Konserwacja podwozia

forum użytkowników modelu ProCeed
jaszczur
Posty: 23
Rejestracja: 07 lis 2021, 06:39
model samochodu: Czekam na ProCeed 1.5 DCT

Konserwacja podwozia

Post autor: jaszczur »

cześć,

w styczniu odbieram ProCeeda i dealer zaproponował mi konserwację antykorozyjną całego podwozia (nadkola, wnętrza profili, cały "dół", itp) za 3000zł i tak się zastanawiam czy warto to robić, no i czy warto to robić w tej cenie?
Brat ma i30 i po 10 latach jest mocno zgnita z dołu, nawet Avensis ojca po 10 latach rdzewiał od spodu (paaanie! nawet toyota!), a jak to wygląda w KIA?

Dodatkowym "plusem" jest wpis tej konserwacji do książki :lol: chociaż to akurat nic nie wnosi pewnie.

Ktoś miał styczność z konserwacją lub właśnie nie zrobił i teraz żałuje?
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: KaReS »

Robiłem konserwację poza ASO/dealerem na koniec pierwszej zimy po zakupie (marzec br). Koszt poniżej 1000 PLN.
jaszczur
Posty: 23
Rejestracja: 07 lis 2021, 06:39
model samochodu: Czekam na ProCeed 1.5 DCT

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: jaszczur »

KaReS pisze: 15 gru 2021, 12:19 Robiłem konserwację poza ASO/dealerem na koniec pierwszej zimy po zakupie (marzec br). Koszt poniżej 1000 PLN.
dzięki za odpowiedź, a możesz napisać jakimi środkami i czy profile też?
No i jaki warsztat? Jeśli ktoś może polecić sprawdzony serwis na śląsku (najlepiej okolice Katowic/Rybnika/Bielska-Białej) to będę wdzięczny
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: KaReS »

jaszczur pisze: 15 gru 2021, 12:42
dzięki za odpowiedź, a możesz napisać jakimi środkami i czy profile też?
No i jaki warsztat?
Robiłem tu: http://krown.pl/
Wszystko jest opisane w tym linku. Jeśli byłbyś zainteresowany zrobieniem u nich to polecam grupę Procced'a na Fb gdzie jest cały opis na przykładzie mojego samochodu oraz hasło zniżkowe dla grupowiczów.
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: krgorny »

jaszczur pisze: 15 gru 2021, 12:42
KaReS pisze: 15 gru 2021, 12:19 Robiłem konserwację poza ASO/dealerem na koniec pierwszej zimy po zakupie (marzec br). Koszt poniżej 1000 PLN.
dzięki za odpowiedź, a możesz napisać jakimi środkami i czy profile też?
No i jaki warsztat? Jeśli ktoś może polecić sprawdzony serwis na śląsku (najlepiej okolice Katowic/Rybnika/Bielska-Białej) to będę wdzięczny
A Tobie który serwis proponował konserwacje? Ja dzwoniłem do obu Katowickich i w każdym powiedzieli, że tego nie robią i że nawet ryzykuje utrate gwarancji.
jaszczur
Posty: 23
Rejestracja: 07 lis 2021, 06:39
model samochodu: Czekam na ProCeed 1.5 DCT

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: jaszczur »

Kia Etrans Łaziska Górne - powiedzieli, że od jakichś 3 miesięcy zaczęli to wykonywać i robią za pomocą pasty/sprayu (nie pamiętam już) na bazie poliuteranu.

A dlaczego miałoby to skutkować utratą gwarancji?
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: krgorny »

jaszczur pisze: 15 gru 2021, 20:13 Kia Etrans Łaziska Górne - powiedzieli, że od jakichś 3 miesięcy zaczęli to wykonywać i robią za pomocą pasty/sprayu (nie pamiętam już) na bazie poliuteranu.

A dlaczego miałoby to skutkować utratą gwarancji?
Przekazali mi, że przy wykonywaniu konserwacji podwozia i zalewaniu progów oraz podłużnic mogą zapchać się otwory wentylacyjne. To może prowadzić do wdania się korozji i wtedy jak to wykryją to traci się gwarancję na perforacje blachy (dzwoniłem we wrześniu).

