Rejestrator jazdy

forum użytkowników modelu Kia XCeed
przemster
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2021, 21:33
model samochodu: ProCeed GT Line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: przemster »

Chciałem kupić VIOFO ale nie do końca wiem, który zestaw dobrać, żeby móc się wpiąć w instalację i działała funkcja parkingowa. Czy możecie mi podpowiedzieć co powinienem wybrać ?
Załączniki
Zrzut ekranu 2021-12-16 o 15.09.28.png
Zrzut ekranu 2021-12-16 o 15.09.28.png (106.13 KiB) Przejrzano 1940 razy
Zrzut ekranu 2021-12-16 o 15.09.10.png
caketoy564
Posty: 26
Rejestracja: 26 paź 2021, 19:54
model samochodu: Cee'd GT MY22

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: caketoy564 »

przemster pisze: 16 gru 2021, 15:10 Chciałem kupić VIOFO ale nie do końca wiem, który zestaw dobrać, żeby móc się wpiąć w instalację i działała funkcja parkingowa. Czy możecie mi podpowiedzieć co powinienem wybrać ?
Kup HK3 i adapter micro 2 (dwie sztuki). Jeden adapter wspinasz do stałego prądu (ja mam wpięte w sterowanie szybą pasażera ) a drugi w prąd po zapłonie ( ja mam w wycieraczki przednie ale coś się nie chce uruchamiać sama i trzeba wcisnąć przycisk pomimo przestawienia opcji boot delay). Też mam Viofo a129 Plus. Świetna kamerka (poza tym włączaniem )
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: marimach77 »

Kupiłem Viofo A129 Plus i Hardware Wire Kit. Kamerę planuje przykleić na środku szyby, bezpośrednio pod czarną osłoną lusterka (tak mi akurat wizualnie najbardziej pasuje). Kabel od modułu zasilania będzie wpięty w moduł GPS. Zostaje jeszcze kwestia poprowadzenia kabla (odcinek 50cm od strony kamerki) z tym grubym filtrem. Macie jakiś dobry pomysł jak to poprowadzić/upchać? Kabel dalej pójdzie pod podsufitką w lewo do słupka i dalej na dół w słupku do bezpieczników.

Nie przymierzałem się jeszcze do tego, ale zanim zacznę grzebać wolę sprawdzić wszystkie możliwe opcje.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: dj-doc »

marimach77 pisze: 14 sty 2022, 14:34 Zostaje jeszcze kwestia poprowadzenia kabla (odcinek 50cm od strony kamerki) z tym grubym filtrem. Macie jakiś dobry pomysł jak to poprowadzić/upchać? Kabel dalej pójdzie pod podsufitką w lewo do słupka i dalej na dół w słupku do bezpieczników.

Nie przymierzałem się jeszcze do tego, ale zanim zacznę grzebać wolę sprawdzić wszystkie możliwe opcje.
Dzień dobry.
Ja mam zamontowaną Viofo A119 V3 z prawej strony obudowy lusterka, nie rzuca się w oczy. Nie pamiętam w którą stronę demontuje się kamerę z podstawy GPS jednak montując musisz uwzględnić, że kamerę może trzeba będzie zdemontować więc nie może być za blisko obudowy lusterka. Warto też przed przyklejeniem sprawdzić jak wygląda obraz z kamery i czy nic go nie przesłania.
Jeśli zaś chodzi o montaż to proponuję.
Zdemontuj osłonę lusterka i pod nią schowasz ten filtr.
Następnie - tak jak pisałeś - wsunąć kabel pod podsufitkę, potem za uszczelką słupka A w dół (nie demontowałem całej osłony). Zdemontuj boczną osłonę kokpitu i już jesteś przy bezpiecznikach. Jest tam śruba, która może posłużyć za masę. Zrobić oczko na przewodzie, założyć na śrubę i nakręcić nakretkę (musisz sobie załatwić nakretkę). Reszta kabla plus sterownik ładnie można ułożyć po lewej stronie bezpieczników.
Na pierwszej stronie tego tematu są zdjęcia.
Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: marimach77 »

