Dźwięk wydechu w kabinie

forum użytkowników modelu ProCeed
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Grundi »

Panowie, dziś podczas pierwszej wymiany oleju po 1800 km żona ( której nie do końca podobał zie dźwięk w kabinie) poprosiła szefa serwisu o wyłączenie głośnika i….. o dziwo robili to be problemów i to w gratisie :-)

Osobiście muszę przyznać ze w kabinie zrobiło się znacznie przyjemniej.
Awatar użytkownika
jurass
Posty: 78
Rejestracja: 15 sty 2019, 20:42

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: jurass »

Proponuję podawać z jakiego salonu macie doświadczenia, gdzie chcą tysiaka, a gdzie robią za darmo.

A przy okazji, rozumiem, że nikt z narzekających tu chyba nie jest fanem takich aut jak na przykład seria AMG, M czy RS. Jak byście kupili takie auto, to też byście chcieli wyłączenia tego hałasu? Czy też wszyscy przesiedli się z jakichś kaszlaczków 1.0 l lub elektryków?
Opel Insignia GS 2.0T 260 KM AT8 4x4
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Roman1100 »

Moje auto jest jeszcze przed rejestracją (w poniedziałek 27.12), ale z tego co udało mi się dowiedzieć, powinien być już po przeglądzie i odłączeniu modułu "bulbulatora" - za free (Autopol Bydgoszcz).
jurass pisze: 22 gru 2021, 00:35 A przy okazji, rozumiem, że nikt z narzekających tu chyba nie jest fanem takich aut jak na przykład seria AMG, M czy RS. Jak byście kupili takie auto, to też byście chcieli wyłączenia tego hałasu?
Nawet w takich autach dźwięk pochodzący z głośników bardzo szybko chciałbym wyłączyć, właśnie po to, aby napawać się naturalnym brzmieniem silnika i wydechu. A tak na marginesie, moim zdaniem w ProCeed-zie GT wydech (nie mylić z głośnikiem) w trybie sport brzmi znacznie lepiej niż wysoki metaliczny dźwięk w trybie normalnym/komfortowym, ale odbiorę auto, dłużej nim pojeżdżę i... być może zmienię zdanie.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Grundi »

jurass pisze: 22 gru 2021, 00:35 Proponuję podawać z jakiego salonu macie doświadczenia, gdzie chcą tysiaka, a gdzie robią za darmo.

A przy okazji, rozumiem, że nikt z narzekających tu chyba nie jest fanem takich aut jak na przykład seria AMG, M czy RS. Jak byście kupili takie auto, to też byście chcieli wyłączenia tego hałasu? Czy też wszyscy przesiedli się z jakichś kaszlaczków 1.0 l lub elektryków?
Różnica jest taka, ze w M, RS czy AMG nie ma jak to Roman ładnie napisał „bulbulatora” myśle ze nie powinnismy porównywać dźwięku v8, czy v12 bo tam powinno się fabrycznie usunąć system audio żeby moc się napawać dźwiękiem silnika.

Po dopięciu „wzmocnienia dźwięku” słuchać delikatnie silnik i piękny, niemęczący pomruk z tylnej części auta, w comfort słabiej, w sport bardziej basowo lecz nadal nie ( jak golf III na „ powiatowych” rejestracjach 😂

Jedynie mi (właśnie jako miłośnikowi mocnej motoryzacji) przeszkadza fakt, ze przy wyższych obrotach słychać „wysiłki” jednostki napędowej, wcześniej głośnik to skutecznie zagłuszał

Reasumując, po kilkunastominutowej jeździe po mieście, musiałem przyznać żonie racje ze w aucie zrobiło się zdecydowanie przyjemniej.
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Impress »

Akurat przy V8 czy V12 frustracja przenosi się z kabiny, do ludzi przebywających na zewnątrz szczególnie w porach wieczormych... bynajmniej wcale nie z powodu zazdrości.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Grundi »

Mi to nie przeszkadza. Sąsiad ma jeepa GC z HEMI pod maską, dla mnie to muzyka :-) ale ja to z tych co mogli by mieć perfumy o zapachu palonej gumy :-)
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Marek3003 »

jurass pisze: 22 gru 2021, 00:35 Proponuję podawać z jakiego salonu macie doświadczenia, gdzie chcą tysiaka, a gdzie robią za darmo.

