Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Grolshek
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2021, 20:33
model samochodu: XCeed

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Grolshek »

Większego idiotyzmu niż wrzucanie N-ki w automacie w życiu nie słyszałem. :D
lukobw
Posty: 155
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: lukobw »

Grolshek pisze: 23 wrz 2021, 20:22 Większego idiotyzmu niż wrzucanie N-ki w automacie w życiu nie słyszałem. :D
Ja też nie.
Pewnie jeszcze na dużym wzniesieniu najpierw trzeba wrzucić P a potem ręczny...albo w ogóle R...
Adikoz
Posty: 30
Rejestracja: 10 lip 2021, 10:01
model samochodu: Kia ceed

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Adikoz »

Grolshek pisze: 23 wrz 2021, 20:22 Większego idiotyzmu niż wrzucanie N-ki w automacie w życiu nie słyszałem. :D
No wkoncu ktoś dobrze mówi bo już tych debilizmów typu wrzucać na N w korku czytać się nie da.
Adikoz
Posty: 30
Rejestracja: 10 lip 2021, 10:01
model samochodu: Kia ceed

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Adikoz »

ghost2255 pisze: 23 wrz 2021, 19:03 Wrzucając N i zwalniając pedał hamulca powodujesz "odpuszczenie" docisku sprzęgła 1-go biegu i skrzynia oraz sprzęgło pracują jak w manualu gdy nie naciskasz sprzęgła. Oczywiście wtedy nie dochodzi do żadnej pracy sprzęgła, więc i nie następuje jego zużywanie się.
W skrzyni hydrokinetyczniej nie ma tarcia, natomiast przemiennik momentu napędza też pompę oleju i dlatego jest wskazane, aby nawet podczas postoju mieć włączony bieg.
To w skrócie.
To są takie debilizmy typu jak kiedyś mówili, zjeżdżasz z górki to wrzuć na luz bo mniej spali.
ghost2255
Posty: 32
Rejestracja: 03 lip 2021, 13:59
model samochodu: stonic

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: ghost2255 »

Adikoz pisze: 23 wrz 2021, 20:45
ghost2255 pisze: 23 wrz 2021, 19:03 Wrzucając N i zwalniając pedał hamulca powodujesz "odpuszczenie" docisku sprzęgła 1-go biegu i skrzynia oraz sprzęgło pracują jak w manualu gdy nie naciskasz sprzęgła. Oczywiście wtedy nie dochodzi do żadnej pracy sprzęgła, więc i nie następuje jego zużywanie się.
W skrzyni hydrokinetyczniej nie ma tarcia, natomiast przemiennik momentu napędza też pompę oleju i dlatego jest wskazane, aby nawet podczas postoju mieć włączony bieg.
To w skrócie.
To są takie debilizmy typu jak kiedyś mówili, zjeżdżasz z górki to wrzuć na luz bo mniej spali.
Ja swoje zdanie uzasadniłem od strony technicznej.

Skoro masz inne zdanie, to na jego obronę masz coś merytorycznego, czy tylko stać cię na obrażanie?
bartez94
Posty: 20
Rejestracja: 24 wrz 2021, 18:47

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: bartez94 »

Witam,

Jak spisuje się 1,5 160KM w automacie? Czy warto dopłacić 6k? W żadnym salonie nie jestem w stanie dostać takiej wersji do testu, udało mi się tylko dostać manual i tam było całkiem ok. Nie mogę też znaleźć żadnych ciekawych nagrań w internecie. Czy skrzynia dobrze reaguje, nie zamula? (słyszałem, że w 1,4 potrafi być wykastrowana w stosunku do 1,6 204KM przez normy eko), jak jest z obecnym 1,5? Gdzieś czytałem, że tryb sport załatwia sprawę i skrzynia wtedy reaguje lepiej. Muszę podjąć decyzję w przeciągu kilku dni bo nie wiadomo czy finansowanie 0% się utrzyma na następny kwartał. Mowa wyłącznie o wersji M + SMT. Dzięki za pomoc.
Emske
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2021, 13:04
model samochodu: Kia Xceed

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Emske »

Ja jeździłem w obydwu konfiguracjach, polecam automat (chociaż sam ostatecznie skończyłem z manualem, bo akurat taki był na placu). Skrzynia manualna w tym aucie "kradnie" moc, zresztą to nawet widać w specyfikacji technicznej.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Fred.X »

Jeździłem automatem i manualem , wybrałem manual , w automacie musiałbym miec cały czas tryb sport włączony
bartez94
Posty: 20
Rejestracja: 24 wrz 2021, 18:47

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: bartez94 »

Fred.X pisze: 26 wrz 2021, 19:59 Jeździłem automatem i manualem , wybrałem manual , w automacie musiałbym miec cały czas tryb sport włączony
Czy to by w czymś w sumie przeszkadzało? Większe spalanie?
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Fred.X »

bartez94 pisze: 26 wrz 2021, 20:16
Fred.X pisze: 26 wrz 2021, 19:59 Jeździłem automatem i manualem , wybrałem manual , w automacie musiałbym miec cały czas tryb sport włączony
Czy to by w czymś w sumie przeszkadzało? Większe spalanie?
zapewne tak, ale skrzynia manualna tak świetnie pracuje i ma bardzo dobrze dobrane przełożenia, że nie widziałem sensu dopłacania , po drugie Lancera tez mam w manualu , więc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”