak 20 letni opel w dizlu z poluzowanym wydechem. Myślałem żeby zagadać o tym z kierowcą, jak mu się to podoba ale nie chciałem człowieka dołować.
Do tego spalanie na poziomie 8l przy emeryckiej jeździe poza miastem
W aso usłyszysz "ten silnik tak ma, musi sie pan przyzwyczaić". Oczywiście jak już kupisz, bo na jazdach testowych mają przykaz zeby auto było rozgrzane. Ciekawe jak to robią, bo u mnie obecnie nawet po 20 km nadal niewiele sie poprawia, jak zrobisz wiecej km to bedzie chodzić w sumie jak w nowym samochodzie, czyli prawie nie będzie go słychać.
Zaden szanowny recenzent na yt jakoś o tym nie wspominał. szkoda że nie ma opcji refund
A btw po 2k km zaczął mi ściągać w prawo, wiec jestem już też w tym elitarnym klubie
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Fred.X »

Vit pisze: 27 lis 2021, 15:20
evo1 pisze: 22 lis 2021, 16:26 Czy ktoś z szanownych posiada lub jeździł 1.5 mhev 7dtc? Waham się miedzy takim konfigiem a 1.6.
bo na jazdach testowych mają przykaz zeby auto było rozgrzane. Ciekawe jak to robią, bo u mnie obecnie nawet po 20 km nadal niewiele sie poprawia,
UVO Connect ?? ;)
83piotrek
Posty: 21
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:31

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: 83piotrek »

Dziś po 3 tygodniach auto odebrałem z serwisu. Wymienili łożysko lewarka,podobno była jazda testowa. Ruszyłem spod salonu i po kilku minutach znów to samo. Przy zmianie 2 na 3(tylko taka konfiguracja) i przy obrotach 2-2.8 ,po opuszczeniu sprzegla lewarek drży góra dół i brzęczy. Ręce mi opadły. Mógłby ktoś zrobić testy u siebie na wygranym silniku wrzucać 3ke z dwójki przy obrotach około 2.5tys. W serwisie twierdzą że usterki nie ma i że nie mają już co wymieniać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”