L+ czy XL - różnice

forum użytkowników modelu Kia XCeed
rah
Posty: 100
Rejestracja: 23 lip 2020, 22:08
model samochodu: KIA XCeed 1.6 T-GDI 204KM 7DCT XL

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: rah »

A czy da się wyłączyć elektryczne otwieranie i czy jest regulacja wysokości otwierania? W astrze tak mam i zawsze wyłączam przed wjazdem do garażu. Raz mi się musiał nacisnąć przycisk na pilocie, klapa się otworzyła i zakleszczyla na podnoszonych drzwiach garażowych także elektrycznie. Brama pojechała w górę, ale za chwilę zadziałał system wykrywający nadmierny opór i brama stanęła. Musiałem wejść z domu do garażu i odblokować klapę bagażnika. Na szczęście kompletnie nic się nie stało. Ale od tamtej pory zawsze przechodzę na ręczne otwieranie klapy, żeby mi się nie kończyło uszkodzeniem.
Gdzieś widziałem, że półka tylna mieści się pod regulowaną podłogą, zapewne w tym górnym położeniu, ale zawsze.
Smoth
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2020, 12:15
model samochodu: XCeed

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: Smoth »

rah pisze: 08 sie 2020, 10:00 A czy da się wyłączyć elektryczne otwieranie i czy jest regulacja wysokości otwierania? W astrze tak mam i zawsze wyłączam przed wjazdem do garażu. Raz mi się musiał nacisnąć przycisk na pilocie, klapa się otworzyła i zakleszczyla na podnoszonych drzwiach garażowych także elektrycznie. Brama pojechała w górę, ale za chwilę zadziałał system wykrywający nadmierny opór i brama stanęła. Musiałem wejść z domu do garażu i odblokować klapę bagażnika. Na szczęście kompletnie nic się nie stało. Ale od tamtej pory zawsze przechodzę na ręczne otwieranie klapy, żeby mi się nie kończyło uszkodzeniem.
Gdzieś widziałem, że półka tylna mieści się pod regulowaną podłogą, zapewne w tym górnym położeniu, ale zawsze.
Jeśli chodzi o regulację wysokości to na pewno jest możliwa, wystarczy zatrzymać przyciskiem klapę na odpowiedniej wysokości, a następnie wcisnąć i przytrzymać przycisk przez parę sekund, nie pamiętam dokładnie ale na 99.9% do usłyszenia sygnału.
Co do tematu różnic jeśli chodzi o wersje to gdzieś w innych tematach wspomniane było, że XL ma dodatkowo system domykania szyb z kluczyka, ale osobiście jeszcze tego nie testowałem. Taka ciekawostka jeszcze, która mnie spotkała po zakupie swojego XCeeda to fakt, że podczas jazdy testowej wersją XL miałem możliwość zmiany biegów manetkami przy kierownicy, natomiast przez to, że dobrałem sobie pakiet bezpieczeństwa to niestety ich nie mam :) W sumie domyślam się, że i tak rzadko bym ich używał, o ile w ogóle, także niespecjalnie się tym przejąłem, ale myślę, że warto o tym wspomnieć bo w konfiguratorze nie wiedziałem żeby ten pakiet coś odejmował zamiast jedynie dodawać :)

Edit:
Teraz doczytałem nieco forum i widzę, że nie tylko mnie to dotknęło, a dodatkowo wybór pakietu premium wiąże się z brakiem ogrzewania szyby przedniej. Przepraszam, że kopiuje te informacje tutaj, ale myślę, że warto to zebrać w jedno miejsce gdyby faktycznie miał ktoś wątpliwości co do wymarzonego wyboru :)
sojus

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: sojus »

Co do łopatek to jest o tym mowa pod paletą silników - tez tego nie doczytałem ;) niby drobnostka ale fajnie mieć taką możliwość zmiany łopatkami - owszem jest opcja lewarka ale to nie to samo :)
Smoth
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2020, 12:15
model samochodu: XCeed

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: Smoth »

Dokładnie... Troche frajdy raz na pewien czas :D Ale bardziej bym się wkurzył jednak gdybym odebrał auto z pakietem premium a tu brak ogrzewania przedniej szyby :/
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 80
Rejestracja: 10 sie 2020, 13:40
model samochodu: Xceed 1.6 TGDI 7DCT XL
Lokalizacja: WJ

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: Dezet »

A czy pakiet BL+AEB wyklucza (oprócz manetek) również podgrzewanie przedniej szyby?
Czy w "gołej" wersji XL jest podgrzewanie przedniej szyby?
wolkas
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2020, 21:42
model samochodu: Xceed 1.6 DCT 204 PS.
Lokalizacja: Warszawa

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: wolkas »

Ogrzewania przedniej szyby nie ma w pakiecie premium gdzie masz w pełni skórzane i wentylowane fotele. Bez pakietu premium w wersji XL jest podgrzewana szyba.
Powiem tak: trzy lata jeździłem Focusem z podgrzewana szyba i skorzystałem z niej kilkanaście razy, nie więcej niż z wentylowanych foteli w przeciągu dwóch miesięcy jazdy xceedem. Szczerze podgrzewana przednia szyba jest fajna ale wentylowane fotele są zaje.....:)
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 80
Rejestracja: 10 sie 2020, 13:40
model samochodu: Xceed 1.6 TGDI 7DCT XL
Lokalizacja: WJ

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: Dezet »

No to ja akurat w Fordzie C-Max zawsze korzystałem z ogrzewania szyby i jest to dla mnie opcja must have. Nie jest to wyłącznie kwestia odlodzenia czy odszronienia szyby, ale również wspomagania odparowania w dżdżysty dzień. Wszystkim polecam.
wolkas
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2020, 21:42
model samochodu: Xceed 1.6 DCT 204 PS.
Lokalizacja: Warszawa

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: wolkas »

No co komu bardziej potrzebne. Latem wentylowane fotele są na wagę złota, zimą podgrzewana szyba jest przydatna ale nie jest dla mnie taką wartością dodaną jak wentyle latem.
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: Bartosz »

Witam od sierpnia 2021 zamiast XL jest prestige line dodatkowo dostanie ta wersja ciemna podsufitkę, sportowe fotele zamszowe i nowe felgi
sparrow777
Posty: 111
Rejestracja: 27 lip 2013, 17:21
model samochodu: Kia Pro_Cee'd 1.6 07. 2012-
Kia Xceed 1.5 BLP+ 01.23-10.23
Kia Xceed 1.6 BLP+ 10.23-

Re: L+ czy XL - różnice

Post autor: sparrow777 »

Witam kolegów, proszę o pomoc, jestem w fazie prawie już zakupu i bardzo się boję czy dobrze zrobiłem wybierając wentylację foteli,podobno skóra jest słabej jakości, czy ktoś ma pakiet BLP i ma doświadczenia z tymi fotelami? Mnie ogrzewanie przedniej szyby nie interesuje,a nawet przeszkadza mi to, te druciki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”