Dzięki dj-doc za info.
dj-doc pisze: 14 sty 2022, 16:50 Nie pamiętam w którą stronę demontuje się kamerę z podstawy GPS jednak montując musisz uwzględnić, że kamerę może trzeba będzie zdemontować więc nie może być za blisko obudowy lusterka.
Kamerkę przesuwa się w prawo aby zdjąć z podstawy GPS. Biorąc to pod uwagę, lokalizacje z prawej strony lusterka i pod nim są jak najbardziej OK. Przy zachowaniu odstępu można też z lewej strony lusterka.
dj-doc pisze: 14 sty 2022, 16:50 Warto też przed przyklejeniem sprawdzić jak wygląda obraz z kamery i czy nic go nie przesłania.
Sprawa oczywista :).
dj-doc pisze: 14 sty 2022, 16:50 Zdemontuj osłonę lusterka i pod nią schowasz ten filtr.
Tę osłonę wystarczy podważyć z lewej i/lub prawej strony i powinna wyskoczyć z zatrzasków? Nie zdejmowałem jej jeszcze nigdy i wolałbym niczego nie połamać.
dj-doc pisze: 14 sty 2022, 16:50 Następnie - tak jak pisałeś - wsunąć kabel pod podsufitkę, potem za uszczelką słupka A w dół (nie demontowałem całej osłony).
Ale musiałeś chyba tę osłonę na górze przy podsufitce odgiąć nieco aby poprowadzić pod nią kabel?
dj-doc pisze: 14 sty 2022, 16:50 Zdemontuj boczną osłonę kokpitu i już jesteś przy bezpiecznikach. Jest tam śruba, która może posłużyć za masę. Zrobić oczko na przewodzie, założyć na śrubę i nakręcić nakretkę (musisz sobie załatwić nakretkę). Reszta kabla plus sterownik ładnie można ułożyć po lewej stronie bezpieczników.
Na pierwszej stronie tego tematu są zdjęcia.
Dokładnie taki mam plan, zdjęcia w wątku widziałem i zrobię dokładnie tak samo.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: dj-doc »

marimach77 pisze: 15 sty 2022, 11:07 Tę osłonę wystarczy podważyć z lewej i/lub prawej strony i powinna wyskoczyć z zatrzasków? Nie zdejmowałem jej jeszcze nigdy i wolałbym niczego nie połamać.
Dobry wieczór.
Jeśli dobrze pamiętam najpierw trzeba zdemontować tą małą środkową zaślepkę, jest na czterech zaczepach. Osłona jest montowana też na cztery zaczepy - zaznaczyłem na zdjęciu ich położenie. Wystarczy z jednej strony podważyć i powinno puścić.
Przypominam aby nie domontować plastików w zimnym aucie, mogą popękać :!: .

Obrazek

Ale musiałeś chyba tę osłonę na górze przy podsufitce odgiąć nieco aby poprowadzić pod nią kabel?
Nie odginałem jej jakoś specjalnie. kabel poprostu wsunąłem od góry za plastikową osłonę słupka, przesuwając go w stronę uszczelki.
Pamiętaj aby nie dociskać za mocno podsufitki bo można ją przełamać i będzie brzydko wyglądać :D
Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
WEugene
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2021, 09:38
model samochodu: KIA XCeed 1.6 CRDI + MHEV

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: WEugene »

Hej,

czy ktoś może pochwalić się zdjęciem jak z podsufitki przeciągnął kabel po słupku? Uszczelką przy drzwiach czy od strony szyby?

Pozdrowienia.
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: dj-doc »

WEugene pisze: 17 sty 2022, 13:14 Uszczelką przy drzwiach czy od strony szyby
Najprościej i najszybciej jest puścić kabel pod miękką częścią uszczelki.
Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
jaszczur
Posty: 23
Rejestracja: 07 lis 2021, 06:39
model samochodu: Czekam na ProCeed 1.5 DCT

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: jaszczur »

używa ktoś może kamery Garmin Dash Cam Mini? Albo innej równie małej?

Zależy mi na kamerce o względnej jakości nagrywania oraz bardzo kompaktowym rozmiarze. Myślałem jeszcze nad Mio C335 - może tego ktoś używał?
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Fred.X »

jaszczur pisze: 13 lut 2022, 21:00 używa ktoś może kamery Garmin Dash Cam Mini? Albo innej równie małej?

Zależy mi na kamerce o względnej jakości nagrywania oraz bardzo kompaktowym rozmiarze. Myślałem jeszcze nad Mio C335 - może tego ktoś używał?
70mai Dashcam Pro Plus
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”