Ściąganie w prawo

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Konan »

Nie wiem do czego pijesz kolejny raz ale to już twój problem typie ;)
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 144
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: geegles »

Chciałbym wierzyć, że tylko udajesz głąba. No i że już ogarneliście ile to jest 100 miesięcy :D
Grolshek
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2021, 20:33
model samochodu: XCeed

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Grolshek »

Samochód odebrany w piątek i od razu w trasę. Zero ściągania.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: lukasmasdes »

Ceed GT z 2019 i XCeed 1.4 z 2020 i żaden nie ściąga
prezes_lbn
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:41
model samochodu: CEED III Kombi

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: prezes_lbn »

CEED 2020 z października - nie ściąga, jak ustawie kierownice na środku niezależnie od tego czy asystent jest czy nie jest ok. Xceed którym jeżdze okazyjnie, jest z listopada 2020 - też ok bez ściągania. Ale jedno zauważyłem - wyrabia to pewną fobię i sprawdzam to teraz w każdym samochodzie którym jeżdze i ogólnie każdy ciężko jest ustawić żeby jechał totalnie prosto. Mam w domu stara Astre z 2007 i tam jak mi lekko ciągnęła w jedna stronę ze względu na zbieżność czy oponę to się dopompowywało powietrza w kole z jednej strony :D . W starym saxo którego miałem wiele lat temu też ściągał - padnięte było łożysko z jednej strony i miało większy opór i ciągneło.

Dziwne że wszyscy szukają przyczyny problemów ze zbieżnością, może to jest problem z jedną oponą może hamulec nie odbija jak należy i klocek przyciera. Może łożysko. Dziwne dla mnie że mimo tak zaawansowanej diagnostyki u różnych fachowców nic nie wyszło. To jest jak z wyważaniem kół - u jednego wyważyłem, u drugiego sprawdziłem - nie wyważone i tak dalej - zamknięte koło. Krzywo pospawana buda - dobra to da się sprawdzić - są punkty kontrolne itp., ale czy ktoś to sprawdził ?? - nie słyszałem. Jak już jest zrobiony określony przebieg to czy ktoś zwrócił uwagę na stan opony z przodu. Jak jest nie tak i ciągnie w jedną stronę to nie ma możliwości żeby taka opona po powiedzmy 20 -30 tys nie była nierównomiernie zużyta.

Ciekawostka - jak byłem na pierwszej wymianie oleju po około 2000 tyś km to w salonie aż z nadmierną ciekawością dopytywali się czy ta lub jakaś z popularnych usterek występują bo chcą potwierdzić czy faktycznie problem występuje.
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: TomX’d »

A ja powiem tyle: czytając wypowiedzi zastanawiam się dlaczego tak jest, że Ci co nie mają problemu (tak wynika z ich wypowiedzi) krzyczą najgłośniej? Mają w tym jakiś interes aby temat ucichł? Już wystarczająco zostało zrobione aby temat uciąć - niestety. Użytkownicy sprawdzali wszystko co mogli, odbijają się od ściany niczym piłka i gdybym nigdy nie miał auta również mógłbym nie mieć poglądu na to ale każdy kto ma choć odrobine doświadczenia w motoryzacji wie, że w 100% sprawne auto nie ma prawa za każdym razem uciekać w prawo. Zamiast tu próbować znaleźć rozwiązanie - wśród tych których problem dotyczy to najwiecej krzyczą już wspomniałem którzy - a przecież od tego jest forum aby szukać przyczyn awarii/usterek itp. czyż nie? Przykre to ale cóż takie są tego typu fora...
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Kobil »

TomX’d pisze: 18 mar 2021, 22:35 A ja powiem tyle: czytając wypowiedzi zastanawiam się dlaczego tak jest, że Ci co nie mają problemu (tak wynika z ich wypowiedzi) krzyczą najgłośniej? Mają w tym jakiś interes aby temat ucichł? Już wystarczająco zostało zrobione aby temat uciąć - niestety. Użytkownicy sprawdzali wszystko co mogli, odbijają się od ściany niczym piłka i gdybym nigdy nie miał auta również mógłbym nie mieć poglądu na to ale każdy kto ma choć odrobine doświadczenia w motoryzacji wie, że w 100% sprawne auto nie ma prawa za każdym razem uciekać w prawo. Zamiast tu próbować znaleźć rozwiązanie - wśród tych których problem dotyczy to najwiecej krzyczą już wspomniałem którzy - a przecież od tego jest forum aby szukać przyczyn awarii/usterek itp. czyż nie? Przykre to ale cóż takie są tego typu fora...
Odpowiedź jest prosta a zarazem przykra. Jest to spowodowane obawą by auta nie miały opinii "wadliwych". Większosć atakujących zapewne obawia się utraty wartości auta przy odsprzedaży a jak wiemy ludzie kupują auto nie po to by nim bezproblemowo jeździć tylko po to by później jak najdrożej odsprzedać pierw użytkując je jedynie 2-3 lata. Dodatkowo nie chcą by znajomi śmiali się iż ich "super drogie sportowe" auta mają kiepską opinię bo to wstyd. Widać to doskonale po wypowiedziach na forum i grupach FB. Z problemem pozostają osoby które nie godzą się na problemy w aucie i nie myślą jedynie o korzystnym odsprzedaniu po zakończeniu leasingu. Osoby które kupiły te auta na dłużej niż na trzy lata. No i ostatnia grupa hejtujących to "sympatycy marki". Na pozór nie mają z nią nic wspólnego ale jak się poszpera to... PR KIA.
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 144
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: geegles »

Ja po prostu uważam, że jeżeli już trzech Ci mówi, że jesteś pijany to po prostu idź spać, a nie dalej prujesz mordę, że ze szwagrem po ostatnim opier#$%isz.
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: TomX’d »

No i to są polskie internety. Zamiast pomóc usilnie probujesz udowodnić - nie wiem dlaczego i po co - że komuś się coś wydaje, że ma problem.... zapewne nigdy nie jechałeś takim autem, nie masz o tym zielonego pojęcia ale krzyczysz najgłośniej... brawo Ty... ehh wyglada to tak jakbyś Ty był pijany bo strasznie bredzisz dlatego ignoruje Twoje przyszłe wypociny bo śledząc Twoje poprzednie posty nie ma tam nic konstruktywnego, żadnej próby pomocy, żadnych faktów tylko sam hejt.
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Ściąganie w prawo

Post autor: Konan »

geegles pisze: 19 mar 2021, 08:35 Ja po prostu uważam, że jeżeli już trzech Ci mówi, że jesteś pijany to po prostu idź spać, a nie dalej prujesz mordę, że ze szwagrem po ostatnim opier#$%isz.
Masakra Ty poważnie? Kiedyś już Ci doradzałem: polowe dawki leków bo coraz gorzej z Tobą. Serdeczne wyrazy współczucia dla całego Twojego otoczenia, znajomych...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”