Czas oczekiwania na Xceeda.

forum użytkowników modelu Kia XCeed
szymok
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2021, 12:49

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: szymok »

Szanowni koledzy _snufkin_ oraz bartez94, zazdroszczę, mój XCEED 1,5T-GDI 7DCT wersja L, zamówiony 14.10.2021. Kontaktowałem się z dealerem 4.01.2022 - w systemie totalny brak danych kiedy auta się spodziewać. I "budujące" info, że na auta z 7DCT okres oczekiwania wydłużył się do 6mcy, ale zamówień z października ubiegłego roku ten status raczej nie obejmie. Jedyny plus całej sytuacji jest taki, że auto będzie z rocznika 2022.
RUREK
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2021, 16:22
model samochodu: Kia XCEED

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: RUREK »

Nastał również dla mnie ten szczęśliwy dzień! Samochód jest wyprodukowany, będzie w przyszłym tygodniu :D

Moje zamówienie:
- 1.5 T-GDI 160KM 7DCT BL+AEB
- Zamówiony 03.08.2021
bartez94
Posty: 20
Rejestracja: 24 wrz 2021, 18:47

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: bartez94 »

Autko odebrane, jest świetne :D :D :D
Madridista
Posty: 16
Rejestracja: 03 paź 2021, 19:28
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Madridista »

bartez94 pisze: 07 sty 2022, 13:23 Autko odebrane, jest świetne :D :D :D
Kiedy zamówiłeś i gdzie? Jaka wersja?
Deepsea
Posty: 187
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Deepsea »

Jakby ktoś zamawiał to polecam się spieszyć. Dziś zamówiłem swojego. Na dniach znowu mają być podwyżki cen. Czas oczekiwania na automat to lipiec. :(
randri
Posty: 148
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: randri »

Ja zamawiałem 21.10.21r. - jeszcze się nie wyprodukował.
Piotr P
Posty: 20
Rejestracja: 07 sty 2022, 23:21
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Piotr P »

Ja swoją zamówiłem w Warszawie 7 października. W salonie powiedziano mi, ze zamówienia na dany miesiąc zawsze wchodzą do systemu do 8 dnia danego miesiąca, wiec samochód powinien być gotowy w styczniu.

Ale nadal nie jest nawet wyprodukowany… Na zamówieniu mam max 10 luty, wiec jeszcze cierpliwie czekam.

1.5 T-GDI 160KM 7DCT BL

Natomiast mam pytanie do tych, którzy czekali dłużej już umowne 4 miesiące. Otrzymaliście jakieś odszkodowanie/bonus za dłuższy czas oczekiwania?

Pozdrowienia
Grappler
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2022, 10:12
model samochodu: I30

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Grappler »

Deepsea pisze: 07 sty 2022, 17:14 Jakby ktoś zamawiał to polecam się spieszyć. Dziś zamówiłem swojego. Na dniach znowu mają być podwyżki cen. Czas oczekiwania na automat to lipiec. :(

Mozna spytac skad ta informacja ? tzn w salonie tak przekazali czy kolega gdzies wyczytal ? :) zamawiales z kredytem jezeli mozna spytac ? Jezeli tak to przy zamowieniu wybierasz juz opcje kredytowa jaka bedzie zobowiazywac czy dopiero przed odbiorem sie precyzuje juz dokladnie % wplaty wlasnej i forme kredytowania ?
_snufkin_
Posty: 69
Rejestracja: 14 paź 2021, 20:53
model samochodu: Kia XCeed 1.5 T-GDI 160KM 7DCT BL+AEB

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: _snufkin_ »

Grappler pisze: 08 sty 2022, 10:14 Jezeli tak to przy zamowieniu wybierasz juz opcje kredytowa jaka bedzie zobowiazywac czy dopiero przed odbiorem sie precyzuje juz dokladnie % wplaty wlasnej i forme kredytowania ?
U mnie w przypadku kredytu było tak: ofertę na danych warunkach mogłem zaklepać sobie od razu, była ona ważna do 5 dnia miesiąca po kolejnym (tzn. oferta złożona w styczniu jest ważna do 5 marca) i mogłem ją przedłużyć o jeszcze jeden miesiąc (czyli w tym przykładzie do 5 kwietnia).

Zaproszenie na podpisanie ostatecznej umowy dostałem dopiero teraz, już po wyprodukowaniu samochodu. Dlaczego warto zaklepać sobie ofertę wcześniej? Bo stopy procentowe rosną, więc za te 2-3 miesiące obowiązywania oferty kredyt może być już droższy.
Deepsea
Posty: 187
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Deepsea »

_snufkin_ pisze: 08 sty 2022, 10:31
Grappler pisze: 08 sty 2022, 10:14 Jezeli tak to przy zamowieniu wybierasz juz opcje kredytowa jaka bedzie zobowiazywac czy dopiero przed odbiorem sie precyzuje juz dokladnie % wplaty wlasnej i forme kredytowania ?
U mnie w przypadku kredytu było tak: ofertę na danych warunkach mogłem zaklepać sobie od razu, była ona ważna do 5 dnia miesiąca po kolejnym (tzn. oferta złożona w styczniu jest ważna do 5 marca) i mogłem ją przedłużyć o jeszcze jeden miesiąc (czyli w tym przykładzie do 5 kwietnia).

Zaproszenie na podpisanie ostatecznej umowy dostałem dopiero teraz, już po wyprodukowaniu samochodu. Dlaczego warto zaklepać sobie ofertę wcześniej? Bo stopy procentowe rosną, więc za te 2-3 miesiące obowiązywania oferty kredyt może być już droższy.
Dzięki za protipa z ofertą kredytu.

Info z dwóch salonów, ile w tym prawdy nie wiem, może chwyt żeby kupić auto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”