Android auto

forum użytkowników modelu Kia XCeed
JQZ
Posty: 78
Rejestracja: 11 lut 2021, 20:31
model samochodu: Ceed III sw 1.5 T-GDI 7DCT L+BL4+AEB
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Android auto

Post autor: JQZ »

Konfix82 pisze: 01 lut 2020, 17:06 Witam. Mam pytanko? Czy do prawidłowego dzialania android auto wymagana jest apka w telefonie?
Zależy jaką masz wersję Androida. Od 10 AA jest już wbudowany w system i nie potrzeba oddzielnej aplikacji
jarro
Posty: 7
Rejestracja: 11 mar 2021, 18:43
model samochodu: xceed 1,4 gdi manual

Re: Android auto

Post autor: jarro »

Dzień dobry.
Czy spotkał się ktoś z problemem polegającym na pojawianiu się czarnego ekranu. Nie ma żadnych ikon na ekranie, jedynie w pasku widnieją nieaktywne przyciski wyboru ekranu i ostatnio używanej apki. Mam zainstalowaną wersję 6.1, do tej pory wszystko działało ok, jedna o około tygodnia AA przestał działać. Myślałem, że może przewód jest zły ale na innym to samo się dzieje. Reinstalowanie aplikacji w telefonie też nie pomogło. Nie mam pomysłu co robić.
JQZ
Posty: 78
Rejestracja: 11 lut 2021, 20:31
model samochodu: Ceed III sw 1.5 T-GDI 7DCT L+BL4+AEB
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Android auto

Post autor: JQZ »

Dokleję się z pytaniem
Czekam jeszcze na swoje autko, więc nie bardzo mam jak sprawdzić. Czy jak podepnę smartfona, uruchomię AA i włączę nawigację google, to mogę jednocześnie słuchać radia FM (nie przez aplikację na android, tylko to normalne, samochodowe)? A jeśli tak, to czy będzie ono wyciszane w momencie gadania nawigacji?

I druga rzecz, telefon. Rozumiem, że jak sparuję telefon z radiem przez bluetooth to mogę inicjować i odbierać rozmowy przyciskiem na kierownicy. A jak mam podpięty telefon przez AA to też tak samo będę sterować aplikacją "telefon"? A co jak jednocześnie podłączę telefon kablem i sparuję przez Bluetooth, skąd system będzie wiedzieć, czy rozmowy telefoniczne mają iść przez BT czy AA? :roll:
Wiem, dziwne pytania, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na nie.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Android auto

Post autor: kon »

Odpowiedź na wszystkie twoje pytania brzmi: tak.
Co do ostatniego pytania - jak połączysz się z AA, to wszystko idzie przez aplikację AA.
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: Android auto

Post autor: bejker1989 »

Czy komus dziala AA bezprzewodowo (po wifi)? Pytam o wersje M (ekran 8cali), rok modelowy 2022 z nowym logo. U siebie w ustawieniach nie widze nigdzie opcji wifi albo zle szukam.

Z tego co wiem w Ceed po lifcie (z nowym logo) maja juz opcje projekcji AA po wifi na ekranie 8 cali.

Czy potrzebna jest jakas aktualizacja?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”