Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Vist55
Posty: 16
Rejestracja: 12 sty 2021, 16:40
model samochodu: XCEED

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Vist55 »

Jak na pierwsze przejechane km. jestem mile zaskoczony silnik pracuje cicho, fajnie się zbiera jak trzeba depnąć nie ma zadyszki, skrzynia płynnie zmienia biegi. Wcześniej jeździłem tylko manuałem, więc cenię tą wygodę. Co do hałasu z kół, tak niestety słychać oponki, ale nie jest to model odosobniony, inne marki również zgłaszają marne wyciszenie, a raczej jego brak, bo wkładka z kawałka filcu roboty nie robi. Nie wiem czy ktokolwiek sprawdzał tylne tarcze hamulcowe bo u mnie po 40 km. ( nie tys- cach) widać głębokie bruzdy, dziwne. Może ktoś się wypowie na temat tarcz.
Tojaartek
Posty: 124
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Tojaartek »

Temat tarcz był już szeroko omawiany na forum ceed. Na pewno znajdziesz.
Vist55
Posty: 16
Rejestracja: 12 sty 2021, 16:40
model samochodu: XCEED

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Vist55 »

Znalazłem, tak ma być, jeździć nie przejmować się. To odpowiedzi z serwisu.
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Kobil »

Vist55 pisze: 26 mar 2021, 19:50 Znalazłem, tak ma być, jeździć nie przejmować się. To odpowiedzi z serwisu.
Przywyknij. Będziesz słyszał takie odpowiedzi przy większości zgłoszeń :(
Rad77
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2021, 14:12
model samochodu: Xceed

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Rad77 »

Witam. Zamówiłem manualna 1,5 M w kolorze czerwone Ferrari, tak jak pierwszy maluszek z 89r. Zdecydowałem się na 16” . 18” na gorsze drogie wydają mi się za cienkie. A dużo jeżdżę, często zmieniam to i gumy dużo tańsze. Mam pytanie: jak u szczęśliwych posiadaczy odczucia na 16” jeśli mają. I jak wygląda spalanie w manualu przy jeżdzie 120 ekspreśowka. I ile pali na drogach poza miastem. Pozdrawiam
Emske
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2021, 13:04
model samochodu: Kia Xceed

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Emske »

Rad77 pisze: 03 kwie 2021, 14:46 Witam. Zamówiłem manualna 1,5 M w kolorze czerwone Ferrari, tak jak pierwszy maluszek z 89r. Zdecydowałem się na 16” . 18” na gorsze drogie wydają mi się za cienkie. A dużo jeżdżę, często zmieniam to i gumy dużo tańsze. Mam pytanie: jak u szczęśliwych posiadaczy odczucia na 16” jeśli mają. I jak wygląda spalanie w manualu przy jeżdzie 120 ekspreśowka. I ile pali na drogach poza miastem. Pozdrawiam
Witam, sądząc po postach jestem chyba jednym z nielicznych, którzy zdecydowali się także na obręcze 16". Na razie jednak mój Xceed czeka na placu na rejestrację, najszybciej w przyszły piątek będę mógł coś napisać.
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: kosa666 »

Rad77 pisze: 03 kwie 2021, 14:46 Witam. Zamówiłem manualna 1,5 M w kolorze czerwone Ferrari, tak jak pierwszy maluszek z 89r. Zdecydowałem się na 16” . 18” na gorsze drogie wydają mi się za cienkie. A dużo jeżdżę, często zmieniam to i gumy dużo tańsze. Mam pytanie: jak u szczęśliwych posiadaczy odczucia na 16” jeśli mają. I jak wygląda spalanie w manualu przy jeżdzie 120 ekspreśowka. I ile pali na drogach poza miastem. Pozdrawiam
ja kupiłem drugi komplet felg na zimę w rozmiarze 16"... Jak dla mnie jeździ się bardzo dobrze, auto trzyma się dosyć pewnie drogi... w sumie to nie żałuję (była opcja kupna samych opony 18" i zmiany opon na tych samych felgach). Spalanie po mieście (ale raczej mało korków ostatnio to 6,8 z komputera, a realnie wychodzi 7,2 l/100km; silnik 1.4 TGDI)
Rad77
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2021, 14:12
model samochodu: Xceed

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Rad77 »

Odebrałem dziś infrareda :D . Manual. Przejechałem lokalnymi drogami 150 km w tym ok 20 km miasto bez korków. Średnia spalania pokazuje 5 l/100km.Prędkości 50-90. Obroty utrzymywałem na poziomie 2000. (Docieranie).Jest cichy. Olbrzymia różnica w porównaniu z jazdami testowymi. Albo wyciszyli lepiej, albo to zasługa kół. Zamówiłem na 16” i jeździ super. Pozdrawiam serdecznie.
Emske
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2021, 13:04
model samochodu: Kia Xceed

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Emske »

Gratulacje, jednak co do poprawności wskazań komputera, to zalecam ostrożność - u mnie różnica wyniosła ponad litr: komputer 6,2 - pomiar z dystrybutora 7,5.
i40
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2021, 20:28
model samochodu: Hyundai i40 2.0

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: i40 »

Gratulacje z nowego nabytku. Jakby można było to ma kilka pytań:

-Jak długo czekałeś od zamówienia od odbioru ? (U mnie zamówienie poszło na początku kwietnia zaś termin odbioru mamy ustalony na koniec sierpnia 2021 r. )
- też zamówiłem wersję na kołach 16''- mam nadzieję. że w realu nie wyglądają na strasznie małe ?
- czy prawdą jest to, że aby dolać olej do silnika należy w 1.5 zdjąć plastikową pokrywę silnika ?
- czy książka serwisowa faktycznie przewiduje olej klasy 0W20 ?

pozdr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”