Czas oczekiwania na Xceeda.

forum użytkowników modelu Kia XCeed
xblue
Posty: 32
Rejestracja: 14 wrz 2021, 20:51

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: xblue »

Blues Brothers pisze: 30 gru 2021, 14:50 I za te parę zbędnych gadżetów mam dopłacić 14 tys ?. Klapę dam radę podnieść sam, pewnie z przyzwyczajenia :lol: , i innych bzdetach już wyżej napisano, navi, itp . Zgary wirtualne, padają w VAG Renault&co, Mercedesach, kto wie jak będzie w Kia :roll: Na co mi ładowarka indukcyjna, nie mam takiego telefonu i mieć nie będę. Jedyne za co warto dopłacić to fotele. Radzę poczytać konfiguratora Mercedesa...i porównać do Kia :lol:
W Kijance zawieszenie silnik i wielkość kabiny/bagażnika, jest takie samo bez względu na wersję i to się liczy najbardziej
Jesteś jak ludzie dla których elektryka szyb to Full opcja. Dla mnie dużo rzeczy dopiero o tym czyamochod jest coś warty i czy różni się czymkolwiek od taniego samochodu sprzed 15 lat:
- AutoHold - bez tego trzeba trzymać hamulec na światłach w automacie
- tempomat aktywny - przeż miasto często przejeżdżam prawie bez dotykania pedałów za drugim samochodem
- nawigacja. - a komu chce się bawić. Android Auto jak UvoConnect pobiera informacje o korkach i utrudnieniach ruchu, dodatkowo można do Navi wysłać adres docelowy
- dostęp bezkluczykowy - Mega wygoda, jak wyjmujesz śpiące dziecko z samochodu i niesiesz do domu to lepiej jak nie trzeba go trzymać w jednej ręce a druga szukać kluczyka i przyciskow
- kamera cofania i czujniki przód, / tył - nie trzeba tłumaczyć, można podjechać na milimetry
- cyfrowe zegary - wyglądają o wiele lepiej i wyświetlają informacje o wiele czytelniej
- elektryczna klapa bagażnika - przy ciężkich bagaznicach (lub z zawiasami wyhamowujwcymi) bardzo się przydaje
- utrzymanie pasa ruchu w długiej trasie pozwala odpocząć bez konieczności ciągłego korygowania kierownica
Oczywiście jeśli te opcje są dobrze zaimplementowane
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Fred.X »

Akurat elektryczna klapa dla mnie zbędna rzecz jak i dach panoramiczny , natomiast od momentu kiedy poruszam sie Xceed-em ani razu nie odpaliłem google maps, nawigacja z UVO działa bardzo dobrze ,
Cyfrowe zegary też dla mnie lipa, ale to rzecz gustu , a nie kwestii wyposażenia ...
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: rabi22 »

xblue pisze: 30 gru 2021, 16:34
Blues Brothers pisze: 30 gru 2021, 14:50 I za te parę zbędnych gadżetów mam dopłacić 14 tys ?. Klapę dam radę podnieść sam, pewnie z przyzwyczajenia :lol: , i innych bzdetach już wyżej napisano, navi, itp . Zgary wirtualne, padają w VAG Renault&co, Mercedesach, kto wie jak będzie w Kia :roll: Na co mi ładowarka indukcyjna, nie mam takiego telefonu i mieć nie będę. Jedyne za co warto dopłacić to fotele. Radzę poczytać konfiguratora Mercedesa...i porównać do Kia :lol:
W Kijance zawieszenie silnik i wielkość kabiny/bagażnika, jest takie samo bez względu na wersję i to się liczy najbardziej
Jesteś jak ludzie dla których elektryka szyb to Full opcja. Dla mnie dużo rzeczy dopiero o tym czyamochod jest coś warty i czy różni się czymkolwiek od taniego samochodu sprzed 15 lat:
- AutoHold - bez tego trzeba trzymać hamulec na światłach w automacie
- tempomat aktywny - przeż miasto często przejeżdżam prawie bez dotykania pedałów za drugim samochodem
- nawigacja. - a komu chce się bawić. Android Auto jak UvoConnect pobiera informacje o korkach i utrudnieniach ruchu, dodatkowo można do Navi wysłać adres docelowy
- dostęp bezkluczykowy - Mega wygoda, jak wyjmujesz śpiące dziecko z samochodu i niesiesz do domu to lepiej jak nie trzeba go trzymać w jednej ręce a druga szukać kluczyka i przyciskow
- kamera cofania i czujniki przód, / tył - nie trzeba tłumaczyć, można podjechać na milimetry
- cyfrowe zegary - wyglądają o wiele lepiej i wyświetlają informacje o wiele czytelniej
- elektryczna klapa bagażnika - przy ciężkich bagaznicach (lub z zawiasami wyhamowujwcymi) bardzo się przydaje
- utrzymanie pasa ruchu w długiej trasie pozwala odpocząć bez konieczności ciągłego korygowania kierownica
Oczywiście jeśli te opcje są dobrze zaimplementowane
Świetnie to ująłeś. Też tak uważam i po zmianie na kolejny już samochód nie chciałbym z tego rezygnować. Z reguły wypowiadają się tak osoby, które tak naprawdę nie miały tego, albo dłużej nie jeździły z tymi dodatkami. Jasne, że idzie żyć bez tego. W sumie po co kupować ten samochód. Citroen C1 z 2006 z 1.0 też da radę i ile zostanie w kieszeni jeszcze. Tanie części, mało pali, wszędzie wjedzie, silnik nie do zajechania.
Dodam jeszcze światła FULL LED, podgrzewaną kierownicę i szybę przednią.
SZyber dachu tego nie miałem nigdy więc nie wiem, ale chciałbym mieć. Dlaczego nie ?
Nawigacje w samochodach wbudowane to akurat totalna porażka. W każdej marce. Szkoda kasy, ale niestety reguły powiązane z innymi rzeczami i trzeba brać w pakiecie, a to jest jedyna rzecz z której bym zrezygnował w KIA w wersji Prestige i innych markach które miałem również. Za to wziąłbym szyber dach żeby samemu ocenić czy warto.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Fred.X »

