Wersja softu w naszych XCeed'ach

forum użytkowników modelu Kia XCeed
mrcnes
Posty: 18
Rejestracja: 20 lut 2020, 18:23
model samochodu: XCeed 1,4 T-GDI 7DCT L + BL2 + AEB + CP1 Quantum Yellow

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: mrcnes »

Uzywam nowa wersje nawigacji od kilku dni. Jak narazie nie zauwazylem problemow z wyszukiwaniem adresow. Fakt ze przebiega to troche inaczej niz dotychczas, bo do wisywania jest tylko jedno pole, bez podzialu na miasto, ulice, numer jak dotychczas, ale jesli poda sie w tym polu wszystkie wartosci to nawigacja je bez problemu wyszukuje.
kaliniec
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:38
model samochodu: Xceed

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: kaliniec »

mrcnes pisze: 21 gru 2020, 11:15 Uzywam nowa wersje nawigacji od kilku dni. Jak narazie nie zauwazylem problemow z wyszukiwaniem adresow. Fakt ze przebiega to troche inaczej niz dotychczas, bo do wisywania jest tylko jedno pole, bez podzialu na miasto, ulice, numer jak dotychczas, ale jesli poda sie w tym polu wszystkie wartosci to nawigacja je bez problemu wyszukuje.
A możesz pokrótce opisać nowy soft? Chodzi mi o wizualno_funkcjonalną stronę. Jak np. dostać się do odtwarzacza muzyki. W starym sofcie ustawiało się okno na głównej stronie podobnie pogodę . Jak jest tutaj?
Rozumiem że soft aktualizuje się razem z mapami.
Xceed 1.4 T-GDI L+BL copper stone
mrcnes
Posty: 18
Rejestracja: 20 lut 2020, 18:23
model samochodu: XCeed 1,4 T-GDI 7DCT L + BL2 + AEB + CP1 Quantum Yellow

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: mrcnes »

Najbardziej w nowym sofcie w oczu rzucają sie trzy rzeczy:
1. strona główna, ktora teraz z jednej strony jest mniej funkcjonalna a z drugiej strony jest przez to mniej angażująca wzrok kierowcy.
mozna by wręcz powiedziec ze nowa strona główna jest pewnego rodzaju wygaszaczem. Troche tak jak w telefonach ekran przed odblokowaniem.
Mamy na nowej stronie duży zegarek, dzisiejsza prognozę pogody czyli temperaturę i wskaźnik opadów oraz stylizowaną mapę z ikonką samochodu.
Brakuje niestety jakiegokolwiek wskaźnika odtwarzanej muzyki. Oczywiscie nadal mozna stronę główną przesunąć w bok i dzieki temu uzyskujemy dostęp do wszystkich funkcji łącznie z ekranem klimatyzacji (nowość, nie wiem po co). Układ ustawień jest lepiej i logiczniej poukładany.

2. zdecydowanie nowa jest rowniez kolorystyka. dotychczasowe pomarańczowe (bursztynowe) akcenty zostały zamienione na różowo/fioletowe z neonową poświata. tych elementów kolorowych jest tez zdecydowanie wiecej niż wczesniej. Ogolnie od strony wizualnej jest zdecydowanie lepiej, chociaz przydałaby sie opcja indywidualizacji kolorystyki.

3. profile użytkowników. nie próbowałem ale wyglada na to ze mozna teraz stworzyć 2 (plus gość) profile kierowcy i kazdy z nich moze sobie troche inaczej sprofilować układ elementów na ekranie, ale chyba tez działanie asystentów i innych udogodnień w samochodzie.

Dosc mocno zmieniona jest rowniez aplikacja nawigacji. Inaczej realizowane jest wyszukiwanie adresów czy POI. Mamy tylko jedno pole do wpisywania gdzie wpisujemy pelen adres, nazwę czy co tam chcemy. dziala to calkiem dobrze ale trzeba sie przyzwyczaić.

