Rejestrator jazdy

forum użytkowników modelu Kia XCeed
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: dj-doc »

Witam, właśnie sprawdziłem.
Wsiadam do auta, włączam silnik, ruszam bardzo powoli do przodu i czujniki działają. Dodam tylko, że przed odpaleniem skrzynia była ustawiona na luz.
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
eng
Posty: 40
Rejestracja: 29 maja 2021, 07:59
model samochodu: Kia Sportage V BL MHEV

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: eng »

Hej dzięki za informacje.

Powiem Ci, że te czujniki wyglądają bardzo dobrze. W którym ASO zakładałeś i ile to trwało?
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: dj-doc »

Montaż w Euro-Kas Katowice.
Ze względu na pracę zawoziłem popołudniu po 15.00. Następny cały dzień auto było w serwisie - montaż czujników, wymiana oleju (ta dobrowlona po dotarciu 😀). Odbiór w kolejnym dniu po 15.00.
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
eng
Posty: 40
Rejestracja: 29 maja 2021, 07:59
model samochodu: Kia Sportage V BL MHEV

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: eng »

Ale tam w Katowicach mieli już takie lakierowane czujniki?
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: dj-doc »

Czujniki były czarne.
Decydując się na montaż podałem nr VIN. Czujniki zostały wcześniej sprowadzone do ASO, następnie polakierowane. Gdy wszystko było już gotowe, przyjechałem na finalny montaż.
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
mikolaj.lun
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2021, 11:55
model samochodu: Kia Optima

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: mikolaj.lun »

witam
chciałbym zamontować rejestrator "na stałe'' tylko nie bardzo wiem pod które wejście od bezpieczników mogę się wpiąć.
Możecie pomoć
Kamera Vofio 129 plus
adapter viofo hardwire kit
IMG_20210818_105645.jpg
IMG_20210818_105613.jpg
wilhelmhell
Posty: 32
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:20
model samochodu: Proceed

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: wilhelmhell »

U mnie 'power outlet' ma 12V cały czas.
Arecki50
Posty: 6
Rejestracja: 08 paź 2021, 18:55
model samochodu: KIA XCeed 1.6 T-GDI 7DTC wersja X-line 2020 r

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Arecki50 »

Witam czy ktoś z forumowiczów kto ma rejstrator jazdy razem z tylną kamerą (nie kamera cofania) mógłby zamieścic zdjęcie jak zamontował tylna kamerę na szybie u góry , ja kupiłem taką https://www.azdomes.com/products/4k-dua ... h-gps-wifi na Aliexpres za niecałe 380 zł komplet i z przodu zamotowałem super idealnie natomiast tył już jest lekko problematyczny ( wręty w plastik - wole uniknąc wiercenia) .Kamera działa super 4 k sensor Sony IMX415 i do tego ma polskie menu.Tylna kamera działa bez problemu po podpieciu jecka. Pozdrawiam
andrzej_gdansk
Posty: 22
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:30
model samochodu: XCEED 1.5 7DCT M+SMART+A18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: andrzej_gdansk »

Ja mam Garmina dash cam mini. Specjalnie chciałem bez wyświetlacza bo ładnie się chowa za lusterkiem.
Miałem w poprzednim aucie i byłem zadowolony, jak coś potrzebowałem zapisać to ściągałem aplikacją na komórce.
Kabelek mi wisi do gniazda zapalniczki, mi to nie przeszkadza a nie chciałem zdejmować plastików (trochę mi szkoda w nowym samochodzie).
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: dj-doc »

andrzej_gdansk pisze: 07 lis 2021, 19:58 Kabelek mi wisi do gniazda zapalniczki, mi to nie przeszkadza a nie chciałem zdejmować plastików (trochę mi szkoda w nowym samochodzie).
Dzień dobry, nie trzeba demontować plastików.
Kabelek puszczasz wzdłuż obudowy lusterka, następnie wciskasz pod podsufitkę (kierujesz się w prawo) , następnie pod osłonę słupka A (od góry gdzie podsufitka wchodzi za osłonę). Teraz wystarczy odchylić uszczelkę i w dół pod uszczelką w stronę kokpitu. Potem za schowek i wychodzisz z prawej strony konsoli. Delikatnie za osłonę konsoli i jesteś przy gniazdach. Nie jest to trudne i nie zajmuje dużo czasu a efekt wizualny jest tego wart.
Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”