L+ czy XL - różnice

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Artur_k
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2020, 14:19
model samochodu: Kia Ceed SW 2010

L+ czy XL - różnice

Post autor: Artur_k »

Witajcie.
Analizuję cennik Xceeda MY20, wybrałem opcję L +BL + pakiet bezpieczeństwo.
Przy wyborze wersji XL, bez dodatków cena jest wyższa o 5 tyś. Przeglądam tabelki i zastanawiam się co w opcji XL jest dodatkowo i czy warte jest dopłacenia. Wyszło mi, że są to m.in.:
- elektryczne fotele
- cyfrowe zegary
- ładowarka bezprzewodowa

Czy jest jeszcze coś istotnego? Niby to tylko 5 tyś, ale było by na szklany dach i jeszcze coś zostanie w kieszenie. Zegary i ładowarka to gadżet, szkoda tych elektrycznych foteli, korzystam z auta na zmianę z żoną i przestawienie fotela jednym przyciskiem było by zbawieniem ;).
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: marimach77 »

Mam wersję XL i po przejechaniu 2500 km (na zmianę z żoną):
1. Elektryczny fotel kierowcy z pamięcią ustawień - ZBAWIENIE, żona inaczej ustawia fotel, ja inaczej, jeden klik na guzik i po sprawie. W poprzednim aucie niestety trzeba było ręcznie za każdym razem poprawiać ustawienia. Masakra.
2. Indukcyjna ładowarka - używam niemal zawsze, dla mnie wielki plus, zero walających się kabli do ładowania.
3. Cyfrowe zegary - podobają mi się (moje subiektywne odczucie) i jestem z nich zadowolony. Był efekt "WOW" jak wszyscy w rodzinie je zobaczyli.
4. Szklanego dachu nie mam, ale nie był mi do szczęścia kompletnie potrzebny.
5. Mam za to adaptacyjny tempomat (pakiet AEB) i na trasy (70% jeżdżenia) bardzo się przydaje.
6. Elektrycznie sterowana tylna klapa - również się przydaje jak wracasz ze sklepu obładowany siatami i nie bardzo jak masz ją otworzyć.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2020, 09:39 przez marimach77, łącznie zmieniany 1 raz.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
VaTT
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2020, 12:32

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: VaTT »

W XL jest jeszcze elektrycznie sterowana klapa bagażnika, w żadnej innej wersji wyposażenia tego nie ma.
Artur_k
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2020, 14:19
model samochodu: Kia Ceed SW 2010

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: Artur_k »

Dzięki za cenne uwagi.
Pakiet AEB (bezpieczeństwo) jest też w opcji do L, więc aktywny tempomat jest tam dostępny, ja niezależnie od wyboru z tego nie skorzystam, bo jestem zdecydowany na skrzynie manualną.
marimach77 pisze: 04 mar 2020, 09:22 6. Elektrycznie sterowana tylna klapa - również się przydaje jak wracasz ze sklepu obładowany siatami i nie bardzo jak masz ją otworzyć.
Faktycznie to przeoczyłem, a to na prawdę świetne rozwiązanie, z którego szkoda rezygnować!
Zegary porównywałem na żywo w salonie, na pewno fajne, choć gdybym miał dopłacać tylko za nie to bym się nie zdecydował. Ładowarka i sprawa kabli dobra rzecz, tylko trzeba jeszcze mieć telefon który z tego skorzysta. Na razie to tylko modele z wyższej półki, choć pewnie niedługo trafi też do tańszych modeli.
Mimo wszytko faktycznie warto dopłacić choćby za te fotele i tylną klapę.
huri_khan
Posty: 214
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: huri_khan »

marimach77 pisze: 04 mar 2020, 09:22 2. Indukcyjna ładowarka - używam niemal zawsze, dla mnie wielki plus, zero walających się kabli do ładowania.
Używasz AA ?
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: marimach77 »

huri_khan pisze: 04 mar 2020, 14:18
marimach77 pisze: 04 mar 2020, 09:22 2. Indukcyjna ładowarka - używam niemal zawsze, dla mnie wielki plus, zero walających się kabli do ładowania.
Używasz AA ?
Czasem używam Apple Car Play i wtedy kabel musi być.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
sojus

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: sojus »

Ja mam XL + premium + szklany dach i wszystko co jest na pokładzie się przydaje :)
Artur_k
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2020, 14:19
model samochodu: Kia Ceed SW 2010

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: Artur_k »

Mam przy okazji pytanie o bagażnik. Czy jest jakiś sprytny sposób, żeby półkę schować awaryjnie np. pod podłogą? Teraz mam ceeda sw z roletą i jak trzeba czasami coś większego wrzucić to nie ma problemu. Ogólnie szukałem auta kombi, ale z Proceeda na którego się nastawiałem muszę zrezygnować a XCeed bardzo mi się podoba tylko obawiam się tego bagażnika.
Jadę w poniedziałek do salonu z walizkami, żeby porównać sobie pakowność obecnego bagażnika z tym w XCeedzie.
sojus

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: sojus »

Nie da się tego schować bo i po co :) możesz ja obniżyć tylko do dolnego położenia
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: marimach77 »

sojus pisze: 05 mar 2020, 14:16 Nie da się tego schować bo i po co :) możesz ja obniżyć tylko do dolnego położenia
Jemu chodziło o półkę, która podnosi się razem z klapą do góry.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”