Co do funkcjonalności to do mapy możemy sie dostac bezpośrednio ze strony głównej poprzez tapniecie w strzałkę na stylizowanej mapie. Natomiast wszelkie pozostałe funkcje dostępne są albo po przesunięciu ekranu i tapnieciu w odpowiednia ikonkę albo poprzez odpowiedni skrót pod ekranem.

jakby byly jeszcze jakies pytania to zapraszam :)
kaliniec
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:38
model samochodu: Xceed

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: kaliniec »

Czyli żeby zmienić/wskazać źródło muzy trzeba przesunąć ekran na dzień dobry.
1 Czy lewy przycisk źródła muzy z kierownicy zadziała na tym wygaszaczu? Czy trzeba najpierw dokopać się do odtwarzacza?
2 Czy na wygaszaczowej mapie widać natężenie ruchu?
3 Czy ekran zawsze odpala się z tym wygaszaczem.?Nie można tego zmienić?
3 Gdzieś na yutubach widziałem jakieś wysuwane kafelki.
4 Klimę sterowaną z ekranu ma VAG więc taka moda🙂
Dzięki za opis👍
Xceed 1.4 T-GDI L+BL copper stone
mrcnes
Posty: 18
Rejestracja: 20 lut 2020, 18:23
model samochodu: XCeed 1,4 T-GDI 7DCT L + BL2 + AEB + CP1 Quantum Yellow

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: mrcnes »

na początek moze wyjaśnię ze to nie jest wygaszacz, to jest po prostu nowy layout strony głównej
zastępuje ten ekran na którym do tej pory byly 3 kafelki (mapa, muzyka, pogoda) ktore oczywiscie mozna bylo sobie ustawić i zmienić. Teraz nie mozna
a w odpowiedzi na pytania
1. tak, przycisk dziala oczywiscie caly czas
2. niestety nie, natomiast dziala wskazanie drogi z nawigacji
3. tak ekran nadal, tak jak i wczesniej, odpala sie na stronie głównej
4. nie wiem o jakie kafelki chodzi. byc moze chodzi o to ze na ekranie mapy, nawigacji, odtwarzacza itp mozna wysunąć kafelek który zajmuje 1/3 ekranu po prawej stronie i na tym kafelku mozna przesuwać góra dół różne informacje. Tylko ze to juz bylo w poprzedniej wersji systemu i nie jest to nic nowego.
5. tylko ze ten ekran klimatyzacji nie ma zadnego sterowania a jedynie wskazania tego co jest wlaczone w fizycznym panelu na dole (i to nie wszystkie). Jak widac na zdjeciu są tez dwa checkboxy, tylko ze te opcje mozna rowniez zmienic w sekcji Ustawienia/Pojazd/Klimatyzacja
Załączniki
klimatyzacja.jpg
ekran glowny.jpg
solvir
Posty: 89
Rejestracja: 24 maja 2020, 10:41
model samochodu: Ceed 2020

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: solvir »

jest jeszcze jedna nowosc z tego co widze: nowy soft podnosi wersje "uvo" - w aplikacji dochodza nowe opcje.
mrcnes
Posty: 18
Rejestracja: 20 lut 2020, 18:23
model samochodu: XCeed 1,4 T-GDI 7DCT L + BL2 + AEB + CP1 Quantum Yellow

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: mrcnes »

w aplikacji na telefonie?
zauwazylem ze aplikacja UVO na telefonie pokazuje teraz zasięg na baku, lub stan rezerwy (wczesniej tego chyba nie bylo, ale pewny nie jestem)

cos jeszcze sie pojawilo?

wydaje mi sie ze jest jeszcze możliwość powiazania konta UVO z kontem kierowcy w nowym sofcie, ale nie mam pojecia jak to zrobic.
solvir
Posty: 89
Rejestracja: 24 maja 2020, 10:41
model samochodu: Ceed 2020

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: solvir »

u mnie w ustawieniach doszla zakladka konfiguracja mojego pojazdu gdzie mozna ustawic sporo opcji z menu pojazdu - wczesniej tego nie mialem + zdjecie profilowe ;P
frg
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2021, 13:43
model samochodu: Xceed

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: frg »

Mój Xceed w wersji "bieda" (bez UVO, bez Navi) rocznik 2021:

Wersja oprogramowania: CD_CUV.EUR.D2V.001.008.200911
Wersja firmware: CD_CUV.EUR.V100.200228


Gdzie mogę sprawdzić czy to jest najnowsza wersja? Wiem, że mogę podjechać do serwisu, ale może jest jakiś wykaz?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Jachu
Posty: 48
Rejestracja: 26 lip 2019, 11:28
model samochodu: ceed

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: Jachu »

Czy wy też tak macie, że w najnowszym sofcie jak kliknięcie przycisku "home" to wraca do ekranu z "menu" (ten na prawo od startowego)? Trochę mnie to irytuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”