Czas oczekiwania na Xceeda.

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Dominik21 »

Tego to już nie wiem.. Mam info od salonu Kia, ze stoi wyprodukowany pod fabryką z innymi samochodami i czeka na transport. Oni sami nie widzą do końca o co chodzi.. Słabo trochę, że sam producent nie ogarnia co sie dzieje.. Ale w umowie mam odbiór do końca grudnia więc nie będę ich atakował, pozostało czekać
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Liquid »

Nieoficjalnie wiem że problemem z odbiorem samochodów jest przekroczona ilość sprzedanych i wydanych w tym roku pojazdów z silnikami benzynowymi a co za tym idzie został przekroczony limit CO2. Będą usiłować przepychać je na wydania od stycznia. Z hybrydami i elektrykami podobno nie będzie takiego problemu.
Sprotek
Posty: 33
Rejestracja: 23 wrz 2021, 20:27
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Sprotek »

Coś może w tym być. Bo mimo fizycznego odebrania auta czekałem trzy dni na wydanie gwarancji. Producent miał już ustalony termin wydania gwarancji dopiero na 2 listopada, ale ostatecznie była już w ten piątek.
_____________________
KIA XCeed 1.5 T-GDi
Obrazek
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Dominik21 »

Liquid pisze: 01 lis 2021, 17:22 Nieoficjalnie wiem że problemem z odbiorem samochodów jest przekroczona ilość sprzedanych i wydanych w tym roku pojazdów z silnikami benzynowymi a co za tym idzie został przekroczony limit CO2. Będą usiłować przepychać je na wydania od stycznia. Z hybrydami i elektrykami podobno nie będzie takiego problemu.
Mam nadzieje,że się to nie potwierdzi. Trochę to bezsensu ,że samochód jest wyprodukowany i musiałbym stać pod fabryką do nowego roku :x :x
Salon Kia jako pośrednik między producentem a klientem raczej powinien mieć informacje o ewentualnych problemach z transportem na skutek przekroczenia limitu CO2 a co za tym idzie nie powinien zatem informować klienta o wcześniejszym odbiorze samochodu. Chyba,że kia ma już problem na etapie przekazu informacji między sobą... :shock: :shock:
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Dominik21 »

Sprotek pisze: 01 lis 2021, 18:02 Coś może w tym być. Bo mimo fizycznego odebrania auta czekałem trzy dni na wydanie gwarancji. Producent miał już ustalony termin wydania gwarancji dopiero na 2 listopada, ale ostatecznie była już w ten piątek.
Długo czekałeś na transport samochodu od momentu informacji o jego wyprodukowaniu się?
Sprotek
Posty: 33
Rejestracja: 23 wrz 2021, 20:27
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Sprotek »

Dominik21 pisze: 01 lis 2021, 18:52
Sprotek pisze: 01 lis 2021, 18:02 Coś może w tym być. Bo mimo fizycznego odebrania auta czekałem trzy dni na wydanie gwarancji. Producent miał już ustalony termin wydania gwarancji dopiero na 2 listopada, ale ostatecznie była już w ten piątek.
Długo czekałeś na transport samochodu od momentu informacji o jego wyprodukowaniu się?
Niecały tydzień od momentu wyprodukowania była w salonie. Jakieś trzy dni czekała na transport w fabryce. Jedynie co, to odebrałem auto bez gwarancji. Auto miałem już we wtorek a jutro będę miał dopiero gwarancję. Salon mówił, że producent na już swój plan sprzedażowy i gwarancję będę miał 2 listopada. Ostatecznie była w ten piątek.
_____________________
KIA XCeed 1.5 T-GDi
Obrazek
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Dominik21 »

Hmmm. No to szybko dostarczyli samochód. Ja dostałem informacje od salonu kia,że jest wyprodukowany i odbiór przewidują do 3 tygodni(3 tygodnie mijają 2 listopada) a dopiero pózniej mnie poinformowali,że są drobne problemy z transportem. Pytanie czy wiedzieli od początku i grają na zwłokę czy też nie mieli pojęcia o problemach w transporcie :? :?
Sprotek
Posty: 33
Rejestracja: 23 wrz 2021, 20:27
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Sprotek »

Nie wiem jakie doświadczenie mają inni. Ja brałem w Gorzowie Wlkp. Mnie praktycznie poganiali z odbiorem. Odebrałem go trzy dni później, bo miałem inne rzeczy na głowie. Na Twoim miejscu dobrze sprawdziłbym auto. Może coś im nie poszło w transporcie i stoi u lakiernika.
_____________________
KIA XCeed 1.5 T-GDi
Obrazek
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Liquid »

Kia miała na 2021 rok określony mix silnikowy. Plan na elektryki został wykonany a plan na silniki spalinowe przekroczono z nawiązką. Za tą nawiązkę Kia ma do zapłacenia około 28 mln zł kary z tytułu przekroczenia limitu CO2. Sytuacja nie dotyczy każdego dealera.
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Dominik21 »

No ciekaw jestem czy to rzeczywiście ma wpływ na czas transportu samochodu do salonu KIA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”