System Start&Stop

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Emske
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2021, 13:04
model samochodu: Kia Xceed

Re: System Start&Stop

Post autor: Emske »

Ja - przed nabyciem auta - także zamierzałem zaopatrzyć się w taki moduł, ale po wejściu w posiadanie i użytkowaniu nie widzę już takiej potrzeby, wciśnięcie przycisku wyłączającego SS jest naturalną czynnością i nie przysparza żadnych problemów. Teraz uważam, że ten moduł to przerost formy nad treścią:)
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: System Start&Stop

Post autor: TomX’d »

No widzisz a znaczna cześć woli wygodę i za kilka stówek zamontuje modu :) oni sprzedając będą mieć ładne przyciski a ty wycieranie od ciągłego klikania 6227262828 razy dziennie :) mówienie ze to przerost formy nad treścią to trochę ciut śmieszne w tym akurat wypadku :)
Emske
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2021, 13:04
model samochodu: Kia Xceed

Re: System Start&Stop

Post autor: Emske »

Jeśli faktycznie będą owi „inni” tyle jeździć, żeby nie naciskać tego przycisku 62788…. razy dziennie, to prędzej z całego auta zostanie kupka wiórów;)

A nie, przycisk od SS będzie „jak nowy”:)
Krzysztof 60
Posty: 12
Rejestracja: 12 lis 2021, 18:47
model samochodu: KIA X-CEED XL 1.6 T-GDI 150KW 7 DTC 2021

Re: System Start&Stop

Post autor: Krzysztof 60 »

Emske pisze: 04 maja 2021, 19:07 Ja - przed nabyciem auta - także zamierzałem zaopatrzyć się w taki moduł, ale po wejściu w posiadanie i użytkowaniu nie widzę już takiej potrzeby, wciśnięcie przycisku wyłączającego SS jest naturalną czynnością i nie przysparza żadnych problemów. Teraz uważam, że ten moduł to przerost formy nad treścią:)
Miałem identycznie. Planowałem moduł, znajomi założyli.
A w ASO ktoś zadał pytanie : a palce nie tańsze?
Tańsze i łatwo przyzwyczaić się do jednego przycisku :)
Jacek_Do
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2022, 11:54
model samochodu: Kia xCeed

Re: System Start&Stop

Post autor: Jacek_Do »

W poprzednim aucie Suzuki Vitara też miałem Start-Stop i nigdy go nie wyłączałem.
Proponuję najpierw niech każdy chwilę pojezdzni z tym i sam zadecyduje czy mu to przeszkadza czy nie.
A potem ewentualnie wyda swoje ciężko zarobione pieniądze na coś co z mojego punktu widzenia jest zbędne.
Są lepsze sposoby spożytkowania tych paru stówek np na zalanie paliwa i wyjazd na jakąś wycieczkę.
Awatar użytkownika
tata- piotr
Posty: 33
Rejestracja: 08 sty 2022, 14:59
model samochodu: Kia Xceed 1.5 M

Re: System Start&Stop

Post autor: tata- piotr »

Pozdrowienia w stronę ekologii i tych śmiesznych norm emisyjnych.Płacimy na starcie za takie auta o 3000pln więcej.Później dopłacamy za moduły po kilkaset PLN. Bo to nas wkurza,sam osobiscie już nawykłem aby naciskać przycisk dezaktywacji tego ustrojstwa.Ekologia, pierdyknie wulkan i narobi tyle zanieczyszczeń emisyjnych ze hooooo .Lub wojenka blisko naszych granic i nikt nie nagłaśnia ile zanieczyszczeń tam się produkuje.Poprawność polityczna. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D.
Basti1908
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2022, 09:03
model samochodu: Xceed

Re: System Start&Stop

Post autor: Basti1908 »

Krzysztof 60 pisze: 03 maja 2022, 20:07
Emske pisze: 04 maja 2021, 19:07 Ja - przed nabyciem auta - także zamierzałem zaopatrzyć się w taki moduł, ale po wejściu w posiadanie i użytkowaniu nie widzę już takiej potrzeby, wciśnięcie przycisku wyłączającego SS jest naturalną czynnością i nie przysparza żadnych problemów. Teraz uważam, że ten moduł to przerost formy nad treścią:)
Miałem identycznie. Planowałem moduł, znajomi założyli.
A w ASO ktoś zadał pytanie : a palce nie tańsze?
Tańsze i łatwo przyzwyczaić się do jednego przycisku :)
W zasadzie to sa dwa przyciski, bo auto hold do tego dochodzi w moim przypadku.
U Was tez obroty spadaja tak do 800/900 jak stoicie na D np na swiatlach obojetnie czy auto hold jest wlaczony czy trzymam stope na hamulcu?
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: System Start&Stop

Post autor: bielaPL »

Krzysztof 60 pisze: 03 maja 2022, 20:07
Emske pisze: 04 maja 2021, 19:07 Ja - przed nabyciem auta - także zamierzałem zaopatrzyć się w taki moduł, ale po wejściu w posiadanie i użytkowaniu nie widzę już takiej potrzeby, wciśnięcie przycisku wyłączającego SS jest naturalną czynnością i nie przysparza żadnych problemów. Teraz uważam, że ten moduł to przerost formy nad treścią:)
Miałem identycznie. Planowałem moduł, znajomi założyli.
A w ASO ktoś zadał pytanie : a palce nie tańsze?
Tańsze i łatwo przyzwyczaić się do jednego przycisku :)
U mnie jest tak że ja jak wsiadam to od razu wyłączam ss oraz asystenta pasa. Jak chce z nich skorzystać to po prostu je włączam. Z kolei żonka nie lubi kombinować i jeździ tak jak to jest skonfigurowane.
Pytanie czy tym samym modułem asystenta też mogę wyłączyć? Czy np dwa takie trzeba zamontować żeby czytały że nacisnąłem guzik?
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: System Start&Stop

Post autor: Bartosz »

witaj wyłącz asystenta pasa w ustawieniach
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: System Start&Stop

Post autor: Liquid »

Bartosz pisze: 27 maja 2022, 10:46 witaj wyłącz asystenta pasa w ustawieniach
Przecież po ponownym uruchomieniu pojazdu asystent pasa ruchu włącza się automatycznie, nawet jeżeli w ustawieniach go wyłączymy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”