Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

forum użytkowników modelu Kia XCeed
slawomir542
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2021, 13:07
model samochodu: KIA XCEED

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: slawomir542 »

Dziękuję bardzo za opinię
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: mercapan »

slawomir542 pisze: 05 gru 2021, 15:40 Dziękuję bardzo za opinię
To ja może dorzucę, że ten silnik to taki z cicha pęk. Można sobie się spokojnie toczyć, a jak trzeba, to jest co przycisnąć. Niestety jak tu kolega pisał o spalaniu, to są tylko pobożne życzenia.

Komputer może i pokazuje 4,7 l ale jak policzyć u instrybutora, to cwaniak (komputer) oszukuje, u mnie o ok.0,7l zaniża (z tego co widać w różnych postach komp potrafi oszukać nawet o 1,5l, więc nie brałbym go za wiarygodne źródło spalania). W mieście na kompie mam spalanie 7.2l. Ale po przeliczeniu zatankowanych litrów, wychodzi 7.9l (co uważam i tak za dobry wynik, bo wcześniej w ceedzie 1.6 CRDI miałem spalanie w mieście 7,5l) Oczywiście jak ktoś ma rozdmuchane ego i chce być pierwszy na światłach, to spalanie może spokojnie przekroczyć 13l, ot taki urok turbo benzyny.
Na trasie jadąc w miarę przepisowo 100-110 realne spalanie to 6-6,5l, co i tak jest dobrym wynikiem jak na benzynę. Na autostradzie jadąc 140-150 na tempomacie to już 7,5 l.

Co do sprzęgła tak jak kolega pisał trzeba się przyzwyczaić, a potem już sama przyjemność z jazdy. Skrzynia bardzo dobrze zestopniowana i całkiem elastyczna, zwłaszcza w mieście.

Podsumowując, 1.5 T-GDI (o ile będzie trwały) to rokuje nadzieję na bardzo fajny silnik, który łączy zalety diesla (małe spalanie) i benzyny (fajna elastyczność). Oby był trwały, bo to na razie świeżynka.

Dodam jeszcze, że w kabinie dźwięk silnika jest bardzo fajny, cywilizowany (nie za głośny), a zarazem taki trochę sportowy (jak przyspieszasz słyszysz fajne mruczenie). Po za tym na zewnątrz przy małych obrotach jest tak cichy, że wydaje się, że to elektryk. Ogólnie pełne zadowolenie i oby był niezawodny (tfu, tfu, żeby nie zapeszyć) ;).
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Fred.X »

To ja chyba źle jeżdżę tym autem , u mnie średnio pokazuje 7.5 i z tankowania tak wychodzi :D :lol:
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: mercapan »

Fred.X pisze: 05 gru 2021, 20:18 To ja chyba źle jeżdżę tym autem , u mnie średnio pokazuje 7.5 i z tankowania tak wychodzi :D :lol:
No w porównaniu do spalania Lancera ( o ile to benzyna 1.8) to Iksik pali tyle co nic ;) Mi ciężko było zejść Lancerem w mieście poniżej 13l. Jedynie czego żałuję to średnica skrętu, była rewelacyjna i wyglądu, ale Iksik teraz wg mnie wygląda nawet lepiej. Dodatkowym plusem "misiubisiu" była bezawaryjność. Przez 13 lat użytkowania auta nawet akumulatora nie trzeba było wymieniać i o dziwo, żadnej "rudej" przez ten czas (auto było garażowane).
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Fred.X »

Lancer średnio 10,5 LPG , więc jest nieźle :mrgreen:
ERYK PZ
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2022, 20:28
model samochodu: XCeed 1,5 T-GDI

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: ERYK PZ »

Podzielę się paroma pierwszymi subiektywnymi wrażeniami po zakupie XCeeda 1,5 T-GDI (160 KM) w wersji L :

-długo szukałem średniej wielkości auta ,wygodnego dla 4-ch osób i wybór padł po wizytach w wielu salonach ,u różnych dealerów na w/w KIĘ ( nie będę ukrywał ,że dla mnie znaczenie miała też cena -bo milionerem jakoś w życiu nie zostałem niestety... i 100 tys pln było "barierą bólu " )
-BARDZO korzystne wrażenie zrobił na mnie jak na razie silnik 1,5 : jest cichy , elastyczny ,mocny i pali BARDZO rozsądnie ( miasto 140 tys i krótkie trasy )wychodzi mi koło 7-7,5 litra , droga krajowa 110 km/h i tempomat w/g komputera wychodzi mi 6 l/100km ...myślę ,że po dotarciu te wielkości powinny jeszcze pospadać . Cieszę się z tego silnika ,bo dość długo zastanawiałem się czy nie wystarczy mi silnik 1,0 (120 KM) który miałem w poprzednim aucie Hyundai I20 Active i ..dawał tam radę .
-dobry montaż ,niezłe materiały -nic nie skrzypi ,nic nie stuka
-auto wygodne (fotele z przodu naprawdę dobre -dużo daje regulacja odcinka lędżwiowego ), sporo miejsca nad głową i z przodu i z tyłu .
- niezłe radio nawet w tej podstawowej wersji .

Inne głębsze wnioski będą gdy zrobię z 5 tys km bo na razie mam niecały ....tysiąc .
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Fred.X »

Spalanie masz podobne do mnie, w zimę nawet mi nieco wzrosło , ale to jest raczej normalne ;)
Mirox
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2022, 00:51
model samochodu: Xceed 1,5

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Mirox »

Dystans 260 km z salonu do domu pokonałem w 80%% autostradą 20 % dogi lokalne.z prędkościami 80-120 km/km. Spalanie z kompa 5.4l. Nawet jeśli komputer przekłamuje, to myślę, że w 6l się zmieścił 8-)
Sprotek
Posty: 33
Rejestracja: 23 wrz 2021, 20:27
model samochodu: Xceed

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: Sprotek »

Nie sądzę, żeby komuś udało się zejść ze średnim spalaniem poniżej 6 litrów z tym silnikiem. Raz na jakiś czas może się uda jeżeli ktoś będzie miał dłuższą trasę, ale tylko drogami lokalnymi. Raz mi się udało przy jednym tankowaniu. Na autostradzie spalanie znacząco wzrasta.
_____________________
KIA XCeed 1.5 T-GDi
Obrazek
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Xceed z silnikiem 1,5 T-GDI

Post autor: rabi22 »

Masz rację. Szansa jest dieslem lub elektrykiem. Dla jednego średnia to większość miasta, dla innych trasa i to z różnymi prędkościami. Jedni 90km/h a inni 140km/h. Porównywanie spalania nie specjalnie coś wnosi. Potem ludzie piszą jak to możliwe że masz 5,5l/100km średnie kiedy ja nie mogę zejść do 8l/100km. Jadę do serwisu na sprawdzenie. Ale muszę przyznać że 1.5 to oszczędny silniczek w tym samochodzie. Wypada lepiej niż 1.3 w Qashqai i nic gorzej niż 1.5 VW. Może nawet ciut lepiej w mieście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”