Nowy polift czy używany przedlift

forum użytkowników modelu ProCeed
Pittt
Posty: 20
Rejestracja: 26 sty 2022, 18:08
model samochodu: Proceed

Nowy polift czy używany przedlift

Post autor: Pittt »

Cześć wszystkim. Mam zamówionego GT line'a na wypasie. I niby wszystko ok, przy dobrych wiatrach jeszcze 2 miechy czekania. Pojawiła się jednak nowa opcja, jest do kupienia przedlift, pełny GT, podobne wyposażenie, 3 latek ze śladowym przebiegiem za dobrą cenę... I zgłupiałem bo włączył się wbudowany Janusz... Zapodajcie proszę za i przeciw, może będzie łatwiej 😁
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Nowy polift czy używany przedlift

Post autor: Grundi »

My mieliśmy podobna zagwozdkę, szukaliśmy używanego i…. Kupiliśmy nowy :-)

- nigdy nie wiesz jak by traktowany konkretny egzemplarz, mało który użytkownik GT kupuje go do spokojnej jazdy po mieście i takiej samej po drogach krajowych :-)
- nigdy nie znasz i pewnie nie poznasz całej historii auta,
- 3 latek, oleje, filtry, świece, akumulator, to mogą być rzeczy które wygenerują dodatkowe koszty,
- co znaczy śladowy przebieg ?
Pittt
Posty: 20
Rejestracja: 26 sty 2022, 18:08
model samochodu: Proceed

Re: Nowy polift czy używany przedlift

Post autor: Pittt »

30kkm, co do traktowania to raczej z pewnych rąk.
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Nowy polift czy używany przedlift

Post autor: Box »

30k powinien byc już po II przeglądzie.
Interwały są co 15k km. Pełna książka serwisowa co było robione.

Przebieg 30k to dużo i mało, zależy jak był użytkowany...ale fakt nikt nie kupuje GT do jazdy po mieście 50km/h.

Wiem to z własnej autopsji, jak jest okazja to przycisnę a 100-ka tutaj to jest moment.

Jak auto jest z pewnego źródła z przeglądami i papierami można brać relatywnie cena/rocznik/przebieg.

Z drugiej strony w 3 letnim samochodzie nie będzie już gwarancji mechanicznej. Naprawy w ASO są drogie.
Sid
Posty: 368
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Nowy polift czy używany przedlift

Post autor: Sid »

Nowy to gwarancja, jeździsz nim od nowości i jak dbasz, tak masz. Sam pilnujesz przeglądów, wciskasz gaz, hamujesz, myjesz, pieścisz albo traktujesz ostro.
Używka to... nie wiesz, czy ktoś pieścił, czy ostro traktował, jaki miał styl jazdy... No jest tego sporo.
A dwa miechy, czy trzy czekania? Chytry traci dwa razy, cierpliwy zyskuje.
Troche fizjologicznie :lol: napisałem, ale ja bym wolał poczekać i nówką jeździć, tym bardziej, że na wiosnę dostaniesz nowe autko.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Pittt
Posty: 20
Rejestracja: 26 sty 2022, 18:08
model samochodu: Proceed

Re: Nowy polift czy używany przedlift

Post autor: Pittt »

No właśnie, w 30kkm można dojechać sprzęgła a gwary już nie ma... Oczy mi się zaświeciły bo to GT a troszeczkę żałuję że brakło mi odwagi i zamówiłem GT line...
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Nowy polift czy używany przedlift

Post autor: Bugaloo »

Nie no, jak auto ma "zawrotne" 200 koni to na pewno musiało być "ryrane" od świateł do świateł i upalane na parkingach :roll:
Piszecie wszyscy (a przynajmniej większość) jakbyście przesiedli się z Polonezów i chwycili Pana Boga za nogi.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2022, 21:50 przez Bugaloo, łącznie zmieniany 1 raz.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Nowy polift czy używany przedlift

Post autor: kon »

No i ten przebieg.
Auto zajebane jak pięty beduina..
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Nowy polift czy używany przedlift

Post autor: Grundi »

Bugaloo pisze: 26 sty 2022, 21:33 Nie no, jak auto ma "zawrotne" 200 koni to na pewno musiało być "ryrane" od świateł fo świateł i upalane na parkingach :roll:
Piszecie wszyscy (a przynajmniej większość) jakbyście przesiedli się z Polonezów i chwycili Pana Boga za nogi.
Nie ma większego znaczenia kto z jakiego auta zie przesiadł. W przypadku mojej małżonki to bardziej był downgrade :-) przesiadła zie z relatywnie mocniejszego auta do słabszego, tyle ze do automatu.

Zreszta auto i jego moc ma drugorzędne znaczenie. Liczy się to jak jest użytkowany. 75 konna astre można zatyrać mając 80 lat na karku, w miesiąc. Upalić sprzęgło itp.

Od decyzji o zakupie fabrycznie nowego auta minęło kilka miesięcy, i w tym czasie wiem ze nigdy więcej używanych.

Do firmy do tej pory kupowałem roczne/ dwuletnie dostawczaki 30-80 tys przebiegu i zawsze coś było do roboty. A wbrew pozorom i mniejszy przebieg tym auto bardziej skatowane bo sie okazywało ze robiło za „serwisowa ku****” kto potrzebował to wsiadał i…… ponosiła ułańska fantazja. Ostatni Doblo z 2018 roku z przebiegiem 41 tys km był w gorszym stanie mechanicznym niż „bliźniak” z 2015 z przebiegiem 299 tys używany u nas prawie od początku ( kupiony po demo)
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Nowy polift czy używany przedlift

Post autor: Box »

kon pisze: 26 sty 2022, 21:45 No i ten przebieg.
Auto zajebane jak pięty beduina..
Jak jest siano w glowie to i po 20k może być zajechane jak stopy somalyjczyka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”