Ściąganie w prawo

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Emske
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2021, 13:04
model samochodu: Kia Xceed

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Emske »

Witam, właśnie jestem w przededniu decyzji zakupowej/zakupu Xceed-a. Odbyłem dwie jazdy próbne w dwóch różnych salonach i nie stwierdziłem występowania opisanego w tym wątku problemu. Muszę przyznać, że bardziej irytujące okazało się słabej jakości wyciszenie kabiny. Rozczarował mnie też silnik (160 KM).

Pozdr.
roboszek
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2021, 08:00

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: roboszek »

witam. Co cię rozczarowało w silniku 1.5
Emske
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2021, 13:04
model samochodu: Kia Xceed

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Emske »

Silnik rozczarował mnie, ponieważ wydał mi się dalece mniej dynamiczny niż tego co spodziewałem się odczuć po katalogowych 160 KM. Co ciekawe, wydaje mi sie, że automatyczna skrzynia lepiej zadziałała.
KOGUT
Posty: 56
Rejestracja: 18 lut 2021, 16:17
model samochodu: KIA XCEED

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: KOGUT »

Witam, mam ten silnik i uwierz mi że wystarczy tylko mocniej nacisnąć na pedały gazu aby te 160 koników się obudziło 😁 Powinieneś spróbować, ale faktycznie jak delikatnie operuje się gazem, zwłaszcza w automacie, może wydawać się ospały 😅
Grolshek
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2021, 20:33
model samochodu: XCeed

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Grolshek »

Emske pisze: 26 mar 2021, 09:59 Silnik rozczarował mnie, ponieważ wydał mi się dalece mniej dynamiczny niż tego co spodziewałem się odczuć po katalogowych 160 KM. Co ciekawe, wydaje mi sie, że automatyczna skrzynia lepiej zadziałała.
Miałem dokładnie to samo odczucie bezpośrednio po zakupie. Okazało się że wystarczy za pomocą mocniejszego wciśnięcia pedału gazu "przekonać" oprogramowanie że chcemy jechać i Kijanka idzie jak wściekła :P
Emske
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2021, 13:04
model samochodu: Kia Xceed

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Emske »

Grolshek pisze: 26 mar 2021, 14:05

Miałem dokładnie to samo odczucie bezpośrednio po zakupie. Okazało się że wystarczy za pomocą mocniejszego wciśnięcia pedału gazu "przekonać" oprogramowanie że chcemy jechać i Kijanka idzie jak wściekła :P
Ok, skłoniłeś mnie do ponownej jazdy próbnej;)
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Sid »

Wsiadaj w auto i zobacz, co się stanie, gdy gaz będzie w podłodze :D. I zobacz, ile wtedy bestia pali :D.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Vist55
Posty: 16
Rejestracja: 12 sty 2021, 16:40
model samochodu: XCEED

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Vist55 »

Ten silnik potrafi się wkręcać co sprawdziłem w trasie podczas wyprzedzania. W mieście może być dostojną limuzyną przy delikatnym operowaniu gazem, jak i rasową bestią przy ciężkiej nodze. Owszem może te 9,2 sek. do 100 km/h jak podają wer. z automatem nie jest rewelacyjne, ale wierzcie że sprawnie sobie radzi. Dla żądnych wrażeń pozostaje 1,6 z 204-ma konikami. Pozdrawiam.
kaliniec
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:38
model samochodu: Xceed

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: kaliniec »

Emske pisze: 25 mar 2021, 21:22 Muszę przyznać, że bardziej irytujące okazało się słabej jakości wyciszenie kabiny.

Pozdr.
Wg mnie sama kabina wyciszona jest dobrze. Bym powiedział bardzo dobrze. Poprawy wymagać może wygłuszenie nadkoli i drzwi i daje to efekt. Trzeba pamiętać, że buda stoi na dużych dość szerokich kołach. Ale można to zniwelować.
Xceed 1.4 T-GDI L+BL copper stone
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Kobil »

Grolshek pisze: 26 mar 2021, 14:05
Emske pisze: 26 mar 2021, 09:59 Silnik rozczarował mnie, ponieważ wydał mi się dalece mniej dynamiczny niż tego co spodziewałem się odczuć po katalogowych 160 KM. Co ciekawe, wydaje mi sie, że automatyczna skrzynia lepiej zadziałała.
Miałem dokładnie to samo odczucie bezpośrednio po zakupie. Okazało się że wystarczy za pomocą mocniejszego wciśnięcia pedału gazu "przekonać" oprogramowanie że chcemy jechać i Kijanka idzie jak wściekła :P
Miałem dokładnie to samo w 1,6. W tych autach trzeba naprawdę zdecydowanie operować pedałem gazu i wciskać go głębiej a zaczynają jechać jak należy. Ewentualnie jeździć na sport.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”