Czas oczekiwania na Xceeda.

forum użytkowników modelu Kia XCeed
kenobi08
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2021, 14:13
model samochodu: Kia xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: kenobi08 »

_snufkin_ pisze: 22 lis 2021, 11:03 Pocieszam się tym, że przed zamówieniem okazało się, że produkcja ma wolny slot na dokładnie taką wersję jaką chciałem.
Nie chcę Ci psuć humoru ale to chyba typowy tekst dealerów Kii. To samo na początku września słyszałem przy zamawianiu: "dokładnie taki wariant jest już zlecony do produkcji to możliwe, że auto będzie do odbioru pod koniec września" - tymczasem listopad się kończy a w salonie nadal nie wiedzą kiedy auto będzie wyprodukowane :roll:
_snufkin_
Posty: 69
Rejestracja: 14 paź 2021, 20:53
model samochodu: Kia XCeed 1.5 T-GDI 160KM 7DCT BL+AEB

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: _snufkin_ »

O, czyli to może być strategia wszystkich sprzedawców Kii, bo w dwóch innych salonach słyszałem dokładnie to samo :D
maszek76@onet.eu
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2021, 19:21
model samochodu: xceed 1,5 t-gdi

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: maszek76@onet.eu »

Witam wszystkich, mój X (wersja M smart 1,5 t-gdi lunar silver) zamówiony 25 września odebrany 26 listopada b.r., w salonie był już 24 listopada, także w 2 miesiące temat został opanowany :D . Pozdrawiam
Załączniki
WhatsApp Image 2021-11-26 at 13.11.18.jpeg
WhatsApp Image 2021-11-26 at 13.11.18.jpeg
kenobi08
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2021, 14:13
model samochodu: Kia xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: kenobi08 »

@maszek76
Gratulacje :D
Ile czasu u Ciebie upłynęło od informacji o wyprodukowaniu a dostarczeniu auta do salonu?
Bo wczoraj dostałem info z salonu, że mój xceed też już wyprodukowany i teraz czekają na dokumenty.
Przy okazji zapytam jak z rejestracją zrobiłeś: sam czy przez salon? Jak przez salon to czy mógłbyś coś więcej o tym napisać.
QRST
Posty: 103
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: QRST »

Gratulacje i lekka zazdrość 🤤
Podbijam pytanie od kenobi08 i prośba byś dodał info jaka skrzynia biegów i czy doposażałeś go w pakiet bezpieczeństwa, co jak podejrzewam wpływa na czas realizacji.
maszek76@onet.eu
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2021, 19:21
model samochodu: xceed 1,5 t-gdi

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: maszek76@onet.eu »

Witam,
około 8 listopada dowiedziałem się że samochód zjechał z taśmy 5 listopada, wtedy sprzedawca powiedział mi że samochód ma zaplanowany transport na 15 listopada i potrzebują około 14 dni roboczych na dokumenty, 23 listopada po południu dzwonił że mają samochód z dokumentami w salonie, 24 podpisałem dokumenty i wziąłem je do rejestracji (salon nie wykonywał rejestracji i wcale się do tego nie kwapią a jeżeli już to odpłatnie jako usługa), ostatecznie samochód odebrałem 26 listopada...pozdrawiam
maszek76@onet.eu
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2021, 19:21
model samochodu: xceed 1,5 t-gdi

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: maszek76@onet.eu »

ad 2. skrzynia manualna do wersji M chyba nie można zamówić pakietu bezpieczeństwa tylko smart i A18 więc to mam... :)
Kipslesz
Posty: 18
Rejestracja: 01 gru 2021, 10:11
model samochodu: Kia Xceed 1.6 CRDi 7DCT

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Kipslesz »

Jest lipa. Przed chwilą dostałem telefon z salonu, że na automat czeka się do pół roku, nie 4 mce jak wcześniej.
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Liquid »

Kipslesz pisze: 01 gru 2021, 10:14 Jest lipa. Przed chwilą dostałem telefon z salonu, że na automat czeka się do pół roku, nie 4 mce jak wcześniej.
No to rzeczywiście lipa. Ja mam potwierdzony odbiór na styczeń (1.5 automat) z produkcją na 99% 2021. Nie wiem kiedy auto było zamawiane bo wskoczyłem na zamkniętą alokację produkcyjną po rezygnacji innego klienta.
bartez94
Posty: 20
Rejestracja: 24 wrz 2021, 18:47

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: bartez94 »

Kipslesz pisze: 01 gru 2021, 10:14 Jest lipa. Przed chwilą dostałem telefon z salonu, że na automat czeka się do pół roku, nie 4 mce jak wcześniej.
A kiedy zamawiałeś? Zastanawia mnie jak duży wpływ automat ma na starsze zamówienia i czy można liczyć mniejsze opóźnienie... eh tak w ostatniej chwili podjąłem decyzje, żeby wziąć automat a manual już byłby u mnie :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”