Brak łopatek z opcją LFA???

forum użytkowników modelu Kia XCeed
jamm1
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2019, 07:58
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: jamm1 »

Już znalazłem w cenniku ze: podgrzewana szyba przednia (opcja niedostępna do silnika Diesla oraz pakietu Premium) wiec na szczęście przy benzynie powinno być w wersji L +BL + AEB, tylko łopatek nie będzie.
Kocur
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2019, 10:09

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: Kocur »

Benzynę. W cenniku jest mowa o opcji niedostępnej dla diesla, na co wcześniej zwróciłem uwagę, ale w podsumowaniu konfiguracji dodane jest, że pakiet premium również wyklucza szybę.
JanuszWyklety
Posty: 8
Rejestracja: 21 gru 2019, 21:28

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: JanuszWyklety »

Czy ktoś z Was ustalił czy w silniku benzynowym w wersji XL z pakietem PREMIUM przednia szyba jest podgrzewana czy nie? Bo trochę to niejasno jest napisane czy informacja dotyczy jedynie silników DIESLA czy silników DIESLA i aut z pakietem PREMIUM (co wydaje mi się trochę bez sensu, bo nie rozumiem powodu)?
Kocur
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2019, 10:09

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: Kocur »

Na 100 % nie ma podgrzewanej szyby przedniej i podgrzewanych dyszy spryskiwaczy w dieslach i benzynach wyposażonych w pakiet premium.
Chciałem zamówić XCeeda z tym pakietem, bo bardzo przypadła mi do gustu tapicerka ze sztucznej skóry, ale sprzedawca uprzedził mnie, że w takim wypadku z szyby i spryskiwaczy będę musiał zrezygnować. Przekalkulowałem sobie wszystko jeszcze raz i zamówiłem wersję XL z pakietem bezpieczeństwa dla automatu za 2500 PLN, który ma to samo, co pakiet premium z wyjątkiem niby skórzanej tapicerki i wentylowanych foteli, a który nie wyklucza podgrzewanej szyby i spryskiwaczy.
JanuszWyklety
Posty: 8
Rejestracja: 21 gru 2019, 21:28

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: JanuszWyklety »

Właśnie dzisiaj po poczytaniu opinii zamawiam identyczną konfigurację. W sumie za brak skórzanych foteli i wentylowanych mamy to co napisałeś i 3500 zł w kieszeni. Tapicerka materiałowa "Cosmo" też jest całkiem fajna, nie będzie się też tak grzała jak skóra na pewno, a podgrzewana szyba i dysze się na pewno przydadzą.
wolkas
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2020, 21:42
model samochodu: Xceed 1.6 DCT 204 PS.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: wolkas »

Z tymi łopatkami to jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Gdyby to faktycznie były jakieś ograniczenia techniczne żeby łopatki współgrały z systemem LFA. Ale skoro w autach pokrewnych (cee'd GT, proceed) nie ma tego problemu i łopatki występują przy obecnym systemie LFA to za cholerę nie rozumiem czemu nie ma takiej opcji w xceedzie. A szczerze mówiąc nie chce rezygnować z aktywnego tempomatu a przez to jestem trochę pod ścianą, aktywny tempomat albo łopatki bo tego i tego razem mieć nie można: (
sojus

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: sojus »

Coś za coś :( tez tego nie kumam ale niestety pozostaje mieć nadzieje, że za kilka kat ktoś to ogarnie ;) szkoda, że z fabryki wychodzi bez bo mi osobiście łopatek brakuje - niektórzy twierdzą, że to zbędny bajer - radio też jest zbędne dla niektórych ;)
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: marimach77 »

sojus pisze: 29 maja 2020, 09:24 Coś za coś :( tez tego nie kumam ale niestety pozostaje mieć nadzieje, że za kilka kat ktoś to ogarnie ;) szkoda, że z fabryki wychodzi bez bo mi osobiście łopatek brakuje - niektórzy twierdzą, że to zbędny bajer - radio też jest zbędne dla niektórych ;)
A mi już brak łopatek nie przeszkadza, na początku myślałem, że będzie mnie to boleć, ale jednak nie. Wygrała jednak chęć posiadania aktywnego tempomatu i z tego jestem bardziej zadowolony.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
wolkas
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2020, 21:42
model samochodu: Xceed 1.6 DCT 204 PS.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: wolkas »

Szczerze to tylko ten aktywny tempomat powoduje że chyba zostanę przy tym pakiecie AEB. Miałem aktywny tempomat w civicu i ciężko mi z tego zrezygnować. Ale nie będę ukrywać że zależało mi na tych łopatkach i wkurza mnie to ograniczenie w xceedzie.
wolkas
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2020, 21:42
model samochodu: Xceed 1.6 DCT 204 PS.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak łopatek z opcją LFA???

Post autor: wolkas »

Takie info dostałem od sprzedawcy z salonu KIA: "manualna zmiana biegów w klapkach mogła powodować nieprawidłowość przy działaniu aktywnego tempomatu. Nagłe hamowanie w trybie manualnej zmiany biegów mogło wywołać nawet uszkodzenie skrzyni biegów.
W modelach Ceed GT i Proceed występują one również z pakietem bezpieczeństwa a wynika to z tego, iż są to starsze konstrukcje, Xceed jest z gammy Ceeda najnowszą konstrukcją. Tak naprawdę, jest to zupełnie inne auto. W nowych konfiguracjach Ceeda GT i Proceeda, łopatki zmiany biegów prawdopodobnie znikną wraz z pakietem bezpieczeństwa. Stanie się tak zapewne przy planowanym liftingu obu aut."

Jeśli to prawda to najprawdopodobniej konstrukcyjnie KIA czegoś nie ogarnęła najlepiej, a oprogramowaniem nie są w stanie tego poprawić i na wszelki wypadek wolą usunąć funkcje niż później bujać się z rozwalonymi skrzyniami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”