Okresowo podwyższone spalanie XCeed - 1.6 T-GDi

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Tojaartek
Posty: 124
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: Okresowo podwyższone spalanie XCeed - 1.6 T-GDi

Post autor: Tojaartek »

Tez myślałem ze podniesione spalanie może być wynikiem procesu wypalania filtra. Tylko ze GPF to nie DPF . W dieslu proces wypalania filtra wspomagany jest dodatkowa dawka paliwa ew mocznikiem. . Żeby podnieść temperaturę która jest potrzebna by wypalić sadze z filtra. W benzynowych ten proces jest inny. Abstrahując już od tego ze warunki ogólne już bez dodatkowych procesów jest bardziej przyjazny dla filtra . Jeździmy na wyższych obrotach , spaliny maja wyższa temp. No ale jesli już filtr potrzebuje pomocy żeby się oczyścić to ten proces jest odwrotny niż w dieslu. By w benzyniaku podnieść temperaturę to komputer jeszcze bardziej zubaża mieszankę paliwową. Dlatego zwiększenie zużycia paliwa w silnikach benzynowych raczej nie powinno się tłumaczyć procesem wypalania GPFu. No ale może czegoś nie rozumiem .
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Okresowo podwyższone spalanie XCeed - 1.6 T-GDi

Post autor: TomX’d »

Poczytaj o 2.0 w stingerze to chyba zmienisz zdanie :)
luk2asz
Posty: 28
Rejestracja: 31 gru 2019, 00:36

Re: Okresowo podwyższone spalanie XCeed - 1.6 T-GDi

Post autor: luk2asz »

rah pisze: 10 kwie 2021, 10:35 Tak jak wypalanie DPF czułem, tak wypalania GPF nie czuję w ogóle. Wczoraj miałem taką trasę 400 km. Po 200 w każdą stronę. Przejazd myślę, że jednakowy w obie strony. W jedną średnie spalanie po 200 km 6,6, a na koniec drogi powrotnej wyszło 6,9 więc w drodze powrotnej spalał ok. 7.2. Myślę, że mógł wtedy wypalić GPF. Ale głowy nie dam, bo nie wyczuwam nic w pracy silnika.
Jechałeś z powrotem pod wiatr .
rah
Posty: 100
Rejestracja: 23 lip 2020, 22:08
model samochodu: KIA XCeed 1.6 T-GDI 204KM 7DCT XL

Re: Okresowo podwyższone spalanie XCeed - 1.6 T-GDi

Post autor: rah »

Też tak mogło być. Nie wykluczam. Wiało faktycznie.
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Okresowo podwyższone spalanie XCeed - 1.6 T-GDi

Post autor: marcinek82 »

Tojaartek pisze: 10 kwie 2021, 12:58 W dieslu proces wypalania filtra wspomagany jest (...) ew mocznikiem.
Mocznik czyli AdBlue nie sluzy do wypalania DPF, nie jest z nim zwiazany i dziala niezaleznie w zupelnie innym miejscu. DPF wypala sadze, AdBlue neutralizuje tlenki azotu w katalizatorze juz za DPFem.
krzychu 76
Posty: 3
Rejestracja: 09 lut 2024, 10:04
model samochodu: kia xceed

Re: Wypalanie GPV xceed

Post autor: krzychu 76 »

KIa xceed 1.5 160 km przebieg auta 6300 zapaliła się kontrolka od wypalania gpv przez pewien okres spalanie auta podniosło się. Sposób na wypalanie,
instalujemy na tel program car scaner oraz kupujemy obd2 ja mam icar 2. Po podłączeniu mamy możliwość diagnozy w jakim stopniu jest zapchany od 1 do 7.Jedziemy na trasę szybkiego ruchu oczywiście auto musi być rozgrzane i dajemy obroty 4000 kilka sek i schodzimy do 2500 i tak powtarzamy aż cyfra schodzi do zera i kontrolka gaśnie. Do paliwa dolałem gpf go z k2.
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wypalanie GPV xceed

Post autor: Marek3003 »

krzychu 76 pisze: 14 lut 2024, 15:19 KIa xceed 1.5 160 km przebieg auta 6300 zapaliła się kontrolka od wypalania gpv przez pewien okres spalanie auta podniosło się. Sposób na wypalanie,
instalujemy na tel program car scaner oraz kupujemy obd2 ja mam icar 2. Po podłączeniu mamy możliwość diagnozy w jakim stopniu jest zapchany od 1 do 7.Jedziemy na trasę szybkiego ruchu oczywiście auto musi być rozgrzane i dajemy obroty 4000 kilka sek i schodzimy do 2500 i tak powtarzamy aż cyfra schodzi do zera i kontrolka gaśnie. Do paliwa dolałem gpf go z k2.
Czy tym programem mogę wprowadzić tylne zaciski w tryb serwisowy do wymiany tarcz i klocków ?
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”