KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

forum użytkowników modelu Kia XCeed
PePeL
Posty: 11
Rejestracja: 18 mar 2021, 08:35

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: PePeL »

Wiem na pewno że jest ciszej niż w testów w. Różnica w bagażniku to ta mata i koło dojazdowe zamiast zestawu naprawczego.
rah
Posty: 100
Rejestracja: 23 lip 2020, 22:08
model samochodu: KIA XCeed 1.6 T-GDI 204KM 7DCT XL

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: rah »

A czemu w tytule jest wyciszenie tylnego bagażnika? Mamy jeszcze jakiś przedni?
PePeL
Posty: 11
Rejestracja: 18 mar 2021, 08:35

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: PePeL »

Może ktoś ma bagażnik dachowy.
rah
Posty: 100
Rejestracja: 23 lip 2020, 22:08
model samochodu: KIA XCeed 1.6 T-GDI 204KM 7DCT XL

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: rah »

To wtedy byłby ewentualnie górny 😉
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: Volver »

Wyciszenie samego bagażnika to trochę mało, polecam jeszcze nadkola tylne i koniecznie podłogę pod kanapą wraz z jej pionową ścianką (źródło sporego hałasu tylko nieco wygłuszone fabrycznie grubszym dywanikiem) - co wszystko można zrobić samemu w 5h. Dużo powinno dać wygłuszenie drzwi w zakładach typu car-audio, co da poza tym poprawę jakości dźwięku systemu audio. Po tych zabiegach, poza drzwiami, hałas spadł mi znacznie (zwykły Ceed 5d 1,4 DCT). Pomiar na tym samym odcinku drogi w miarę dobrze skalibrowanym decybelomierzem (+/_ 1 dB) to potwierdza. 100 km/h - ok 65 dB(A), 130 ok 67 dB(A) - więc bardzo Ok, obniża się też ton hałasu, co ważne. Wyją mocno opony Michelin Primacy 3! Warto to zrobić dobrymi materiałami jeśli komfort akustyczny jest ważny. Wiosną zrobię pewnie i wygłuszenie drzwi jeśli auto wróci na trasy wycieczkowe.
BTW - warto spojrzeć na niemiecki test porównawczy Ceed vs A Klasse, wygrał Ceed - w Auto Motor und Sport, hm...nie wiem co myśleć o MB zatem.
https://www.auto-motor-und-sport.de/tes ... che-daten/
Pollos
Posty: 28
Rejestracja: 25 paź 2020, 10:35

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: Pollos »

Cześć,

dzięki za wszystkie porady.
Mógłbyś powiedzieć jakie materiały i gdzie wykorzystałeś?
Wełna, mata butylowa, coś jeszcze?

Udało się wykonać całość bez żadnych uszkodzeń np. spinek?


Z góry dzięki za odpowiedź.
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: Volver »

Bez większych problemów i uszkodzeń, bo na pewno nie na 100%, ale normalna eksploatacja to zamaskuje i tak. Materiały: alubutyl 3,5 mm (tłumi wibracje i rezonanse), różne maty tłumiące: 6 mm -24 dBA i warstwa extra tłumiąca 3mm -35dBA, trzy warstwy na nadkolach, w pozostałych dwie - łącznie miejscami pow. 15 mm- to niby dużo, ale tak się kiedyś wygłuszało auta, pianka kauczukowa 9 mm zamknięta pod kanapą jako druga warstwa - dobrze tłumi szumy. Dane o tłumieniu od producenta. Łącznie z ok. 650 zł. Efekt słychać, jak pisałem. Pamiętać trzeba o tylnym pasie od środka w bagażniku. Wytłumienie tylnej klapy do uznania, bo to wpływa na jej zbalansowanie i blokowanie się w położeniach końcowym i pośrednich. Nadkola słychać nadal na szorstkim asfalcie, ale to większa robota, by je wykleić od zewnątrz - ja już nie chciałem przesadzać... Auto i tak robi obecnie małe przebiegi głównie po mieście (nie pracuje w trasie), a na trasie jak jadę do 160km/h to jest ciszej, niż mam w Superbie Combi 280 Tsi 2017.
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: Ryba »

Volver jak dobrałeś się do blachy pod kanapą?
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: Volver »

Podniosłem kanapę - jest na dwóch spinkach od przodu, uprzednio trzeba odkręcić dwie śruby w okolicy progu - łatwe do zauważenia. A dywanik podważasz po odpięciu ze spinek i tyle. Wszystko jest wielokrotnego użycia i nic nie pęka.
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: Ksebki »

Swoją drogą autor tematu, który zadał pytanie i się więcej na forum nie pojawił zainspirował mnie do poszukiwania informacji czy Xceed posiada drugi przedni bagażnik?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”