Rejestrator jazdy

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Joker
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2020, 07:45

Rejestrator jazdy

Post autor: Joker »

Witam.zakładał ktoś do swojego xceed'a rejestrator jazdy,jaki model wybraliśmy,problemy z montażem,z użytkowaniem,.?. Podzielcie się doświadczeniem
Baks
Posty: 64
Rejestracja: 21 wrz 2020, 21:06
model samochodu: KIA CEED III GT

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Baks »

W CEED III mam Viofo A129 V3, przewody puszczone pod tapicerka w lewej strony i podłączone bajpasem do bezpieczników. Czas wykonania ok 1,5h bez pośpiechu. Jedynie to zdjąłem 2 plastiki (słupek lewy, osłona deski z lewej). Podłączony na stałe z trybem parkingowym. Przewód u góry plastikową łyżeczką wcisnąłem za podsufitkę, sama kamera z prawej strony naklejona jest na szybie obok lusterka (praktycznie jej nie widać z wnętrza). Była na chwile na plastiku z lusterka, ale w okresie jesiennym zaczęła się regularnie odklejać, gdyż w tym miejscu wieje z ogrzewania i najwyraźniej zmiany temp. powodowały odklejanie się po dłuższym postoju.
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: dj-doc »

Witam.
Na początku miałem założony 70 Mai Dash Cam Pro z modułem GPS. Przyklejony centralnie pod obudową lusterka. Kabel puszczony w prawo - pod podsufitką, pod uszczelką słupka A, następnie za schowkiem, potem w szczelinie pomiędzy kokpitem a obudową konsoli i dopiero widać go było przy wejściu do gniazda pod klapką. Zmieniłem kamerę bo nie mogłem dostać oryginalnego kabla do trybu parkingowego. Kamera nagrywa bardzo dobrze.
W chwili obecnej mam Viofo A119 V3 z modułem GPS. Przyklejona po prawej stronie obudowy lusterka. Kabel puszczony w lewo - pod podsufitką, potem pod obudowę lusterka schowałem to coś co jest na kablu, taki walec nie wiem jak się to fachowo nazywa. Potem dalej pod podsufitką, pod uszczelką słupka A aż do obudowy bocznej kokpitu. Boczną obudowę zdemontowałem, wpuściłem tam kabel i podpiąłem bajpasami pod bezpieczniki, masę przykręciłem na śrubę - widać ją na boku metalowego stelażu kokpitu, po demontażu obudowy. Nie trzeba jej wykręcać wystarczy założyć oczko masy na śrubę od strony wewnętrznej i nakręcić drugą nakrętkę. Całość tzn kabel, pudełeczko zabezpieczenia akumulatora schowane z boku za zaślepką bezpieczników. Kamera nagrywa bardzo dobrze.
W chwili obecnej na rynku pojawiła się kamera 70 Mai A800 z możliwością podpięcia kamery tył.
Obydwie kamery kupowałem z Aliexpress wychodzi dużo taniej i może być dostawa z polski.
Polecam też zapoznać się ze stroną:
https://www.wideorejestratory24.pl/
Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Joker
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2020, 07:45

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Joker »

Myślałem nad viofo A129 plus duo,poszperałem trochę w necie, oceny dobre+,ale wszędzie/też na WR24/polecają najpierw sprawdzić przed montażem czy nie zakłóca odbioru radia lub systemu bezkluczykowego.
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: dj-doc »

Witam.
Ja mam XCeed'a ze zwykłym kluczykiem, nie zauważyłem różnic w działaniu radia zarówno przy 70mai jak i Viofo A119, więc ciężko mi się odnieść do tych informacji. Myślałem też nad montażem takiego zestawu kamer przód / tył. Powstrzymałem się na razie ze względów "estetycznych :lol: ", o ile kamera z przodu dobrze umiejscowiona praktycznie nie rzuca się w oczy, to ta z tyłu przy tak małej szybie tylnej jaką ma XCeed nie do końca mi pasuje. Zastanawiałem się też czy na jakość nagrania z tyłu nie będzie miała wpływ przyciemniona szyba - szczególnie w nocy, ale na razie dałem sobie spokój z szukaniem odpowiedzi.
Podsumowując
Śmiało mogę polecić kamery 70Mai i Viofo
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Baks
Posty: 64
Rejestracja: 21 wrz 2020, 21:06
model samochodu: KIA CEED III GT

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Baks »

Ja mam kayless i działa wszytko prawidłowo, nie zauważyłem żeby były jakieś zakłócenia czy to kluczyk czy radio. Nie mam kamery dual bo wtedy myślałem ze to nie jest konieczne, teraz bym chyba wziął też ta na tył.
rah
Posty: 100
Rejestracja: 23 lip 2020, 22:08
model samochodu: KIA XCeed 1.6 T-GDI 204KM 7DCT XL

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: rah »

70 Mai używałem w astrze teraz mam w xceed. Polecam. Kupiłem wraz z kartą, która od prawie roku nie wymagała formatowania. Cały czas działa bezbłędnie. Zgrałem tylko jeden film, na którym nagrał się wypadek, a tak chodzi sobie i nie zwracam uwagi, od czasu do czas podglądając, czy wszystko działa. Jest mała, nie ma wyświetlacza, bo i po co. Łatwo ściąga się filmy, czy zdjęcia przez wifi.
patyk
Posty: 36
Rejestracja: 16 lis 2020, 02:25
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI BL + AEB

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: patyk »

dj-doc pisze: 20 lis 2020, 17:48 Boczną obudowę zdemontowałem, wpuściłem tam kabel i podpiąłem bajpasami pod bezpieczniki, masę przykręciłem na śrubę - widać ją na boku metalowego stelażu kokpitu, po demontażu obudowy. Nie trzeba jej wykręcać wystarczy założyć oczko masy na śrubę od strony wewnętrznej i nakręcić drugą nakrętkę. Całość tzn kabel, pudełeczko zabezpieczenia akumulatora schowane z boku za zaślepką bezpieczników.
Hej, mógłbyś pokazać jakieś zdjęcia jak to wygląda? Masz pod tą skrzynką zamontowane gniazdo zapalniczki i zasilacz, czy coś sprytniejszego?
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: dj-doc »

Witam,
na wstępie przepraszam, że dopiero teraz odpisuję.
Pod skrzynką nie mam zamontowanego gniazda zapalniczki. Kamera zasilana jest przy pomocy adaptera zasilania, który dokupiłem:
https://www.wideorejestratory24.pl/adap ... rdwire-kit

Wygląda to tak.

Podpięcie pod bezpieczniki:

Obrazek

Podpięcie pod masę, poniżej widać adapter zasilania:

Obrazek

Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Baks
Posty: 64
Rejestracja: 21 wrz 2020, 21:06
model samochodu: KIA CEED III GT

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Baks »

Chce wymienić Viofo 119 na duo i pytanie do tych co maja 2 kamerki. Ciągnęliście przewody do tylnej kamerki bokiem podsufitki, dołem czy górą środkiem? Nie wiem do końca jak się do tego zabrać. Może ktoś poleci jak najszybciej to zrobić.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”