Brak łopatek z opcją LFA???

forum użytkowników modelu Kia XCeed
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: marimach77 »

Ktoś wie dlaczego nie ma łopatek do zmiany biegów przy kierownicy dla 7DCT jeśli auto ma wykupioną opcję LFA???

Dzwoniłem do kilku salonów i żaden z handlowców tego nie wiedział.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
jamm1
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2019, 07:58
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: jamm1 »

Nie ma tam czasem w te miejsce wrzuconego sterowania asystentem jazdy w korku?
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: marimach77 »

Nie wiem. Prawie już zdecydowałem jakie wyposażenie będzie, chcę mieć aktywny tempomat a dla wersji XL lub L jest to w pakiecie AEB. Ale w tym AEB dają też tego LFA, który likwiduje łopatki, co jest dla mnie trochę niezrozumiałe.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
Przemekc1
Posty: 13
Rejestracja: 15 sie 2018, 21:27

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: Przemekc1 »

A takie pytanie, jeździsz samochodem z łopatkami i wiesz, że będziesz tego używać? Pytam, bo osobiście jeździłem kilkoma samochodami z łopatkami i pierwsza godzina fajnie się pobawić, a potem zapominałem, że to w ogóle istnieje.
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: marimach77 »

Tak, jeździłem autem z łopatkami i dość często używałem ich, ale nie są jakąś koniecznością. Pytanie bardziej z ciekawości, niż pod kątem jakiegoś problemu.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
Kocur
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2019, 10:09

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: Kocur »

Cześć,
Jako że planuję zakup XCeeda, odwiedziłem wczoraj drugiego już dilera marki i w trakcie oględzin samochodów stojących w salonie zauważyłem, że w jednym egzemplarzu XCeeda z automatem są łopatki przy kierownicy, a w innym nie ma. Zaintrygowało mnie to, więc spytałem sprzedawcę, dlaczego tak jest. Pogrzebał w komputerze i stwierdził, że pakiet premium ( PRE ) dla wersji XL wyklucza łopatki ( co ciekawe, nie ma o tym ani słowa ani w konfiguratorze, ani w katalogu, ani w cenniku ). Co gorsza, pakiet ten wyklucza także ogrzewaną przednią szybę :evil: :evil: , co bardzo mnie zmartwiło, bo jest to nadzwyczaj pożyteczny element wyposażenia. No i teraz stoję przed dylematem, czy zrezygnować z pakietu premium i bardzo dobrze prezentującej się tapicerki skórzanej na rzecz łopatek, szyby ogrzewanej i pakiety Yellow Splash i pakietu bezpieczeństwa ( AEB ). Egzemplarze z pakietem premium są dostępne od ręki, inne trzeba zamawiać do produkcji.
Nie mam pewności, czy informacje sprzedawcy są pewne. Będę je musiał jeszcze zweryfikować.
Pozdrawiam
Kocur
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2019, 10:09

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: Kocur »

Ups, jeszcze raz przyjrzałem się cennikowi i tam stoi jak byk, że łopatki są niedostępne z pakietem AEB ( bezpieczeństwa ).
Zapewne więc tu leży pies pogrzebany, a nie w niekompatybilności z pakietem premium.
jamm1
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2019, 07:58
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: jamm1 »

Tak, ale o braku ogrzewania przedniej szyby chyba nic nie ma w cenniku. Mam nadzieje ze sprzedawca się pomylil.
Kocur
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2019, 10:09

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: Kocur »

Sprawdziłem, i niestety miał rację. Skonfigurowałem sobie XCeeda XL z pakietem premium i ze zgrozą przeczytałem, że pakiet ten wyklucza ogrzewaną przednią szybę. No więc chyba jednak zdecyduję się na pakiet bezpieczeństwa + Yellow Splash. Przeboleję jakoś tę skórę :(
jamm1
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2019, 07:58
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: jamm1 »

Wczesniej nie zwracałem na to uwagi ale teraz widze ze: podgrzewana szyba przednia (opcja niedostępna dla
silnika Diesla).
Bierzesz diesla czy dla benzyny tez jednak niedostępne?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”