KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

forum użytkowników modelu Kia XCeed
patyk
Posty: 36
Rejestracja: 16 lis 2020, 02:25
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI BL + AEB

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: patyk »

Ksebki pisze: 09 kwie 2021, 21:33 Swoją drogą autor tematu, który zadał pytanie i się więcej na forum nie pojawił zainspirował mnie do poszukiwania informacji czy Xceed posiada drugi przedni bagażnik?
Pewnie pod przednią klapą. Ale dość mały, no i nie prztewoziłbym tam rzeczy łatwopalnych. ;)
pegazx
Posty: 44
Rejestracja: 18 cze 2021, 06:59
model samochodu: Kia xceed

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: pegazx »

Witam. Czy ktoś może opisać (może foto) co i jak odkręcić , ,zdemontować żeby wyciszyć cały tył, nadkola ,bagażnik,podłogę pod siedzeniem . Co i jak trzeba wyciągnąc z zatrzasków ? Obejrzałem bagażnik, parę śrub widać ale czy to wszystkie? Może są jakieś ukryte? Jak wymontować tylną kanapę ? Na co uważać?
Pytam żeby sprawnieji rozbiórka poszła ale i innym to się przyda no i pytam żeby czegoś nie uszkodzić. Rozbierałem parę aut roznych marek i nie które rozwiązania były tak debilne stworzone z chorej myśli technicznej że głową mała dlatego lepiej mądrzejszych zapytać.
xuser
Posty: 159
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: xuser »

Jestem po wyciszeniu bagażnika i tylnych nadkoli. Kanapy nie ruszałem (może później).
Boczki w bagażniku odkręca się prosto - dwie śruby (klucz 10) pod zaślepkami na górze i wyciągamy plastik, i 3 wkręty (krzyżak) - na dole. Można wtedy spokojnie odsunąć boczek i jest wystarczająco miejsca - nie trzeba go demontować w całości. Osłona progu bagażnika jest na dwa odkręcane kołki, po czym wyciągamy lekko w górę (cztery dodatkowe kołki od spodu osłony).
Jedyny problem przy składaniu boczków to trafić z wkrętami - można tego pilnować na bieżąco, ale mnie się nie chciało i później musiałem się przekopać przez obie warstwy wygłuszenia (mata alubutylowa + pianka) do plastikowego gniazda jednego wkrętu w rzędzie żeby złapać odległość dla całości.
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: Volver »

I jakie efekty, jesteś zadowolony? Tylną kanapę można podnieść, odkręcasz śruby na bokach przy progach na plastikowych panelach i wystarczy szarpnąć za przednią część. Blokuje się ona na dwóch kołkach - wielokrotnego użytku - więc po położeniu po prostu dociskasz i koniec. Plus śruby.
xuser
Posty: 159
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: xuser »

Jest lepiej, naturalnie. Mam kawałek utwardzonej drogi gruntowej przy domu i tam testuje - praktycznie teraz nie słychać piasku i kamyczków spod kół. Już samo zabezpieczenie antykorozyjne podwozia ładnie wyciszyło, a teraz jest luksusowo ;) . Jedyny hałas to silnik... Ma dużo zalet - sprawdzona konstrukcja, najmocniejszy w gamie - fajne osiągi - ale kulturą pracy nie grzeszy :lol: Może przy kolejnej okazji się zabiorę za wyciszenie grodzi i maski.
AHURAMAZDA
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2022, 17:04
model samochodu: Kia xceed 1.5 tgdi 160km

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: AHURAMAZDA »

Witam,czy ktoś mi podpowie jak zdjąć osłonę plastikową z klapy bagażnika w xceedzie.Bardzo dziękuję
Deepsea
Posty: 189
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: Deepsea »

Czy koledzy którzy są już po wyciszeniu, mogą podzielić się informacją ile sztuk lub m2 mat i pianki poszło na dane elementy, pytam tak żeby wstrzelić się w ilość przy zamówieniu ;)
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: rabi22 »

Ta 9mm do bagażnika ? Pod siedzenia tylne tez starczy ?
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: KIA XCEED wyciszenie tylnego bagażnika

Post autor: Fred.X »

Najpierw kładziesz tą bitumiczną , potem piankę, pod kanapę powinno starczyć, ale nie ma sensu tam kłaść , sama kanapa jest już wygłuszeniem... lepiej plastiki bagażnika od środka pianką wykleić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”