Wersja softu w naszych XCeed'ach

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: Kobil »

I to jest zdaje się najnowsza wersja, która wyszła w kwietniu. Kolejna zapewne w 2021. Które ASO to ogarnęło?
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: marimach77 »

CarDroom na Wysockiego.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 80
Rejestracja: 10 sie 2020, 13:40
model samochodu: Xceed 1.6 TGDI 7DCT XL
Lokalizacja: WJ

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: Dezet »

Czy mogę żądać przy odbiorze auta z salonu abym miał już zaktualizowany soft i mapy, czy muszę to zrobić (aktualizację) we własnym zakresie?
Goly335
Posty: 78
Rejestracja: 12 wrz 2018, 23:51

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: Goly335 »

Dezet pisze: 29 sie 2020, 12:28 Czy mogę żądać przy odbiorze auta z salonu abym miał już zaktualizowany soft i mapy, czy muszę to zrobić (aktualizację) we własnym zakresie?
Teoretycznie powinni Ci wgrać najnowszą wersję softu przy przeglądzie PDI, ale w praktyce różnie z tym bywa. Sprawdź przy odbiorze wersję softu i jak będzie starsza to poproś o wgranie najnowszej - nie zajmuje to dużo czasu, więc nie powinni Ci robić problemu. Po co potem tracić czas na przyjazd do serwisu tylko na aktualizację softu...
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 80
Rejestracja: 10 sie 2020, 13:40
model samochodu: Xceed 1.6 TGDI 7DCT XL
Lokalizacja: WJ

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: Dezet »

Dopytam tylko, czy i soft i mapy wgrywa serwis, czy np. aktualizację map można robić samemu? Tak jest np. w przypadku Citroëna, gdzie pobiera się z ich strony plik aktualizacji map i wgrywa się samemu. Też mają navi od Tomtoma.
Goly335
Posty: 78
Rejestracja: 12 wrz 2018, 23:51

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: Goly335 »

Dezet pisze: 29 sie 2020, 12:40 Dopytam tylko, czy i soft i mapy wgrywa serwis, czy np. aktualizację map można robić samemu? Tak jest np. w przypadku Citroëna, gdzie pobiera się z ich strony plik aktualizacji map i wgrywa się samemu. Też mają navi od Tomtoma.
Tylko serwis
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: marimach77 »

Dezet pisze: 29 sie 2020, 12:40 Dopytam tylko, czy i soft i mapy wgrywa serwis, czy np. aktualizację map można robić samemu?
Możesz samemu, na forum gpspower.net są odpowiednie pliki do pobrania, ale robisz to na własną odpowiedzialność. Jak Ci się podczas aktualizacji zwali system i nie będziesz go w stanie samodzielnie naprawić to w ASO zabulisz i to zdrowo. Nie widzę sensu aby robić to samodzielnie, skoro masz darmowe aktualizacje przez 7 lat.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 80
Rejestracja: 10 sie 2020, 13:40
model samochodu: Xceed 1.6 TGDI 7DCT XL
Lokalizacja: WJ

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: Dezet »

Wbrew pozorom, bardzo mnie cieszy Twój post. Absolutnie nie chciałem oszczędzić na samodzielnej aktualizacji, a nie chciałem stanąć w sytuacji, gdy producent zrzuca na użytkownika kwestię aktualizacji map, a jak coś pójdzie nie tak, to jeszcze każe sobie zapłacić za naprawę.
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: marimach77 »

Jakby kogoś to interesowało to poniżej screen z KIA 2020 MapCare Manual for Dealers. Porównując wersje dla XC to wgrali mi to co na obrazku na samym dole. Przy okazji, może ktoś ma sposób na wejście do Dealer Mode i Engineering Mode dla wersji softu: 5W.XXX.S5W_L.001.001.200128?
Załączniki
Capture.PNG
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
Pinio
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:39
model samochodu: Xceed 1.4 T-GDI 6MT L+BL QUANTUM YELLOW

Re: Wersja softu w naszych XCeed'ach

Post autor: Pinio »

Witam,kto z forumowiczów ma nowy"neonowy" soft?Proszę o odpowiedź jak przebiega wyszukiwanie adresów w zaktualizowanej nawigacji,u mnie po aktualizacji to jakaś porażka.Navi nie znajduje zadanych adresów,wyszukuje natomiast jakieś dziwne lokalizacje.Uważam ,że poprzednia wersja softu była lepsza nowa jest jakby" okrojona".Jest mniej ustawień.Podejrzewam też ,że podczas aktualizacji wystąpił jakiś błąd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”