Ściąganie w prawo

forum użytkowników modelu Kia XCeed
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Ściąganie w prawo

Post autor: kogi »

Zastanawiam się nad zakupem samochodu KIA CEED lub XCEED i od kilku miesięcy śledzę różne grupy facebookowe oraz fora. Tam coraz częściej pojawia się temat ściągania tych samochodów w prawo. Okazuje się ze skala tego problemu może być bardzo duża do tego stopnia, że zaczyna on interesować dziennikarzy motoryzacyjnych.
Jak jest w Waszych samochodach?

https://m.youtube.com/watch?t=542&v=oUo ... NsF1OGSmKc
Pollos
Posty: 28
Rejestracja: 25 paź 2020, 10:35

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Pollos »

Myślę, że warto by założyć ankietę żeby wszyscy nie musieli pisać postów, a jedynie kliknąć w odpowiedź tak lub nie.
Dzięki temu więcej osób odda odpowiedź na pytanie czy ściąga w prawo.
Goly335
Posty: 78
Rejestracja: 12 wrz 2018, 23:51

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Goly335 »

Zaczyna się... jak sobie ubzdurasz już przed kupnem, że samochód na pewno ściąga w prawo to gwarantuje Ci, że tak faktycznie będzie :)
rah
Posty: 100
Rejestracja: 23 lip 2020, 22:08
model samochodu: KIA XCeed 1.6 T-GDI 204KM 7DCT XL

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: rah »

U mnie nic nie ściąga, także po wymianie opon.
Pinio
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:39
model samochodu: Xceed 1.4 T-GDI 6MT L+BL QUANTUM YELLOW

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Pinio »

Witajcie w moim Xceed też nic nie ściąga .Przejechałem nim 13000 km, opony zmieniałem 3 razy.Wszystko ok
Sid
Posty: 368
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Sid »

Kurde, skąd się nagle wziął problem ściągania? Ja, zanim zdecydowałem się na Ceeda, zrobiłem 3 jazdy testowe. Jedno auto było na letnich butach, przebieg 9000, drugie na zimówkach, przebieg 1500, trzecie na zimówkach, przebieg 8500 i w żadnym nie było problemu ze ściąganiem. Teraz, jak to wszystko czytam, to boję się o swoje przyszłe auto :D.
U mnie w starym aucie (21 lat :shock:) problem był przy jednym komplecie opon tylko. Więc może to wina opon?
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Kobil »

Problem ściąganie nie wziął się nagle lecz był zgłaszany od ponad roku. Jednak ASO zawsze zganiało to na krzywe drogi, zbyt ciężkich pasażerów, opony które niezależnie od producenta i umiejscowienia zawsze ciągną tylko w prawo itp. Dopiero ostatnio właściciele aut zaczęli głośno o tym pisać i wymieniać doświadczenia organizujac się i nagłaśniając problem. Kilku osobom pomogła zmiana opon lecz u większości ten zabieg niczego nie zmienia. U mnie ściągało od wyjazdu z salonu zarówno na letnich jak i na zimowych. Pomimo wielu ustawień kątów geometrii w ASO na różnych oponach nic się nie zmieniło i nadal ściąga. Robiłem pomiary osiowości auta w kilku zakładach i zawsze wychodzą spore przesunięcia kół na osiach oraz nierównoległość osi. Tak samo mają inni borykający się z tym problemem. Dobra praktyka mówi że przesunięcia geometrii kół nie powinny przekraczać 2mm zaś norma dopuszcza 5mm, tymczasem na wielu pomiarach przesunięcia przekraczają 10mm. ASO twierdzi że ten typ tak ma a za ściąganie odpowiada elektryczne wspomaganie i tak ma być bo jest to cechą a nie wadą. Ciekawe zatem że nie wszystkie auta mają taką cechę. Może wiec te nie ściągające są wadliwe bo wspomaganie źle działa? Przewijały się też pomiary na których przesunięcia osiowe są max 2mm lub mniej i te auta jakoś nie ściągają. Taki przypadek. Polecam przeczytać wątki na grupie Proceed i Xceed na FB bo tam wszystko jest dokładnie opisane wraz z wydrukami, pomiarami a nawet nagraniami jak zachowują się auta. Ściąganie cięzko wyczuć w mieście a na trasie większość używała asystenta pasa który trzymał auto na pasie. Dopiero wyłączenie go pokazuje że to nie jedzie tak jak powinno. Dlatego wiele osób nawet nie wiedziało iż ich auto ma ten problem. Ciekawostką jest też to iż chyba żadne auto po sprawdzeniu geometrii nie ma fabrycznie ustawionych kątów tak jak powinno lecz totalnie z kosmosu.
Pinio
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:39
model samochodu: Xceed 1.4 T-GDI 6MT L+BL QUANTUM YELLOW

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Pinio »

Ja wsiadając do auta wyłączam asystenta pasa,zawsze jeżdżę czy to na autostradzie czy eską bez asydtenta . Nigdy nie ściąga!
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Kobil »

Pinio pisze: 14 sty 2021, 15:32 Ja wsiadając do auta wyłączam asystenta pasa,zawsze jeżdżę czy to na autostradzie czy eską bez asydtenta . Nigdy nie ściąga!
Zazdroszczę. Niestety ja i wielu innych użytkowników nie mamy takiego komfortu.
Goly335
Posty: 78
Rejestracja: 12 wrz 2018, 23:51

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Goly335 »

Przestańcie chłopakowi mieszać w głowie już z tym ściąganiem w prawo i geometrią - kupuj chłopie auto i ciesz się jazdą.
P.S. Nie ma żadnej normy, która stanowiłaby o tym jakie powinny być maksymalne przesunięcia osi, więc różne teorie opisane powyżej są tylko domysłami. A kolega Kobil z tego co pamiętam jeszcze kilka miesięcy temu w innym wątku pisał, że jest po ustawieniu geometrii i auto prowadzi się już idealnie, a tu nagle dalej jest źle :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”