System Start&Stop

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Goly335
Posty: 78
Rejestracja: 12 wrz 2018, 23:51

Re: System Start&Stop

Post autor: Goly335 »

sojus pisze: 27 mar 2020, 17:06 Generalnie tak a praktycznie kto będzie rozbierał okolice koło lewarka żeby sprawdzić ;) inna sprawa ze ja nie pozwoliłabym ASO na demontaż elementow
No ciekawe czy też nie pozwolisz ASO nic tam robić jak przyjdzie naprawić coś w ramach gwarancji :D
Adi74
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2021, 07:59

Re: System Start&Stop

Post autor: Adi74 »

Może niedoczytalem ale szukam takiego modułu który wyłączy system S/S, wł. Auto Hold a co z asystentem pasa ruchu. Jest jakiś sposób na te trzy w jednym.
Pozdrawiam
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: System Start&Stop

Post autor: Konan »

3 w 1 nie ma
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: System Start&Stop

Post autor: dj-doc »

Adi74 pisze: 19 lut 2021, 19:58 Może niedoczytalem ale szukam takiego modułu który wyłączy system S/S, wł. Auto Hold a co z asystentem pasa ruchu. Jest jakiś sposób na te trzy w jednym.
Pozdrawiam
Jeszcze nie masz XCeed'a a już chcesz montować moduł 😁❓.
Wsiadam do auta odpalam i jadę. Jak się zatrzymam np. na światłach to wtedy z reguły włączam Auto Hold. Systemu Start Stop praktycznie nie wyłączam tak samo jak Asystenta.
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: System Start&Stop

Post autor: Konan »

To ze Ty nie wyłączasz nie znaczy, że każdy tak musi robić. Bardzo dobrze, że pyta i ogarnia temat wcześniej bo chce wiedzieć... też mam odłączone SS bo uważam, że to nie ma nic wspólnego z ekologią i tylko zużywa podzespoły a oszczędność przy naprawie podzespołów, wymiany aku znacznie przewyższa zyski. Ktoś kiedyś pytał KMP jak z trwałością podzespołów to wyszło, że w średnim mieście podzespoły przekroczą zaplanowany cykl pracy w 2 lata.
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: System Start&Stop

Post autor: dj-doc »

Konan pisze: 19 lut 2021, 22:19 To ze Ty nie wyłączasz nie znaczy, że każdy tak musi robić.
Zgadzam się, nigdzie nie napisałem, że kolega Adi74 ma robić tak jak ja :lol:
Odpowiedziałem trochę żartem :D i opisałem jak to z reguły wygląda u mnie.
Konan pisze: 19 lut 2021, 22:19 Bardzo dobrze, że pyta i ogarnia temat wcześniej bo chce wiedzieć...
Zgadzam się. Sam na początku jak odebrałem X zastanawiałem się nad montażem tego modułu i nie twierdzę, że go nie zamontuję.
Konan pisze: 19 lut 2021, 22:19 też mam odłączone SS bo uważam, że to nie ma nic wspólnego z ekologią i tylko zużywa podzespoły a oszczędność przy naprawie podzespołów, wymiany aku znacznie przewyższa zyski.
Mogłbym teraz napisać to co Ty na początku ... :D
Nie czytałem żadnych opracowań na temat wpływu na środowisko oraz zużycie podzespołów, więc nie zajmę w tym temacie stanowiska.
Konan pisze: 19 lut 2021, 22:19 Ktoś kiedyś pytał KMP jak z trwałością podzespołów to wyszło, że w średnim mieście podzespoły przekroczą zaplanowany cykl pracy w 2 lata.
I tu mnie zainteresowałeś tym stwierdzeniem :roll: . Ciekaw jestem jak to się ma do zapisów gwarancyjnych :?:
Pozdrawiam





Adi74 pisze: 19 lut 2021, 19:58 Może niedoczytalem ale szukam takiego modułu który wyłączy system S/S, wł. Auto Hold a co z asystentem pasa ruchu. Jest jakiś sposób na te trzy w jednym.
Pozdrawiam
Tak jak pisał kol.Konan nie ma modułu obsługującego te trzy funkcje.
Link do modułu, którego szukasz:
https://sklep.szic.pl/pl/p/Modul-automa ... OP-KIA/971

Asystenta można, oczywiście wyłączyć ale za każdym razem, po odpaleniu auta się aktywuje. I nie ma różnicy czy wyłączysz go przyciskiem, czy w ustawieniach użytkownika.
Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Adi74
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2021, 07:59

Re: System Start&Stop

Post autor: Adi74 »

Dziękuję za odpowiedź lecz celowo poruszyłem temat z czystej ciekawości jak sobie radzicie z Asystentem. Nie jest problemem za każdym razem w/w wyłączyć, gorzej jak poruszam się po drogach na krutkich odcinkach gdzie są tylko pasy po obu stronach drogi albo ich po prostu nie ma. Są sytuacje na drodze kiedy Asystent może przeszkadzać i odwrotnie. Oczywiście jestem świadomym kierowcą i jakoś nie dociera do mnie abym mógł zdać się na autonomiczną jazdę jakimkolwiek autem.
Pozdrawiam
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: System Start&Stop

Post autor: Konan »

A autostradzie asystent działa rewelacyjnie to samo w korku. Jest dużo mniej ryzyka kolizji niż kierując samemu.
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: System Start&Stop

Post autor: dj-doc »

Mam wrażenie, że "Asystent"czasami traktuje łączenie afaltu na drodze jako pasy i stara się korygować jazdę. Czasami na zakrętach potrafi mocniej dociągnąć auto do wewnętrznej. Pomimo to jest przydatny i mi osobiście nie przeszkadza więc go nie wyłączam. :)
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
grzecho10
Posty: 7
Rejestracja: 04 mar 2021, 19:02
model samochodu: XCeed 1.4 T-GDI 7DCT L + BL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: System Start&Stop

Post autor: grzecho10 »

Piszę w tym wątku ponieważ pytanie moje dotyczy systemu start/stop. Od razu powiem, że nie mam uwag do działania tego systemu w czasie jazdy i nigdy go nie wyłączam, irytuje mnie natomiast jedna rzecz. Kiedy chcę zakończyć jazdę i np. zaparkować samochód, po zatrzymaniu system wyłącza silnik po ok 3sek. Zmieniając położenie dźwigni skrzyni biegów (automat) z D na P przechodzę przez pozycję R i właśnie w tym momencie silnik uruchamia się niepotrzebnie bo przecież chcę zakończyć jazdę. Muszę wtedy ponownie wyłączyć silnik już przyciskiem. Zauważyłem że pomaga bardzo szybkie przełączenie na P zanim start/stop wyłączy silnik i wtedy już silnik gasimy przyciskiem. Jest to jednak uciążliwe, chwila nieuwagi i silnik musi się uruchomić niepotrzebnie. Czy ktoś z Was ma jakiś sposób na tą niedogodność?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”