A przy okazji, rozumiem, że nikt z narzekających tu chyba nie jest fanem takich aut jak na przykład seria AMG, M czy RS. Jak byście kupili takie auto, to też byście chcieli wyłączenia tego hałasu? Czy też wszyscy przesiedli się z jakichś kaszlaczków 1.0 l lub elektryków?
przepraszam ale o jaki hałas Ci chodzi? Mamy w domy jeszcze Lexusa GS 430 i Mercedesa Cl 500. Nic nie wiem by V8 hałasowało. Silniki są wyważone brak drgań i hałas dużo mniejszy niż w Kia. Oba mają niecałe 20 lat i 280 i 306 koni
SzaryKot
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2021, 11:58
model samochodu: Proceed GT MY22

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: SzaryKot »

Panowie trzymajmy się ściśle tematu ;) co do wszelkich opinii na temat V6/8/12 itp.. to jest po prostu inna liga. Osobiście bardzo lubię wszelkie ciekawe oraz zabawne dźwięki motoryzacyjne, ale tylko jeżeli są zrobione DOBRZE. Wiadomo można, lecieć po taniości stosują wszelki rodzaj "magii" aby auto lepiej zabrzmiało, ale efekty potrafią być w najlepszych przypadkach.. średnie.

Ogólnie jestem zdania że Proceed GT brzmi całkiem fajnie jeżeli mówimy o układzie wydechowym.. natomiast dodatkowo dodawane buczenie w kabinie raczej bywa uciążliwe przy długiej/mało dynamicznej jeździe. Chyba nie jeden się tu zgodzi że jest to mały aczkolwiek zauważalny mankament z autem które oprócz tego mi się wydaje być bardzo udane z perspektywy pseudo-sportowego kombi rodzinnego w takim przedziale cenowym.
Awatar użytkownika
jurass
Posty: 78
Rejestracja: 15 sty 2019, 20:42

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: jurass »

Fakt, że skupiłem się raczej na dźwięku, pomijając jego źródło. Sam nie jestem fanem sztucznych upiększaczy. Moje aktualne auto ma też dodane dźwięki niby-V6, ale tylko w trybie sport (to jeden z trzech trybów) i w zasadzie jest to tylko odczuwalne przy zdecydowanym dodawaniu gazu, nie jest męczące przy dłuższych trasach. Poza tym dźwięk silnika jest bardzo cichy.
Opel Insignia GS 2.0T 260 KM AT8 4x4
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Marek3003 »

Lunarek pisze: 13 gru 2021, 17:10 Z ASO różnie to bywa.
W tym w którym początkowo chciałem serwisować auto nie potrafili podłożyć podkładek pod stukającą klapę a za odłączenie głośnika chcieli 500 zł - wyśmiałem ich prosto w twarz :lol:
...i zmieniłem ASO - odłączyli mi za darmo i powiedzieli, że aż głupio by było brać za to jakiekolwiek pieniądze :D

Co do dźwięku w Comforcie.. teoretycznie głośnik jest niby aktywny tylko w Sporcie, ale z moich obserwacji i innych użytkowników, jest mimo wszystko różnica także właśnie na Comforcie - nieduża ale jest.
Chciałbym się tylko upewnić zanim zacznę grzebać przy tym głośniku. W trybie sport wiadomo, ze jest aktywny ale po wyłączeniu trybu sport także działa? Napisałeś różnica nieduża ale jest. Czy na pewno? Czyli działa cały czas? W testach jest zawsze poziom hałasu w kabinie czyli w Kii zawsze będzie sztucznie wyższy w porównaniu z innymi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”