Komplet felg i zimówki

forum użytkowników modelu ProCeed
Lukaszc
Posty: 47
Rejestracja: 24 lip 2021, 18:06

Komplet felg i zimówki

Post autor: Lukaszc »

Cześć,

Szybkie pytanko - orientujecie się jak wygląda temat dokupienia kompletu felg i ewentualnie opon w salonie? Opłacalne to jest, czy lepiej się bawić na własną rękę? Jeżeli druga opcja - macie jakieś zaufane sklepy? (Pytania może głupie, ale do tej pory w starej Hondzie mam jeden komplet felg stalowych, a opony sobie przekładam :)).

Dodatkowo - jaki rozmiar opon jest "lepszy"? Standardowo będę miał w prosiaku 17", nie dopłacałem do tych większych, ale teraz się zacząłem zastanawiać nad tym, chociaż bardziej w kontekście zimówek.

Dzięki z góry za porady :)
Calfy
Posty: 11
Rejestracja: 07 wrz 2021, 11:39

Re: Komplet felg i zimówki

Post autor: Calfy »

Co do rozmiaru, to jeżeli masz 17, to tego rozmiaru bym się trzymał na zimę. Jeżeli chcesz 18, to założyłbym je na lato. Na 17 opona ma większy profil i przez to jest bardziej miękko — komfort, a druga sprawa, że w zimie łatwiej gdzieś załapać krawężnik czy dziurę więc mając większy "balon" jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zrobimy kuku feldze ;)

Co do zamawiania przez salon to jestem na świeżo i u mnie było tak. Wstępnie podałem jakie marki opon mnie interesują. Salon mi zaproponował te i jakieś inne, ale ceny były dużo wyższe niż to, co udało mi się znaleźć w necie. To samo z felgami. Finalnie ponegocjowaliśmy i zamówiłem przez salon, bo dogadaliśmy się na kwotę ciut większą niż to, co najtaniej w necie, ale oni zajęli się już zamawianiem, logistyką itp. a do tego dorzuciliśmy całą kwotę do leasingu.

A jeszcze odnośnie do felg to pracownik, z którym dogadywałem szczegóły, polecił mi stronę alcar.pl, bo tam można wybrać felgi pod konkretny model (car specific) i te felgi mają parametry jak oryginalne, więc na pewno będą pasować. Z tego, co mówił, to sami m.in. stamtąd biorą felgi ze względu właśnie na zgodność z oryginałem i certyfiakt TUV

Tutaj jest konfigurator, gdzie można popatrzeć jakie felgi będą pasowały do auta i nawet zerknąć na pogląd, jak to będzie mniej więcej wyglądać ;)
https://www.alcar.pl/3DKonfigurator/ind ... ntry=pl;pl
Tip: Proceed jest schowany w modelu Ceed ;)
xblue
Posty: 32
Rejestracja: 14 wrz 2021, 20:51

Re: Komplet felg i zimówki

Post autor: xblue »

Jaki jest koszt felg 18" jeśli ktoś chce jako drugi komplet? (standardowo mam 17")
Calfy
Posty: 11
Rejestracja: 07 wrz 2021, 11:39

Re: Komplet felg i zimówki

Post autor: Calfy »

Nie wiem, czy na to pytanie da się odpowiedzieć, bo zakres cenowy jest ogromny. Najtańsze aluminiowe felgi, jakie oponeo podaje za zgodne z Proceedem to ca. 500 pln / szt.

Górna granica — sky is the limit :D

Ja brałem Dezent KS Dark to wyszły ok. 700 za sztukę
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Komplet felg i zimówki

Post autor: Blues Brothers »

Otwór centrujący w punkt, czy z pierścieniami?
Calfy
Posty: 11
Rejestracja: 07 wrz 2021, 11:39

Re: Komplet felg i zimówki

Post autor: Calfy »

Zgodnie z oryginałem, żadnych pierścieni. :)
rafalg1
Posty: 84
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:31
model samochodu: ProCeed GT. 2020 Deluxe white +PSN
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komplet felg i zimówki

Post autor: rafalg1 »

Mam możliwość kupienia w dobrych pieniądzach felgi 18". Różnica jest taka że mają ET35 i są 8 cali a nie 7.5 jak w oryginalnych. Będzie to pasowało?
scania1980
Posty: 27
Rejestracja: 07 lut 2022, 15:28
model samochodu: EV6 GT-line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Komplet felg i zimówki

Post autor: scania1980 »

W oryginalnych 18'' jest ET55 i 7,5 szerokości, jak założysz 8'' z ET35 to felgi wyjdą na zewnątrz auta o jakieś 26mm. To sporo, no i pamiętaj że zgodnie z przepisami można powiększyć rozstaw kół o 15% max. ;)
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Komplet felg i zimówki

Post autor: Hookie »

rafalg1 pisze: 26 kwie 2022, 15:56 Mam możliwość kupienia w dobrych pieniądzach felgi 18". Różnica jest taka że mają ET35 i są 8 cali a nie 7.5 jak w oryginalnych. Będzie to pasowało?
Polecam kalkulator: https://www.willtheyfit.com/ . Natomiast nie brzmi to optymistycznie patrząc na sytuację OEM-ową. ;) Będzie raczej wystawać za obrys auta, co nie jest dopuszczalne - trzeba by rolować nadkola. :P
dd.jpg
rafalg1
Posty: 84
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:31
model samochodu: ProCeed GT. 2020 Deluxe white +PSN
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komplet felg i zimówki

Post autor: rafalg1 »

Faktycznie. Odpada. Dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”