rabi jeździłeś na tej nowej w KIA , przeciez to jest TomTom a mapy HereGo
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: rabi22 »

Nie jeździłem jeszcze. Miałem m.in. Kia Sportage wcześniej. Zobaczymy, ale nie ma nic aktualniejszego niż google maps i nigdy nie będzie fabrycznie wg mnie. Te nawigacje w miastach sobie radzą z aktualnością ale już poza to długo nie uwzględniają zmian.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Fred.X »

Spróbuj , zmienisz zdanie ;)
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Blues Brothers »

Widzę, że różnica wieku, jednak ma znaczenie, i z wiekiem zmienia się punkt widzenia. Nie wożę nikogo na tylnej kanapie i bagażu mam połowę mniej. Nie potrzebuję navi, aby poruszać się po znanych mi drogach i nie zaufam automatycznym wspomagaczem jazdy. I jeszcze kluczyk zbliżeniowy, miałem w poprzednim aucie. Wszystko ok, jak auto odpali. Jak nie - nawet blokada kierownicy nie puści, zapomnij o holowaniu, zaciąganiu itp.
I jeden drobiazg, całe szczęście że jest wybór, więc szanujmy wybory innych.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: shider »

A ja się zgodzę z każdą ze stron. Nie można powiedzieć, że M + Smart jest ubogo wyposażone. Wyposażone jest całkiem dobrze jak na tę cenę. Zgadzam się jednak też z opiniami, że jak ktoś pojeździ jeszcze lepiej wyposażonym autem to nie będzie rezygnować z udogodnień. Wcześniej też byłem podobnego zdania, że nie wszytko jest potrzebne. Aktualnie jeżdzę ceedem JD w wersji Busines Line i żadnej z opcji, którą w tym pakiecie dostałem bym nie oddał. Właśnie przez to sam celuję obecnie w pakiet GT-Line, bo np czegoś takiego jak przednie czujniki parkowania, czy automatu z aktywnym tempomatem (w M się nie da dobrać AEB) mi obecnie brakuje. A cyfrowe zegary (te z ceed / proceed MY22) na żywo mnie kupiły. Dużo czytelniejsze niż malutki wyświelacz po środku.

Poza tym to odeszliśmy od tematu więc może czas zamknąc dygresję.
_snufkin_
Posty: 69
Rejestracja: 14 paź 2021, 20:53
model samochodu: Kia XCeed 1.5 T-GDI 160KM 7DCT BL+AEB

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: _snufkin_ »

Dziś telefon z salonu - samochód jest wyprodukowany, można zaczynać formalności kredytowo-rejestracyjne :D

Podsumowując:
- 1.5 T-GDI 160KM 7DCT BL+AEB
- Zamówiony 21.10.2021
- Wyprodukowany (chyba) 30-31.12.2021
- Odbiór końcówka stycznia - wcześniej niestety nie mogę.
bartez94
Posty: 20
Rejestracja: 24 wrz 2021, 18:47

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: bartez94 »

Mój 1.5 160KM 7DCT (M + SMT) jest już od około 3 tygodni w salonie. Salon właśnie ma mi wysyłać dokumenty do rejestracji auta i możliwy odbiór auta w piątek o ile uda mi się zarejestrować przed czwartkowym świętem :) Zamówienie z dnia 29.09
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”