Oba ASO mi mówiły, że Kie teraz są dobrze zabezpieczone i nie trzeba wg nich nic robić. Nawet ostatnio jak byłem w jednym serwisie to sam serwisant (bez wspominania z mojej strony) mówił, że Kie to teraz inna klasa i po pierwsze woda nigdzie od dołu nie stoi, a po drugie blacha dobrze zabezpieczona. Ja nie mówie, że tak nie jest, ale jednak wole dmuchać na zimne, bo autem chce trochę pojeździć.

Jutro zadzwonie do Etrans i jak biorą to na klate i podpisują się pod tym i wpisują to w książkę serwisową to dla mnie ok. Tylko ta cena 3000 zł to troche sroga przebitka nawet jak na ASO. Koledze w Fordzie zaproponowali konserwację na Focusa za 1000 zł (w Katowicach).
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: Grundi »

Panowie, Wy tak na poważnie? Kupujecie fabrycznie nowe auto a chcecie je zabezpieczać na sile jak 20 letniego Opla?

Ja rozumiem ze cześć osób dba o auto bardziej niż o żonę, ale…. Uważam ze poprawianie fabryki w XXI wieku trochę mija się z celem, masz 7 lat gwarancji, wydaj te 3K w lepszy sposób :-)
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: mercapan »

Grundi pisze: 16 gru 2021, 05:49 Panowie, Wy tak na poważnie? Kupujecie fabrycznie nowe auto a chcecie je zabezpieczać na sile jak 20 letniego Opla?

Ja rozumiem ze cześć osób dba o auto bardziej niż o żonę, ale…. Uważam ze poprawianie fabryki w XXI wieku trochę mija się z celem, masz 7 lat gwarancji, wydaj te 3K w lepszy sposób :-)
Potwierdzam.

Lepiej kasę wydać na co innego, choćby zabezpieczenie lakieru, bo jest tak miękki, że swój zarysowałem do podkładu paznokciem (wewnętrzna strona drzwi na szczęście). W tym roku sprzedałem 13 letniego ceed'a I i jedyną rdzę jaką w aucie widziałem to na śrubie mocującej fotel kierowcy z przodu. Zabezpieczenie fabryczne kijanek jest naprawdę dobre, szkoda kasy na dodatkowe.
Fahrenheit
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2019, 12:37
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: Fahrenheit »

O panie, chyba trochę popłynąłeś.
Grundi pisze: 16 gru 2021, 05:49 Panowie, Wy tak na poważnie? Kupujecie fabrycznie nowe auto a chcecie je zabezpieczać na sile jak 20 letniego Opla?
1. Nie zabezpiecza się takich aut jak 20 letnie Ople. Każdy dobry serwis powie, że to już jest za późno. Chyba, że bezczelnie zrobią skok na kasę. Jak zabezpieczać to zdrową blachę i inne elementy. Dlatego nie dziwie się, że sporo osób woli to zrobić po zakupie od razu. To mniej więcej jak z ceramiką albo typową folią ochronną na lakier.
Ja rozumiem ze cześć osób dba o auto bardziej niż o żonę, ale…. Uważam ze poprawianie fabryki w XXI wieku trochę mija się z celem, masz 7 lat gwarancji, wydaj te 3K w lepszy sposób
2. Gwarancja 7 lat jest na silnik i skrzynię. Jedyną gwarancje jaką masz na blachę, to na perforację lakieru a to choć powiązana to jednak inna sprawa. Podwozie się nie kwalifikuje.

3. KIA jak i inne marki azjatyckie słynie z braku stosowania ocynku blach co przy styku z różnymi elementami podwozia może wywołać przykre sutki. Korozja jest ich głównym wrogiem niezależnie czy w XX czy XXI wieku. Wiele elementów podwozia jest naturalnie narażonych na sól i różne odpryski drogowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”